Dopływ Regi

/ 3 komentarzy / 4 zdjęć


Rzeka to prawobrzeżny dopływ Regi. Jej długość jest szacowana na 57 kilometrów. Koryto rzeki jest dzikie i kręte, płytkie i dość wąskie. W wodzie leżą powalone dzrzewa, tworząc raj dla żyjących tu ryb. Ryby wpływające tu co roku to Troć Wędrowna i Łosoś . Gatunki spotykane najczęściej to Pstrąg Potokowy, Pstrąg Tęczowy oraz Lipień . Wędrując brzegami tej rzeczki, można poczuć otaczającą nas przyrode. Stare omszałe drzewa wiszące i powalone do wody tworzą wspaniałą atmosferę dla wrażliwego na piękno przyrody wędkarza. Lasy zamieszkują duże watachy dzików nie trudno o kontakt ""oko w oko"" Złowiony dziś Pstrąg i Lipień , który szybko trafił do wody gwarantuje sukces w przyszłści. Dojazd jest łatwy lecz brzegi są podmokłe. Obowiązuje zakaz spiningowania od końca sierpnia do 1 stycznia. Od 1 listopada do 30 kwietnia obowiązuje zakaz brodzenia.
Prawe brzegi w okresach deszczowych dość mokre. W czasie obfitycz opadów deszczu proponował bym poruszać się lewą stronom rzeki. Dość istotne od stycznia do kwietnia wzmożona aktywność Dzików prosze zachować ostrożność.
Rzka choć mała godna polecenia o tym że mocno skłusowana nie trzeba dodawać. Cieszy fakt że świadoność w śród "" braci wędkarskiej"" jest coraz większa , a okoliczne służby straży wodnej działają coraz lepiej i skuteczniej.
Pozdrawiam Łukasz POŁAMANIADopływ Regi opis łowiska:

Akwen: Rzeka Mołstowa »
GPS: N 53o 57' 15" E 15o 26' 12"
Położenie: Województwo: Zachodniopomorskie » Powiat: Łobeski » Gmina: Resko
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Szczecin » (zobacz porozumienia Okręg PZW Szczecin 2020r »)
Regulamin połowu:PZW
Noclegi w pobliżu: Gryfice - meteor
Tagi łowiska: ZACHODNIOPOMORSKIE RZEKI, RZEKI Okręg PZW Szczecin

 

5
Oceń
(5 głosów)

Dopływ Regi mapa:

Jak było dziś na rybach?

Dodaj swoją relację- opinie i komentarze

użytkownik66015użytkownik66015
0

Piękna rzeczka. Chociaż rybki nieduże to otoczenie i klimat miejsca rekompensuje nam wszystko.

Chęć przebywania nad takimi wodami wzmaga możliwość spotkania z "królewskimi" rybami.

W latach 80-tych, jeżdziłem na Regę, za trocią. I chociaż nie miałem większych rezultatów to wyprawy te były jednymi z najwspanialszych.

Może sie mylę ale chyba chodzi o Mołstową. Piąteczka i Pozdrawiam.

(2011-11-18 12:54)
amator321amator321
0
Kolega wyżej ma rację, ta rzeczka to mołstowa .W miejscowości Mołstowo nad tą rzeką jest hodowla pstrągów. (2013-11-05 21:53)
pawelbob03pawelbob03
0
mieszkam tuż nad tą rzeką przy starym po niemieckim młynie. ryba nie jest za ufna , ale za to piękna ,najwięcej występuje lipień . jest to rzeka górska. (2014-01-02 16:21)

skomentuj ten artykuł

Zobacz podobne wpisy