Koło PZW Huta Okoń (Okręg PZW Częstochowa)

udostępnij: 
Koło PZW Huta Okoń (Okręg PZW Częstochowa) - koło wędkarskie PZW w wedkuje.pl Strona internetowa Koło PZW Huta Okoń (Okręg PZW Częstochowa) - została wygenerowana przez portal wedkuje.pl. Przyłącz się do społeczności swojego koła PZW i bądź na bieżąco. Z tej zakładki dowiesz się min. o zawodach wędkarskich i aktualnościach. Podziel się swoją wiedzą wędkarską z członkami swojego koła na forum.

powiadom znajomego o Kole  przyłącz się do tego Koła!  uzupełnij dane koła 

Dane Teleadresowe koła (adres, e-mail, telefon):

Województwo: Powiat:
Okręg PZW: Okręg PZW Częstochowa
Miasto: Częstochowa Kod pocztowy: 42-200
Ulica: Wierzbowa 26
Telefon: 502326262 , 502952863 Faks:
Adres e-mail: art013@tlen.pl Adres www: www.pzwokon.pl
Władze koła: Prezes Dariusz Kapinos
Uwagi: Jesteśmy stowarzyszeniem środowiskowym, olbrzymia większość naszych członków to obecni lub byli pracownicy huty i członkowie ich rodzin. W ubiegłym roku koło zrzeszało 1042 członków, których liczebność ma od kilku lat tendencję wzrostową.
Naszym celem jest organizowanie wędkarstwa, jako formy wypoczynku, rekreacji i sportu, użytkowanie wód, działanie na rzecz ochrony przyrody i kształtowanie etyki wędkarskiej.
Jesteśmy współgospodarzem zbiornika zaporowego w Poraju o powierzchni 500 ha, kilkunastu kilometrów wody górskiej na wyjściu rzeki Warty ze zbiornika w Poraju, oraz sprawujemy bezpośrednią opiekę nad zbiornikami spółki Elsen i glinianką Michalina. Wymienione wody, co roku zarybiamy oraz dbamy o czystość wokół nich.
Przy zbiorniku w Poraju mamy pomosty do cumowania łodzi oraz rybaczówkę, w której można się ogrzać, zjeść posiłek czy pogawędzić, gdy jest brzydka pogoda.
Koło jest w posiadaniu siedmiu łodzi wiosłowych przystosowanych do wędkowania na zbiorniku, z których korzysta duża ilość członków.
Postawiliśmy na atrakcyjny wypoczynek z wędką oraz propagowanie sportu wędkarskiego poprzez profesjonalne organizowanie dużej ilości zawodów wędkarskich w różnych kategoriach. Każdy ma możliwość się sprawdzić w swojej ulubionej metodzie połowu. Zwycięzcy zawodów zostają uhonorowani nagrodami (ich atrakcyjność i ilość zwiększają dotacje od sponsorów), pucharami i dyplomami, a wszystkim startującym zapewniamy posiłek, napoje i miłe spędzenie czasu.
Co roku organizujemy autokarowe wycieczki wędkarskie, oraz kilkanaście zawodów, prowadzimy klasyfikację GRAND PRIX koła w kategorii spławikowej i spinningowej (po cztery zawody) oraz wprowadziliśmy konkurs na „Najwszechstronniejszego wędkarza koła” w danym roku. Po trzech najlepszych z obu klasyfikacji GRAND PRIX, oraz czołowa dziesiątka z konkursu o „Najwszechstronniejszego wędkarza koła” otrzymuje puchary oraz nagrody na uroczystym podsumowaniu sezonu, na który zapraszamy także żony wędkarzy.
Dużą frekwencję notujemy na zawodach o „Mistrzostwo Huty i Spółek”, – które co roku uświetniają obchody „Dnia Hutnika”.
Dla przykładu: w 23 różnego typu zawodach zorganizowanych przez nas w ubiegłym roku, uczestniczyło 823 wędkarzy.
Z okazji Dnia Dziecka od wielu lat organizujemy zawody i konkursy wędkarskie, w których uczestniczy ok. 200 dzieci i każde z nich dostaje nagrodę.
Integrujemy środowisko organizując spotkania wigilijne, zabawy taneczne przy podsumowaniu rywalizacji sportowej, zawody aktywu czy prace społeczne.
Mamy także swoją stronę internetową, na której przedstawiamy historię naszego koła, relację (opis, tabele wyników i zdjęcia) z zawodów, szereg informacji o pracach Zarządu Koła oraz wymieniamy sponsorów, którzy nas wspierają.
Członkowie władz corocznie przepracowują ok. 1500 godzin społecznie na rzecz koła, remontując użytkowane pomieszczenia, łodzie wędkarskie, pomosty, przygotowując zawody i uczestnicząc w pracach porządkowych.
Mamy grono wypróbowanych i doświadczonych ludzi i wiele pomysłów, aby jeszcze uatrakcyjnić i wzbogacić nasze działania; barierą są finanse i one decydują o rozmiarach naszej działalności.


Noclegi w okolicy: Częstochowa - meteor
Dane wprowadził: Zibi60

Lokalizacja na mapie:

jak przekszałcić zakładkę w stronę koła?

Aktualności z naszego koła:

Wędkarskie niecodzienne zdarzenia

Wędkarskie niecodzienne zdarzenia

W życiu wędkarza jest wiele chwil, które wryją się w pamięć, o porażkach czy sukcesach pamiętamy, gdy spowodowane są konkretną adrenalinogenną sytuacją. Jako, że wędkuję dość długo, takich nieprawdopodobnych, niecodziennych sytuacji miałem bez liku i chciałbym się z Wami kilkoma podzielić:Późna jesi…

czytaj więcej »

Na biwak z Jaxonem

Na biwak z Jaxonem

Podczas wypadów na ryby przydaje się jakieś schronienie-pogoda zmienną jest bowiem.Małemu okazję  przetestować sprzęt Jaxona przydatny na biwaku. Dostałem od kolegów parasol Jaxona z osłoną,zabudowany.Mam go już kilka sezonów i spędziłem w nim trochę czasu nad brzegami rzek i jezior.Jest …

czytaj więcej »

PZW - zmiany

PZW - zmiany

Nasze forum jest swoistą „ścianą płaczu”, gdzie krytykanctwo miesza się z totalnym wylewaniem pomyj na PZW. PZW - zmiany Setki nierealnych i sprzecznych propozycji uzdrowienia sytuacji w związku mieszają się wzajemnie. Na dodatek kilku „prawników” ciągle pisze o niezgod…

czytaj więcej »

Dodaj wpis zobacz wszystkie wpisy

Nasze łowiska:

Dodaj łowisko

Dodaj wątek

Nasze rekordowe okazy:

Dodaj okaz zobacz wszystkie rekordy