Jeszcze do niedawna zbiornik ten znajdował się pod patronatem PZW Tarnów. Od jakiegoś czasu (nie wiem dokładnie od kiedy) przeszedł on pod zarząd Gminy Wierzchosławice.
Zbiornik jest zbiornikiem stosunkowo trudnym do łowienia. Dno gęsto porośnięte roślinnością (dominuje moczarka), miejscami "łysiny", lecz trzeba dobrze wybadać dno. Linia brzegowa porośnięta (w znacznej części) pałką wodną, ze stosunkowo łagodnym zejściem do wody.
Łowić można na dwóch brzegach: po stronie zachodniej - od strony lasu, oraz od północnej. Na stronie południowej i wschodniej znajdują się działki letniskowe oraz prywatne tereny rekreacyjne.
Na łowisku obowiązuje Regulamin Amatorskiego Połowu Ryb, można łowić ze sprzętu pływającego. Zdarzają się kontrole PSR - w czasie wędkowania należy mieć przy sobie kartę wędkarską, nie jest wymagane dokonanie opłat za wędkowanie.
Osobom, które cenią sobie ciszę i spokój podczas wędkowania odradzam to łowisko. Liczni plażowicze/wczasowicze przebywający na wschodnim i południowym brzegu, dobitnie dają o sobie znać. Wspomnieć należy, że na całej długości zachodniego brzegu obowiązuje zakaz kąpieli, niemniej jednak, jak to jest w przypadku wielu zakazów w Polsce - jest on całkowicie martwy. Przez to też zdarzają się "przepychanki" pomiędzy wędkującymi, a wczasowiczami. Czy łowisko jest często odwiedzane przez wędkarzy? W okresie wakacyjnym zdarzają się problemy z wolnymi stanowiskami, pomimo tego, iż w bliskim sąsiedztwie znajdują się: komercyjne łowisko "Leśniczówka", oraz zbiorniki pod patronatem PZW - Niwka i Trzydniaki.
Tak, jak wspomniałem na początku, jest to łowisko trudne z uwagi na liczną roślinność podwodną, chyba, że ktoś lubuje się w tego typu dnie.Dwudniaki opis łowiska:

Akwen: Jezioro Dwudniaki »
GPS: N E
Położenie: Województwo: Małopolskie » Powiat: Tarnowski »
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Tarnów » (zobacz porozumienia Okręg PZW Tarnów 2023r »)
Regulamin połowu:Amatorski Połów Ryb
Noclegi w pobliżu: meteor-turystyka.pl
Tagi łowiska: MAŁOPOLSKIE JEZIORA, JEZIORA Okręg PZW Tarnów

 

3.6
Oceń
(7 głosów)- opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł

Zobacz podobne wpisy