Rzeka Dajna - odcinek Smokowo

/ 1 komentarzy / 10 zdjęć


Dziś chciałem wam przedstawić mały zbiornik zaporowy na rzece Dajna. Znajduje się on w miejscowości Smokowo, powiat Kętrzyński. Jego powierzchnia to ok. 2 ha wody. średnia głębokość 1,3m, max 3m. Powstał on na rzece Dajna po postawieniu zapory, sąsiaduje z nim prywatny zbiornik o powierzchni około 8-10 ha, oddzielone są tylko wałem...
Zbiornik choć nie jest duży to jednak urokliwy. Północna część jest porośnięta dużym pasem trzcin, i obecnie nie powędkujemy na nim z brzegu.
Na wschodnim brzegu jest parę miejscówek i pomost, na południowym, znajduje się wał który oddziela ten akwen od prywatnego zbiornika, na nim znajdziemy dość obiecujące miejscówki. Poniżej śluzy też jest małe oczko wodne, zakole zostało wypłukane przez wodę po postawieniu śluzy.
Na tym zbiorniku ma powstać Mała Elektrownia Wodna. Która obecnie jest w trakcie budowy, a ustylizowana jest w północno-wschodniej części zbiornika.Rzeka Dajna - odcinek Smokowo opis łowiska:

Akwen: Rzeka Guber »
GPS: N 54o 3' 49" E 21o 19' 15"
Położenie: Województwo: Warmińsko-Mazurskie » Powiat: Kętrzyński » Gmina: Kętrzyn
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Olsztyn » (zobacz porozumienia Okręg PZW Olsztyn 2024r »)
Regulamin połowu:Jest to woda użytkowana przez Okręg PZW Olsztyn. I obowiązuje na nim Regulamin Amatorskiego Połowu Ryb.
Noclegi w pobliżu: Kętrzyn - meteor
Tagi łowiska: WARMIŃSKO-MAZURSKIE RZEKI, RZEKI Okręg PZW Olsztyn

 

4.5
Oceń
(8 głosów)

Rzeka Dajna - odcinek Smokowo mapa:- opinie i komentarze

Artur z KetrzynaArtur z Ketrzyna
0
I znów wygrało doświadczenie, nie sprzęt... (2014-04-05 16:35)

skomentuj ten artykuł

Zobacz podobne wpisy