Biskupice Lewe

/ 5 komentarzy / 16 zdjęć


Namiar na stronę koła http://www.pzw.org.pl/pobiedziska/cms/5370/lowisko_pstrag
Wracając w niedzielne południe z nad naszego jeziora do domu z kierunku Pobiedzisk, postanawiamy zrobić jeszcze krótki rekonesans dwóch jeziorek w rejonie Biskupic (wielkopolska). Docieramy do Promna, skręcamy n zachód w kierunku Biskupic. Poruszamy się wąską drogą, prawą stroną Doliny Cybiny. W Niespełna kilometr na południe od Biskupic kończą się zabudowania. Wchodzimy w prawy zakręt i droga opada w kierunku ściany sosnowego lasu. Wchodzimy następnie w lewy zakręt i przy ścianie lasu z lewej zatrzymujemy się na szerokim poboczu. Jesteśmy na miejscu. To już mieliśmy przy opisie zimowych Biskupic Prawych, natomiast jak wyglądają Biskupice Lewe?

Od północy, od strony Biskupic jeziorko osłania wysoka skarpa z ornym polem i gliniastą ziemią. Pomimo istnienia drogi polnej od tej strony, dojazd osobówką jest tam niemożliwy ze względu na stan drogi i znaczne nachylenie stoku przekraczające miejscami 30°. Jezioro od południa otacza ściana sosnowego lasy na wzniesieniu graniczącym już z Doliną Cybiny. Swój rekonesans na tym łowisku rozpoczęliśmy schodząc po zalesionej i porośniętej krzakami skarpie w kierunku środka zachodniego brzegu jeziora. Już kilkanaście metrów od brzegu jeziora teren jest podmokły i poruszanie się bez odpowiedniego obuwia jest niemożliwe. Dotarliśmy do brzegu porośniętego tatarakiem dzięki zmrożonej ziemi. Dwa stanowiska pod olchami wydeptane w oczeretach i to wszystko. Próba przejścia w kierunku północnego brzegu zakończyła się na rowie podchodzącym pod drogę. Cienka tafla lodu na rowie uniemożliwiła jego bezpieczne przekroczenie. Będzie to zapewne możliwe przy niższym poziomie wody, w suche lato. Wzdłuż północno zachodniego i północnego brzegu, wzdłuż olszynowego zagajnika dochodzącego do samej linii wodnej prowadzi wąska ścieżka. Chcą dostać się do wody i do nielicznych stanowisk sygnalizowanych starymi kładkami, należy ponownie przedzierać się przez pasy oczeretów.
W północno wschodniej części jeziorka znajduję kilkumetrowej szerokości wolny pas dostępu, mini plaża. Dalej na wschód już kilkanaście metrów na wzgórze prowadzi droga polna. Pomimo istnienia drogi od tej strony, dojazd osobówką jest tam niemożliwy ze względu na stan drogi i znaczne nachylenie stoku przekraczające miejscami 30°.
Południowo wschodnia część jeziora stanowi podmokła, dostępna łąka z możliwością dojścia do wody, które w znacznym stopniu ułatwiły wszędobylskie bobry, wycinając w pień wierzbowe zakrzaczenia.
Do południowo-zachodniej część jeziora i małej polanki, dzikiego biwakowiska, prowadzi leśna droga rozpoznana dotychczas przez nas na podstawie mapy. Dostępne zdjęcia pokazują na gęste i szerokie pasy grążeli praktycznie na całej długości linii wodnej jeziora.
Piękna cicha woda, w której obok karpia, spotkamy tam także karasia, lina, płoć i szczupaczka. W związku z małą ilością informacji na temat powyższej wody, podobnie jak w przypadku Biskupic Prawych, szczegóły dotyczące struktury rybostanu, zostaną uzupełnione wiosną.


Biskupice Lewe opis łowiska:

Akwen: -
GPS: N 52o 27' 17" E 17o 9' 38"
Położenie:
Właściciel:
Regulamin połowu:Biskupice L i P 4,4900 ha Koło PZW nr 040 Pobiedziska
Namiar na stronę koła http://www.pzw.org.pl/pobiedziska/cms/5370/lowisko_pstrag
Noclegi w pobliżu: Kostrzyn - meteor
Tagi łowiska:

 

4.6
Oceń
(11 głosów)

Biskupice Lewe mapa:

Jak było dziś na rybach?

Dodaj swoją relację- opinie i komentarze

troctroc
0
I o to chodzi- brak dojazdu a przez to cisza......
(2013-02-14 08:21)
jano250jano250
0
jaka cisza droga za plecami co chwila coś jedzie a woda bardzo kapryśna złapałem tam przez cały sezon dwa liny i kilka karasi wiem że są tam karpie bo systematycznie wędkarze się tam na nie zastawiają ale jakie efekty nie wiem . (2013-07-23 21:10)
matiiiimatiiii
0
jutro mam zamiar sie tam wybrac nie wiem czy lepiej na lewy czy na prawy jakas podpowiedz ? (2013-07-25 14:45)
troctroc
0
    Kol.@Jano250, mówimy o Biskupicach Lewych a nie Prawych (czyli jadąc od Biskupic po lewej stronie), jadąc od Paczkowa po prawej. Faktycznie- wedkując na Prawych od strony drogi jest to irytujące.....Na Lewych cisza i spokój. Pozdrawiam.
(2014-01-28 18:58)
konrad94konrad94
0
Witam kolegów i koleżanki po kiju byłem wczoraj na łowisku prawym łowiłem na spining żadnych rewelacji kilka pustych brań.Gdy przeniosłem się na lewe ogromna populacja sumika karłowatego na kopyta 5 cm w ciągu godziny wyciągnąłem około 7 sztuk. Na pewno nie raz jeszcze tam pojadę ponieważ takie łowiska mają swoje tajemnice i kryją się w ich pokaźne rybki. (2014-06-01 09:40)

skomentuj ten artykuł