Jak dodać łowisko?

Aby dodać opis łowiska należy:

 Najpierw należy się zalogować na portalu. Jak się zalogować można sprawdzić tu.

 Następnie należy założyć bloga. Jak to zrobić można sprawdzić tu.


Po zalogowaniu jako bloger należy kliknąć Dodaj Edytuj, a następnie w wierszu łowiska wybrać - dodaj

Pojawi się formularz dodawania łowisk. Pierwszym krokiem jest znalezienie akwenu wodnego, na którym znajduje się nasze łowisko. 


Możemy to zrobić szukając wg województw i powiatów (1), za pomocą wyszukiwarki wg typów akwenów, np. rzek, jezior, zb. zaporowych (2), za pomocą zwykłej wyszukiwarki tekstowej (3) Może się też zdarzyć, że szukanego akwenu nie znajdziemy w bazie akwenów. Wtedy możemy dodać go sami, klikając z przycisk Dodaj nowy AKWEN.
 Wtedy pojawi się specjalny formularz do dodawania akwenów. W którym musimy podać nazwę akwenu, położenie (województwo, powiat), typ wody (jezioro, zb. zaporowy, rzeka, kanał) i typ własności (łowisko specjalne, dzierżawa, woda PZW). Te informacje będą potem przydatne do odszukania akwenu podczas dodawania łowiska. Po wpisaniu potrzenych danych klikamy zapisz zmiany i wracamy do formularza dodawania łowisk.

 Następnie wracamy do opcji dodawania łowiska i wyszukujemy akwen, który dodaliśmy. Jeśli go wybierzemy możemy przejść do kolejnego kroku.
Teraz możemy nazwać nasze łowisko, najlepiej nazwą, która ułatwi wyszukiwanie przez innych wędkarzy. Następnie zaznaczamy jakie ryby można złowić na dodawanym przez nas łowisku.


Warto do naszego łowiska dodać współrzędne z google maps, aby inni wędkarze mogli je łatwo znaleźć lub użyć koordynat do map samochodowych. Dla ułatwienia dodaliśmy button do ściągania współrzędnych prosto z mapy.


Warto także podać informacje dodatkowe dla łowisk specjalnych (sportowych), takie jak kontakt, sposób dojazdu, opłaty.
 Następnie możemy podać regulamin połowu na łowisku jeśli jest to łowisko specjalne lub ma dodatkowe obostrzenia lokalne. Kolejnym etapem jest opis naszego łowiska. Im bogatszym tym lepiej, każdy z nas wędkarzy chętnie dowie się szczegółów o innych łowiskach, dlatego warto tą wiedzą dzielić się z innymi.

 Na koniec możemy dodać zdjęcia naszego łowiska. Mogą być także takie, jakie zrobiliśmy samodzielnie podczas wędkarskich wypadów na łowisko. W tym celu musimy kliknąć button Dołącz zdjęcie.
 W ten sam sposób możemy dodać plik tesktowy np. regulamin w pdf. W tym celu należy kliknąć button Dołącz dokument


 Na zakończenie możemy zdecydować czy dodane przez nas łowisko powinno pojawić się na podstronie naszego koła PZW, bo jest z nim jakoś związane lub leży w najbliższej okolicy.

 Teraz pozostaje tylko kliknąć Zapisz zmiany! na samym dole formularza - łowisko zostanie dodane do bazy łowisk i znajdzie się w naszym blogu w zakładce Moje łowiska