Boksze Łowisko specjalne

/ 1 komentarzy / 16 zdjęć


Jezioro Boksze jest Super łowiskiem przeznaczonym tylko i wyłącznie dla wędkarzy, rybakom wstęp surowo wzbroniony. Ogólnie posiadamy 11 jezior z czego jezioro Boksze jest naszym oczkiem na którym w ogóle nie stawiamy sieci, ryby odławiają tylko i wyłącznie wędkarze.

Jezioro Boksze znajduje się na terenie gminy Puńsk. Dogodnym dojazdem do jeziora są drogi Suwałki-Szypliszki-Smolany-Boksze lub Augustów-Sejny-Smolany-Boksze. Powierzchnia jeziora 102,04 ha.

Jezioro Boksze składa się z dwóch różnych pod względem wędkarskim zbiorników:

Czym może zaskoczyć nas zbiornik północny ?

Zbiornik północny to raj dla drapieżników w którym spotkanie z okoniem, pstrągiem, boleniem, sumem czy szczupakiem nie powinno zaskoczyć Szanownych Wędkarzy. Maksymalna głębokość tej części zbiornika wynosi 22 m, a średnia 7,3 m. Jeśli chodzi o okonia to latem najlepiej szukać go na zwałach górek lub tuż za trzcinowymi cyplami. Są to idealne miejsce na okonia. Szczupaka na tym jeziorze jest jak chwastu lecz w okresie wiosenno letnim trzeba szukać go na płytszych partiach wody i blisko trzcinowisk.

Co możemy złowić w zbiorniku południowym?

Zbiornik południowy jest płytszy - max. gł. 12,5 m i śr. 6 m. Typ leszczowy - tu można liczyć na okazy leszcza, suma, węgorza, płoci, lina a na górkach także dorodne okonie.
Górki okoniowe zlokalizowane są po lewej stronie na przeciwko pola biwakowego Gminnego oraz duża górka znajduje sie po lewej stronie naszej przystani wędkarskiej.
Lina w okresie letnim znajdziemy najszybciej przy wyspie na płytkich partiach wody gdzie ma dogodne warunki do wygrzewania oraz żeru. Przy pomoście na wyspie jest idealne miejsce na złapanie przepięknego złotego lina lub na pomoście zlokalizowanego po prawej stronie od naszego mola.

Jezioro posiada rozwiniętą linię brzegową z licznymi spłyceniami i zatoczkami. Roślinność wynurzona porasta strefę litoralu przerywanym pasem, zaś zanurzona występuje na 37 % powierzchni dna jeziora.

Gatunki ryb występujące w tym zbiorniku to : szczupak, sandacz, sum, węgorz, karp, leszcz, lin, okoń, płoć, wzdręga, pstrąg, boleń i jaź.

Nad jeziorem znajduje się luksusowe gospodarstwo agroturystyczne FALKO oraz domki całoroczne. Posiada ono przestronny dom, w którym można zatrzymać się w luksusowych pokojach 2-osobowych, z łazienką, TV i Wi-fi oraz piętrowe domki 4-osobowe, z dwiema 2-osobowymi sypialniami na górze oraz łazienką i pokojem wypoczynkowym z aneksem kuchennym, posiadającym kuchnię gazową, TV, lodówkę oraz wszelkie dodatki kuchenne a także domek 8 osobowy z 4 sypialniami, 2 łazienkami, pokojem wypoczynkowym z TV, kuchnią i jadalnią. Na terenie pensjonatu oraz domków wi-fi, grille oraz leżaki plażowe.

Do dyspozycji wędkarzy są dobre i wygodne łodzie, jak również ładna plaża i 3 pomosty, z których można poławiać leszcze, liny, wzdręgi i płocie, a nawet sumy, węgorze, pstrągi i szczupaki. Również zostało wybudowane duże molo na jeziorze ze stołami i ławami dla Szanownych Wędkarzy gdzie można wygodnie usiąść przy ognisku z wędką w reku lub odpocząć w wygodnym hamaku w zadrzewieniach. Cisza i spokój są nieodzownym elementem wypoczynku wklejonym w piękny pejzaż uroczego jeziora Boksze.

Zapraszamy na niezapomnianą przygodę na jeziorze. Szczegóły na stronie internetowej www.falko-ryby.euBoksze Łowisko specjalne opis łowiska:

Akwen: Jezioro Boksze »
GPS: N E
Położenie: Województwo: Podlaskie » Powiat: Sejneński » Gmina: Puńsk
Właściciel: Łowisko specjalne
Noclegi w pobliżu: meteor-turystyka.pl
Tagi łowiska: PODLASKIE JEZIORA

 

4.8
Oceń
(6 głosów)

Jak było dziś na rybach?

Dodaj swoją relację- opinie i komentarze

SuperGroverSuperGrover
+1
Nie wiem jak teraz, ale 3 lata temu ojciec (leśniczy, dzierżawca) stawiał wraz z synem siatkę. Ściemniał, że niby kłusownik postawił, ale tak się złożyło, że ich rozmowę w kuchni słyszałem (w domu głównym na parterze), że będą stawiać. Widzę pomosty lepsze teraz są. (2018-08-17 09:38)

skomentuj ten artykuł