Zaloguj się do konta

Bystrzyca – rzeka w Grodzie Koziołka.

Rzeka Bystrzyca lewy dopływ Wieprza o długości około 70 km, to nowa propozycja miejsca do zasiadek i przyjemnego wędkowania, na które zapraszam.

Niedługi odcinek około 2-2,5km, o którym piszę znajduje się w obrębie granic administracyjnych miasta Lublina. Może to nie jest aż tak bardzo atrakcyjny odcinek rzeki szczególnie dla wytrawnych wędkarzy jak górny jej bieg powyżej Zalewu Zembrzyckiego, gdzie woda ma charakter wody górskiej „krainy pstrąga i lipienia”. Ale po pracy w ramach relaksu czy wyciszenia się dla niektórych wędkujących mieszkańców Koziego Grodu jak znalazł. Wystarczy niewyrafinowany sprzęt wędkarski: bacik lub jakaś niedługa boloneczka i trochę robaczków na haczyk.

Polecany odcinek zaczyna się od mostu kolejowego przy osiedlu Nałkowskiej i ciągnie się w początkowym biegu zakolami przechodząc dalej w prosty spływ aż do samej kładki w pobliżu Parku Ludowego. Polecana metoda to spławik pełny zestaw. Na haczyku możemy spodziewać się: leszczyka, dość sporą płoć, krąpia, jelca, jazia, szczupaka no i oczywiście nieczęsto karpika. Jak ma się więcej szczęścia można nawet liczyć na spory bonus w postaci dużej rybki lub niespodziankę sandacza? Woda w miarę czysta w granicach średniej klasy, (choć mogłaby być lepsza, ukłon w stosunku do władz miasta i mieszkańców pobliskich dzielnic). Głębokość wody zróżnicowana od 0,5 -1,5m o małym uciągu. Brzegi łagodne niestrome, zadrzewione od strony mostu drogowego Krochmalna-Jana Pawła II. Wzdłuż terenu L. K. Jeździeckiego. Dostęp do wody nieutrudniony, miejscami porośnięty roślinnością szuwarową.
Pożną jesienią, lub wczesną wiosną, kiedy woda nie jest skuta lodem, można w tym rejonie spotkać często wielu Lublinian wędkujących z obu stron Bystrzycy.

Opis łowiska

Mapa

Opinie (2)

akostek

Często tu wędkuję batem na prze pływankę. [2012-12-31 09:08]

krok

Ja również często zaglądam tu i nawet mam spore sztuki płoci na rozkładówce największa to 38 cm. [2013-01-30 06:54]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów.

Czytaj więcej