Chełm starorzecze (przy Odrze)

/ 6 zdjęć


Chełm starorzecze (przy odrze) w miejscowości Chełm, gmina Rudna, powiat Lubin.
Jest to starorzecze położone w miejscowości Chełm o długości około 900 m, położone na terenach zalewowych Odry i bezpośrednio z nią połączone. Z uwagi na powyższe poziom wody w zbiorniku jest ściśle powiązany z wysokością rzeki Odry. Zbiornik charakteryzuje się niewielką szerokością jak i głębokością. Za pomocą rowu szerokości około 1,5 m i długości około 200 m, połączony jest również z drugim zbiornikiem w tej miejscowości Chełm starorzecze (przy lesie).
Numer łowiska w rejestrze 221.
Gatunki ryb najczęściej poławiane w łowisku to: płoć, leszcz, karp, lin, karaś, szczupak, sandacz, okoń, jaź, kleń i boleń.
Starorzecze znakomicie nadaje się do stosowania metod gruntowych spławikowych jak i innych w tym drgająca szczytówka. Częstą zdobyczą są okazałe leszcze i płocie. Częstym przyłowem jest również płoć i krąp.
W okresie jesiennym i w maju wielu wędkarzy stosuje metodę na żywca lub martwą rybkę.
Chełm jest bardzo często odwiedzany przez spinningistów. Popularną metodą wśród stałych bywalców jest boczny trok. Poławia się tu dużo okonia i szczupaka. Częstą zdobyczą bywają również klenie i bolenie. Tak jak na innych starorzeczach niezbędne okazują się wodery i spodnio-buty.
Dojazd:
- od strony Głogowa jedziemy w kierunku Orska. W Orsku kierujemy się na Radoszyce. Przed Radoszycami skręcamy w lewo na Chełm, przejeżdżamy wał i po lewej stronie widać już zbiornik.
- od strony Lubina kierujemy się na Rudną. W Rudnej kierujemy się na Orsk. W Orsku kierujemy się na Radoszyce. Przed Radoszycami skręcamy w lewo na Chełm, przejeżdżamy wał i po lewej stronie widać już zbiornik.Chełm starorzecze (przy Odrze) opis łowiska:

Akwen: Staw Chełm -Starorzecze przy Odrze »
GPS: N 51o 35' 1" E 16o 23' 19"
Położenie: Województwo: Dolnośląskie » Powiat: Lubin » Gmina: Rudna
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Legnica » (zobacz porozumienia Okręg PZW Legnica 2022r »)
Regulamin połowu:PZW
Noclegi w pobliżu: Ścinawa - meteor
Tagi łowiska: DOLNOŚLĄSKIE STAWY, STAWY Okręg PZW Legnica

 

4.3
Oceń
(8 głosów)

Chełm starorzecze (przy Odrze) mapa:

Jak było dziś na rybach?

Dodaj swoją relację- opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł

Zobacz podobne wpisy