Borówno- jezioro pełne niespodzianek

/ 6 komentarzy

Jezioro położone jest w odległości 15 kilometrów od centrum Bydgoszczy przy drodze nr 5 w kierunku na Gdańsk.W lesie przy zachodnim brzegu znajduje się wojskowy ośrodek wypoczynkowy.Członkowie koła wojskowego opiekują się tym jeziorem. Również na tym brzegu jest ośrodek sportu i rekreacji z piękną plażą. Niestety , latem przy tej plaży jest bardzo głośno. Od strony południowo wschodniej znajdują się działki rekreacyjne, a przy nich kładki wędkarskie. Niestety większość z nich , nie wiem czy zgodnie z prawem, zamknięta furtkami. Parkingi znajdują się na brzegu północnym i południowym . Na północnym jest prywatny motel i wypożyczalnia sprzętu pływającego pana Stasia . Najlepiej łowić z łodzi,bo można znaleźć dobre i spokojne łowisko. A jest co łowić. Są miejsca gdzie głębokość dochodzi do 13 metrów a niektórzy mówią że jest nawet 16 metrów. I tam łowi się największe ryby. Na wschodniej i południowej stronie są na brzegach stanowiska gdzie karpiarze wyciągają okazy po 24-25 kilogramów. Z łodzi trafiają się amury od 17 do 25 kilo. W głębszych miejscach można złowić płocie i okonie do kilograma. Niestety na chuligaństwo nie ma rady, bo znajdują się czasami łobuzy bezczelnie pływający łodziami i rowerami wodnymi po spławikach.Ale to jest margines. Zapraszam na to łowisko.Borówno- jezioro pełne niespodzianek opis łowiska:

Akwen: Jezioro Borówno »
GPS: N E
Położenie: Województwo: Kujawsko-Pomorskie » Powiat: Bydgoski » Gmina: Dobrcz
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Bydgoszcz » (zobacz porozumienia Okręg PZW Bydgoszcz 2023r »)
Regulamin połowu:Obowiązuje regulamin połowu PZW
Noclegi w pobliżu: meteor-turystyka.pl
Tagi łowiska: KUJAWSKO-POMORSKIE JEZIORA, JEZIORA Okręg PZW Bydgoszcz

 

4
Oceń
(4 głosów)- opinie i komentarze

grisza-78grisza-78
0
A jak wygląda sprawa z okoniem? Można pospinningować? (2013-03-24 07:23)
amur2amur2
0
Można spiningować,ale najlepiej z łodzi.Mój życiowy rekord szczupaka strawił już mojego woblera. Utknął w zielsku i tam już został. Był tak wielki , że holował moją łódź. Po wyciągnięciu gołej żyłki , ręce mi dygotały, bo nigdy wcześniej nie holowałem tak dużego szczupaka. (2013-11-10 15:36)
SowasaoSowasao
0
Amur2, a łódz swoja masz czy wypożyczasz? Byłem dzisiaj na rekonesansie. Tak jak jest napisane w artykule, pomosty przy działkach z furtkami na kladkach prowadzacych na pomost!!! Na prawo od plazy cywilnej pare starych kladek(wiekszosc bez dojscia). Ale mam nowosc, od strony dzikich plaz postawione ogrodzenie! dostepna tylko plaza na wprost jak sie wjezdza! Pytanie co beda tam robic? Moze ktos wie? No i co dalej z byla wojskowa? Kupil juz ktos? Ogolnie lowisko bardzo mnie kreci. Mysle, ze ma ogromny potencjal. Pozdrawiam (2014-03-13 17:56)
SowasaoSowasao
0
Prawdą jest ze w Borownie bardzo ciezko o leszcza i karasia? (2014-03-22 21:20)
JARASACKIJARASACKI
0
Jak wszędzie :) (2014-04-13 21:56)
irek1234mirek1234m
0
Woda ma ptęcjał wielkie karpie i potężne amury 25 kg , wiem bo łowiłem :) Podstawa to wypuszczać takie ryby żeby dać sobie i innym szansę spotkania z takimi rybami ps . moje ryby wszystkie wruciły do wody (2016-07-21 21:47)

skomentuj ten artykuł

Zobacz podobne wpisy