Jezioro Selment Wielki - Ełk Warmińsko-Mazurskie

udostępnij: 

Jezioro Selment Wielki to miejsce, w którym znajdziesz wszelkie informacje o łowiskach występujących na tym akwenie, jak także dane pogodowe, rekordy ryb, forum czy zdjęcia. Zobacz Jezioro Selment Wielki Ełk Warmińsko-Mazurskie i dowiedz się jakie ryby możesz tam złowić. Jeśli należysz do to w tym miejscu znajdziesz wszelkie niezbędne informacje, które pozwolą lepiej poznać Ci Jezioro Selment Wielki. Zapraszamy również do udzielania się na Jezioro Selment Wielki forum.

Położenie Województwo Warmińsko-Mazurskie » Powiat Ełk
Właściciel Okręgi / Woda PZW » Okręg PZW Olsztyn (zobacz porozumienia Okręg PZW Olsztyn 2023r)
Dominujące ryby: LeszczSzczupakKrąpKarpKaraśPłoć
Jezioro Selment Wielki - Ełk Warmińsko-Mazurskie |  forum, pogoda - wedkuje.pl, ID: 5554

Prognoza pogody dla Jezioro Selment Wielki

Wtorek
26-09
Środa
27-09
Czwartek
28-09
Piątek
29-09
Sobota
30-09
Niedziela
01-10
Poniedziałek
02-10
pogodaumiarkowane zachmurzeniebezchmurne niebobezchmurne nieboduże zachmurzenieopady deszczuopady deszczuopady deszczu
temp. oC (min/max)12/2514/2814/2814/2612/1911/1510/16
wiatr (km/h)16.9222.0721.7119.7628.323.6515.88
zachmurzenie34%0%0%94%100%98%38%
opady (mm/h)00005.140.150.42
ciśnienie(hPa)1028102510221019101610191022

Selment Wielki - mapa:

Akwen - złowione ryby

1.5 kg 40 cm kukurydza

Ryba: Lin
Waga: 1.5kg
Długość: 40cm
Łowisko: Selment Wielki

1.5 kg 40 cm Kukurydza

Ryba: Lin
Waga: 1.5kg
Długość: 40cm
Łowisko: Selment Wielki

Szczupak z lewej ważył 10 kg i mierzył 135 cm niestety zagineło mi zdjęcie …

Ryba: Szczupak
Waga: 10kg
Długość: 135cm
Łowisko: Selment Wielki


więcej rekordów z tego akwenu

Opinie i komentarze użytkowników (15)

jpmasi1 (2009-06-01 19:32:)
0
Witaj drogi Panie Michale, to co napisał Pan na temat jeziora Szelment Wielki, to wydaje mi się w wielkiej przesadzie. Wielokrotnie czytałem na temat w/w jeziora, w różnych opracowaniach i opiniach kilkunastu ludzi, rozmawiałem również z moim kolegą, który przebywa przynajiej kilka razy w roku nad tym jeziorem, nikt nie potrfił w sposów zachęcający opisać te wody.
Owszem, jeszcze kilka dobrych lat w stecz, była tam ryba, ale już nie teraz.
Przetrzebiono prądem, przeciągnięto sieciami. To już są bajki, że jeszcze warto w tym jeziorze wędkować. A to wielka szkoda, przyznam się szczerze, że też w pewnym czasie planowałem wyjazd nad te wody. A i tu nie wierzę, że w ciągu jednego roku, tak naraz tyle ryb przybyło, bo niby z kąd? A może tu chodz o toi, by zachęcić ludzi do wynajmowania okolicznych domków letniskowych? Proponuję jeszcze raz Panu - zweryfikować, jaki jest rzeczywisty rybostan w Szelmęcie Wielkim, pozdrawiam - jpmasi. (dotyczy łowiska: Selment Wielki)
michald25 (2009-06-16 17:19:)
0
W odpowiedzi na pana komentarz muszę stwierdzić że pana wiedza i wiedza pana znajomych na temat w/w jeziora jest jak widzę znikoma. Stwierdzenie że jeszcze kilka lat temu były tam ryby a teraz zostały jak pan to uioł "przetrzebione prądem, przeciągnięte sieciami" jest mylne dlatego że jest wręcz na odwrót. Mieszkałem nad tym jeziorem od dziecka i w tamtych czasach to było tak jak pan pisał, jak nie rybacy niewodami to kłusownicy siatkami , prądem i tak dalej .Od paru lat sytuacja bardzo się zmieniła,kłusowników jest mniej to jakieś pojedyncze przypadki oraz rzadko spotykam się z połowem ryb przez rybaków,a najlepszym przykładem tego jest że od kilku lat łowie bardzo duże liny, karpie itd, natomiast szczupaki to już norma o węgorzach już nie wspomnę a jak ktoś temu zaprzecza to albo taki z niego wędkarz albo ma pecha .Pisze pan że nie wierzy w to że w ciągu roku przybyło tyle ryb, otóż przez rok to na pewno nie ale przez kilka lat były przywożone ryby z okolicznych stawów z powodu zimowej zaduchy, a także zmniejszona liczba kłusowników także przyczyniła się do zwiększenia się populacji ryb.Niech pan nie pisze że opis łowiska i miejscowości na której ono się znajduje to jest po to żeby zachęcić ludzi do wynajmowanie okolicznych domków letniskowych .Osobiście nie posiadam żadnego domku pod wynaim ani nie interesuje się tym , jestem wędkarzem a nie informatorem turystyczny.W niedługim czasie wybieram się na liny nad te jeziorko bo już zaczyna brać po wypadzie dołącze fotogalerie to może wtedy udowodnie że opinie pana znajomych na temat jeziora są mylne.Pozdrawiam... (dotyczy łowiska: Selment Wielki)
mikolaj37 (2009-06-21 00:45:)
0
nie wiem czy panowie piszą o tym samym jeziorze bo Selmęt a Szelment to inna woda .Ja tam byłem przez ostatnie kilka lat na długich wakacjach i uważam że zważywszy na mizerię Mazurskich wód jest to bardzo ciekawe jezioro.Jest może nie w dużych ilościach ale przepiękny węgorz.Masa leszcza - trudno o sztuki powyżej 1 kg.Szczupak też dość drobny ale jest go sporo.Okoń co roku coraz mniejszy ale jest go bardzo dużo.Sandacz sporadycznie Karpia gratuluje wiedzy jak w takim olbrzymim zbiorniku ktoś potrafi namierzyć namierzyć .Lina -trudno przebić sie przez wzdręgi ale gdy nęcimy bardzo grubo to się trafia.Jak ktoś mocno zainteresowany to służę radą gdyż znam to jezioro bardzo dobrze. (dotyczy łowiska: Selment Wielki)
karpiuk (2009-07-01 21:37:)
0
Witam , powiem tak . . nie wiem jak to jest z tym polskim prawem wodnym ale co do stawiania sieci, i sznurów rybackich . . nie jestem przekonany . . przez to niestety w tym jeziorze jest co raz mniej ryby , ani zarbyania nie ma a nic nic . .( chodzi mi o tych co mają uprawnienia : / ) za to ile ja zielaków naciągałem to powinni mi pensje daĆ : D przecież na ty mjeziorze keidyś rekordy sandaczy bili . . a teraz takie rzeczy poszły do lamusa. Może to z czasem się zmieni ale wątpie .. a takk do tematu to dobrze by byłó że były maszyny do wyrywania zielska ;D ^ ^ pozdrawiam ;) (dotyczy łowiska: Selment Wielki)
popiz (2009-07-12 16:07:)
0
Witam, nie moge sie wypowiedzieć zbyt dużo na temat łowiska, ale jak na mnie jest ok. Byłem w miejscowości makosieje i tam pan łowił ponoć duże liny, a ja złowiłem pierwszego w moim życiu węgorza 56 cm na rosówkę. Ponadto mogę doda, że jest bardzo dużo drobnej białej ryby, choć gdy łowiłem z gruntu na białego robaka to brały średnie leszcze "dłoniaki", niektóre nawet rtoche większe, ale dodam, że wcześniej nie zanęcałem łowiska oraz brały płoteczki z gruntu takie około 15 cm, więc jestem bardzo zadowolony z tego łowiska i napewno jeszcze tam pojade w tym roku. Pan, który łowił obok mówił, że jest sporo okonia. Ps na jez selmet wielki byłem w dniach 09-10.07.2009r. (dotyczy łowiska: Selment Wielki)
mroziuk1984 (2009-12-28 14:26:)
0
witaj michale ja tez sporo czasu spędzam nad tym jeziorem i powiem ze wielkich osiągnięć niemam jest nieciekawie z rybą ale płotki i małych leszczy owszem
(dotyczy łowiska: Selment Wielki)
robin14hh (2010-06-17 21:40:)
0
łowię z łódki i sporadycznie z brzegu oto moje wrażenie wg ilości: leszcz, płoć, wzdręga - węgorz,okoń. myślę że w tak dużym jeziorze są i będą jeszcze ryby w porównaniu do małych oczek w pobliżu wsi, gdzie pseudo wędkarze "łowią"
(dotyczy łowiska: Selment Wielki)
kryniofireman (2012-08-02 12:25:)
0
Witam wszystkich.Selment Wielki to troszkę porażkaaa!!!! Siedziałem na biwaku 2 tygodnie, gdzie nęcilem rybki, używałem różnyvh metod łowienia, grunt,spławik,woblery,twistery,kopyta,wirowki,wahadłówki,rippery--wszystko na najlepszym sprzęcie,nawet na węgorza. Ludzie tam nie ma ryb.Własna łódka,próbowałem na plecionke na sandacza--piszą,że jest--guzik prawda. Jak by coś było to nawet ślepy drapieżnik by się zaciął. 2 tyg. i nic. ludzie tam nie ma ryb!!!!!!!!!! łowiłem krąpie po 7cm:) (dotyczy łowiska: Jezioro Selmęnt Wielki )
kryniofireman (2012-08-02 12:26:)
0
Witam wszystkich.Selment Wielki to troszkę porażkaaa!!!! Siedziałem na biwaku 2 tygodnie, gdzie nęcilem rybki, używałem różnyvh metod łowienia, grunt,spławik,woblery,twistery,kopyta,wirowki,wahadłówki,rippery--wszystko na najlepszym sprzęcie,nawet na węgorza. Ludzie tam nie ma ryb.Własna łódka,próbowałem na plecionke na sandacza--piszą,że jest--guzik prawda. Jak by coś było to nawet ślepy drapieżnik by się zaciął. 2 tyg. i nic. ludzie tam nie ma ryb!!!!!!!!!! łowiłem krąpie po 7cm:) (dotyczy łowiska: Selment Wielki)
Berni1b (2012-08-03 15:12:)
0
bo nie umiesz lowic. ja tam pierwszy rok lowie malo ale czasami sie cos zlowi tu szczupaczek tu leszczyk cos sie trafia wiec znaczy ze ryba jest. (dotyczy łowiska: Selment Wielki)
zawiszanieczarny (2012-08-13 19:46:)
0
Bo łowić to trzeba umieć. W tak dużym jeziorze jest mnóstwo ryb. A nawet jeśli nic się nie złowi konkretnego to dla samych widoków, czystości wody i świeżego powietrza warto przejechać nawet kilkaset kilometrów by posiedzieć i nacieszyć się pięknem mazurskiego jeziora bo przede wszystkim o to chodzi w wędkowaniu, a ryby to tylko miły dodatek :) Polecam to łowisko! (dotyczy łowiska: Selment Wielki)
kamson (2012-09-06 01:13:)
0
Kolego szanowny, "Lecz nie tylko takie duże sztuki to szczupaki, są też bardzo duże leszcze, okonie, płocie, sum i liny. Pojawiają się także sandacze które zazwyczaj występują w wschodnio-południowej części jeziora".....Duże też zdarzają się łódki z rybakami co ostatnio niewod ciągneli, duże i wypasione są kormorany co rybki dużo też lubią zjesc.....:) Jezioro było bardzo obfite w rybę - kiedyś, piękny sandacz, leszcz, okon.... teraz to porazka jak wiekszość mazurskich jezior...tyle w temacie (wiem bo tu mieszkam......aczkolwiek ostatnio troszkę jakby lepiej , ale to daaaaaaleko od "dobrze") (dotyczy łowiska: Jezioro Selmęnt Wielki )
fajniusi (2012-09-25 00:40:)
0
Witam, gdyby ktoś wybierał się na selment na łódkę lub inne jezioro w okolicach ełku to proszę o priv. Chętnie się z kimś wybiorę, łódki nie mam,ale może można na spółkę wypożyczyć? (dotyczy łowiska: Jezioro Selmęnt Wielki )
mxdanish (2012-11-12 13:05:)
0
Witam, małą łódkę wiosłową można pożyczyć na plaży miejskiej w Szeligach. Trzeba jednak dzwonić bo zdaje się że mają tylko dwie i często obie pływają. Co do ryb w Selmencie, pamiętam jak zaraz po zrobieniu karty w '93 św.p. dziadek zabrał mnie moją pierwszą wyprawę 'z papierkiem' i zawiózł mnie na 9m górkę między wyspami. 5h - 16 sandaczy na żywca lub na blachę (nie były to ogromne smoki ale jeden 5,5kg). Dziadek wziął 2 pierwsze na obiad dla rodzinki, a za każdym wypuszczonym mówił 'pamiętaj - za 10-15 lat taką rybę będziesz ze świeczką szukał...' I niestety się sprawdziło. Selment jest pięknym, dużym jeziorem, jednak zanim się fauna odbuduje po masakrze, jaką zgotowali mu na zmianę rybacy z niewodami z kłusownikami, będą musiały upłynąć grube lata. Na razie można połapać drobnego okonia (sporo w granicach 25cm), leszcza (do 1kg) i całkiem przyzwoitej płoci. Moim zdaniem szczupaka jest również znaczna ilość ale w okolicach 50-60cm. Sandacza nie widziałem już dawno (ale tez się za nim nie uganiam). Mimo, iż nie mieszkam juz w Ełku, to często 2 tygodnie wakacji tam spędzam i zawsze odwiedzam Selment. Mimo iż jezioro nie jest tak obfite w rybki to nadal porównując do jeziorek/bajorek z okolic Gdyni można na nim spędzić miło czas nie nudząc się :) (dotyczy łowiska: Jezioro Selmęnt Wielki )
u?ytkownik70798 (2013-07-29 21:46:)
0
Szanowni koledzy po kiju, na Selmęcie Wielkim wędkowałem w 2011 roku przez tydzień i muszę przyznać, że to był udany pobyt. Co prawda głównie był to bacik przy trzcinach ale złapałem sporo krasnopiór i ładne liny. Wędkowałem rekreacyjnie a wyniki miałem lepsze od niejednych wypraw wędkarskich na inne jeziora. Najprościej powiedzieć, że nie ma ryby, ale tu chodzi o to, żeby ją znaleźć i przechytrzyć. Wypływając na jezioro łódką trudno codziennie wędkować w jednym miejscu natomiast obierając jedną miejscówkę przy trzcinach niedaleko brzegu, nęcimy codziennie w tym samym miejscu i możemy liczyć na naprawdę pięknego lina i płoć. Zapewniam, że to jezioro w takowe obfituje. Ja wędkowałem w miejscowości Mrozy Wielkie. W sierpniu tego roku wybieram się tam ponownie i liczę na okazy linów. Ojciec już mi podnęca miejscówkę od dwóch dni :) (dotyczy łowiska: Jezioro Selmęnt Wielki )

skomentuj ten akwen