Zaloguj się do konta

Dopływ Regi

Rzeka to prawobrzeżny dopływ Regi. Jej długość jest szacowana na 57 kilometrów. Koryto rzeki jest dzikie i kręte, płytkie i dość wąskie. W wodzie leżą powalone dzrzewa, tworząc raj dla żyjących tu ryb. Ryby wpływające tu co roku to Troć Wędrowna i Łosoś . Gatunki spotykane najczęściej to Pstrąg Potokowy, Pstrąg Tęczowy oraz Lipień . Wędrując brzegami tej rzeczki, można poczuć otaczającą nas przyrode. Stare omszałe drzewa wiszące i powalone do wody tworzą wspaniałą atmosferę dla wrażliwego na piękno przyrody wędkarza. Lasy zamieszkują duże watachy dzików nie trudno o kontakt ""oko w oko"" Złowiony dziś Pstrąg i Lipień , który szybko trafił do wody gwarantuje sukces w przyszłści. Dojazd jest łatwy lecz brzegi są podmokłe. Obowiązuje zakaz spiningowania od końca sierpnia do 1 stycznia. Od 1 listopada do 30 kwietnia obowiązuje zakaz brodzenia.
Prawe brzegi w okresach deszczowych dość mokre. W czasie obfitycz opadów deszczu proponował bym poruszać się lewą stronom rzeki. Dość istotne od stycznia do kwietnia wzmożona aktywność Dzików prosze zachować ostrożność.
Rzka choć mała godna polecenia o tym że mocno skłusowana nie trzeba dodawać. Cieszy fakt że świadoność w śród "" braci wędkarskiej"" jest coraz większa , a okoliczne służby straży wodnej działają coraz lepiej i skuteczniej.
Pozdrawiam Łukasz POŁAMANIA

Opis łowiska

Mapa

Opinie (3)

użytkownik

Piękna rzeczka. Chociaż rybki nieduże to otoczenie i klimat miejsca rekompensuje nam wszystko.

Chęć przebywania nad takimi wodami wzmaga możliwość spotkania z "królewskimi" rybami.

W latach 80-tych, jeżdziłem na Regę, za trocią. I chociaż nie miałem większych rezultatów to wyprawy te były jednymi z najwspanialszych.

Może sie mylę ale chyba chodzi o Mołstową. Piąteczka i Pozdrawiam.

[2011-11-18 12:54]

amator321

Kolega wyżej ma rację, ta rzeczka to mołstowa .W miejscowości Mołstowo nad tą rzeką jest hodowla pstrągów. [2013-11-05 21:53]

pawelbob03

mieszkam tuż nad tą rzeką przy starym po niemieckim młynie. ryba nie jest za ufna , ale za to piękna ,najwięcej występuje lipień . jest to rzeka górska. [2014-01-02 16:21]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów.