Zaloguj się do konta

Dierżęcinka (Wodna Dolina)

Dość świeży zbiornik zaporowy na rzece  Dzierżęcinka  w Koszalinie budzący dość duże emocje wśród mieszkańców. Sama rzeka ma źródło z Jeziora  Lubiatowskiego , będącego rezerwatem przyrody. Płynie w okolicach miejscowości Bonin, Kretomino przez Koszalin, aż do Jeziora Jamno, gdzie podczas drożnego kanału w miejscowości Unieście trafia do morza. Powracając do Wodnej Doliny, sam zalew powstał w połowie 2014 roku, lecz prace upiększające trwają do dzisiejszego dnia.

Zbiornik składa się z dwóch zbiorników połączonych kanałem, dookoła biegnie trasa rowerowa, w pobliżu znajduje się plac zabaw i plaża, w sezonie można skorzystać z wypożyczalni rowerków wodnych, lub skorzystać ze specjalnego wyciągu i poszaleć na nartach wodnych.
Zbiornik był zarybiany Linem, Szczupakiem oraz Karpiem, do czego przyczyniło się koło wędkarskie „Energetyk”. Głębokość łowiska waha się między 0, 5m  –  2m , niestety dno poza kąpieliskiem jest muliste i większość zbiornika jest bardzo porośnięte, mimo to cieszy się dużą popularnością wśród koszalińskich wędkarzy. Oprócz Lina, Karpia, Szczupaka możemy liczyć na ładną Płoć, naprawdę duże Okonie, Jazie oraz Leszcze. Trzeba pamiętać, że jest to miejsce rekreacyjne i nie ma co liczyć na kameralne, ciche stanowisko. Z punktu wędkarskiego, ciekawe łowisko umożliwiające testowanie świeżo zakupionego sprzętu oraz na trenowanie umiejętności i przede wszystkim sposób na szybkie rybki dla osób, nieposiadających samochodu lub czasu.
Dzięki nowym informacją muszę nanieść poprawki dotyczące źródła rzeki  Dzierżecinka , napisałem, że jest ono  zJeziora   Lubiatowskiego , będącego rezerwatem przyrody, co jest błędem.
Źródło rzeki zaczyna się na mokradłach nieopodal miejscowości  Zaciszę , ciągnie się do miejscowości Manowo pod nazwą „Kanał  Dzierżęcinka ” i wpływa do Jeziora Lubiatowo Południowe, które jest połączone kanałem z drugim zbiornikiem Lubiatowo Północne, a z niego kontynuuje przygodę jako rzeka  Dzierżęcinka .

Opis łowiska

Opinie (0)

Nie ma jeszcze komentarzy do tego artykułu.

Czytaj więcej