Bystrzyca Dusznicka

/ 4 komentarzy / 14 zdjęć


Bystrzyca Dusznicka bierze swe zródła w okolicach Zieleńca, znanego kurortu narciarskiego.Jej górny odcinek do Polanicy-Zdroju , to raczej duzy potok gdzie występuja tylko pstragi potokowe. Poniżej Polanicy występuje również lipień, a przy ujsciu (koło Kłodzka) można czasem trafić klenia. Łowienie na tej rzece, to jedna wielka przygoda.

W swym górnym biegu otoczona jest lasem, a koryto usłane jest ogromnymi głazami. Nie jest to łatwa rzeka i nie maja tam czego szukać wędkarze, muszący zakończyć połów kompletem w koszyku. Przeważnie łowi się małe pstrążki, których jest naprawdę dużo- zabawa przednia. Nie znaczy to jednak, że nie można tu złapać potoka 40 cm ,a przy odrobinie szczęścia żródlaka!

Ze względu na krystalicznie czysta wodę, polecam poruszanie się w górę rzeki. Ciemne mikro nimfy i suche muszki to główne przynęty na które łowię. Dojazd do rzeki drogą z Kłodzka do Kudowy Zdr. Pozdrawiam i połamania.Bystrzyca Dusznicka opis łowiska:

Akwen: Rzeka Bystrzyca Dusznicka »
GPS: N 50o 25' 12" E 16o 31' 29"
Położenie: Województwo: Dolnośląskie » Powiat: Kłodzko » Gmina: Polanica Zdrój
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Wałbrzych » (zobacz porozumienia Okręg PZW Wałbrzych 2024r »)
Regulamin połowu:kraina pstrąga i lipienia sztuczna mucha
Noclegi w pobliżu: Polanica-Zdrój - meteor
Tagi łowiska: DOLNOŚLĄSKIE RZEKI GÓRSKIE, RZEKI GÓRSKIE Okręg PZW Wałbrzych

 

4.3
Oceń
(15 głosów)

Bystrzyca Dusznicka mapa:

Jak było dziś na rybach?

Dodaj swoją relację- opinie i komentarze

TomekBTomekB
0
Bystrzyca to rzeka w której znam każdy kamień. heheh uwielbiam tu łowić, mieszkam w Szczytnej. Rzeka jest bardzo trudna. Ale trzeba znać porę i przynętę na odpowiednią porę. Kleni to jeszcze nie łowiłem bo nigdy tam na dół do Kłodzka jeszcze nie dotarłem, ale lipki, tęczaki i źródlaki to nawet często. Pozdrawiam autora artykułu, do zobaczenia nad wodą. (2009-01-05 19:06)
kobikobi1kobikobi1
0
Bardzo ładna i ciekawa rzeczka.Nie trzeba łowić od razu czterdziestaków,dla mnie każdy złowiony pstrąg to wielka frajda,najważniejszy jest relaks i kontakt z naturą.A czy może być coś bardziej relaksującego niż samotna wyprawa na tak urokliwą rzeczkę.Pozdrawiam serdecznie. (2009-01-05 22:03)
dareksalmo70dareksalmo70
0
bede musiał sprubować swoich sił na tej rzece. pozdrawiam. (2011-03-09 19:33)
afasafas
0
Siemka Robert zostaw moją rzeczkę w spokoju bo mi się najedzie muszkarzy i wszystko wyłapią
pozdrowionka dla Bystrzycy.
(2011-08-19 12:58)

skomentuj ten artykuł

Zobacz podobne wpisy