Zaloguj się do konta

Czarna Nida w ok. Wolicy

Czarna Nida w okolicy Wolicy.
Czarna Nida w Wolicy tuż przy moście kolejowym jest wspaniałą miejscówką na wędkowanie. W tym miejscu jest dość głęboko. Słyszałam iż to zakole powstało po wybuchu pocisku podczas wojny.
Co do miejscówek to jak ogólnie wiadomo nikt rzeki nie przewidzi więc różnie bywa.
Jest to miejsce „ pewniak szupakowo – okoniowy” ( ale to jest moje zdanie). Czasem wystarczy chwilka a by bawić się z holem a czasem ta chwilka jest nieco dłuższa .
Rybostan opisywanego przeze mnie odcinka jest dość obfity i różnorodny : szczupaki, okonie, klenie, płocie, karasie , jazie , pstrągi.
Co do metody połowu to większość zdecydowanie stanowią spinningiści , którzy patrolują dany odcinek oraz dalszy w stronę Ostrowa, ale spławik czy grunt – jak najbardziej, popularne jest tu również wędkowanie z pod lodu.

Dojazd od strony Kielc.
Jadąc siódemką w stronę Jędrzejowa w Tokarni skręcamy w lewo na Wolicę( jest przy trasie drogowskaz) - jedziemy cały czas prosto. Wjeżdżamy do Wolicy, po lewej stronie mijamy stacje PKP Wolica, następnie przejeżdżamy przez przejazd na torach i znów cały czas prosto- dojeżdżamy do skrzyżowania i jedziemy ku zaskoczeniu znów prosto tuż przy torach. Stopniowo oddalamy się od nich mijamy zabudowania i w końcu dojeżdżamy do sosnowego lasu, w który to skręcamy ( w lewo). Przez dany lasek również trzymamy się gruntówki. Na skraju lasu zostawiamy auto. Gdyż właściciele łąk często w tym miejscu rozkopują drogi , a jeśli nawet da rade to bywa tu mokro i bez quattro może być różnie. Więc dalej piechtowozem prosto do widocznego już w oddali mostu kolejowego. Po krótkim spacerku ze sprzętem jesteśmy na miejscu. ( i tu uwaga- po opadach atmosferycznych łączki oraz droga przez nie do rzeki jest podmokła więc przydatne bywają kalosze myśliwskie!!!!!)"Materiał zgłoszony na konkurs wedkuje.pl".

Opis łowiska

Mapa

Jak było dziś na rybach?

Opinie (3)

jujus5

no,nie zle opisane,ale w praktyce bywa inaczej, ja sie tam wlasnie wybieram,a czy wiecej jest tam podobnych miejsc??? [2010-08-31 17:56]

krzysiek123318

Dodaj wiecej zdiec tego łowiska :)

Bardzo ciekawe to łowisko.

[2010-09-27 15:52]

jacek-gruszczynski

Połowiłem tam ostatnio na bolonke z 1 gr słownikiem głównie płotki i ukleie :-) [2016-02-15 21:02]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów.

Czytaj więcej