Dziewin Morocha (starorzecze)

/ 7 zdjęć


Dziewin Morocha (starorzecze) w miejscowości Dziewin, gmina Ścinawa, powiat Lubin.
Opiekunem wody z ramienia PZW jest koło Lubin ZBGH - PMT, numer łowiska w rejestrze 2334.
Jest to starorzecze o wielkości 3.24 ha, położone na terenach zalewowych Odry i bezpośrednio z nią połączone za pomocą cienkiej odnogi. Z uwagi na powyższe poziom wody w zbiorniku jest ściśle powiązany z wysokością rzeki Odry. Zbiornik charakteryzuje się niewielką szerokością jak i głębokością.
Gatunki ryb najczęściej poławiane w łowisku to: płoć, leszcz, karp, lin, karaś, szczupak, sandacz, okoń, jaź, kleń i boleń.
Na tym łowisku możemy liczyć na duże leszcze i płocie. Jeśli chodzi o drapieżniki, poławiano tu duże szczupaki, sandacze i okonie ale również sporej wielkości klenie i bolenie. Stałe połączenie z rzeką sprawia, że starorzecze jest zarówno atrakcyjnym tarliskiem jak i świetną stołówką dla ryb spokojnego żeru i drapieżników.
Nad zbiornikiem znajduje się kilkanaście stanowisk, na których możemy stosować dowolne techniki gruntowe w tym najpopularniejsze takie jak spławik i drgająca szczytówka. Szczególnie jesienią dużym powodzeniem cieszy się połów metodą na żywca.
Miłośnikom spinningu polecam zarówno głębokie jak i płytkie brodzenie.
Szczególnie przy pierwszych wizytach musimy się liczyć ze sporymi stratami w sprzęcie, gdyż woda obfituje w szereg podwodnych przeszkód i zawad (powalone drzewa i gałęzie, roślinność podwodna), które często stają się widoczne dopiero przy niskich stanach wody.
Dojazd:
- od strony Ścinawy jedziemy w kierunku na Prochowice. Przed miejscowością Dłużyce skręcamy w lewo na Dziewin.
- od strony Prochowic jedziemy do miejscowości Lisowice. W Lisowicach w prawo w kierunku na Rawicz i Ścinawę. Za miejscowością Dłużyce w prawo na Dziewin.
W miejscowości Dziewin mamy dwie możliwości dostania się na samo łowisko:
- Trasa pierwsza - możemy zaparkować auto zaraz na początku Dziewina w okolicach przystanku autobusowego, następnie pieszo za pierwszymi zabudowaniami w lewo, wzdłuż płotu i po stromym zejściu na dół, nad samą wodę,
- Trasa druga - w miejscowości Dziewin jedziemy cały czas prosto (kostka), przy końcu drogi zjeżdżamy po łuku w lewo do ostatnich zabudowań i trzymamy się lewej strony (po prawej widać inny zbiornik w tej miejscowości - Dziewin Napoleon starorzecze). Przy lesie trzymamy się lewej strony i wjeżdżamy na łąkę. Przejeżdżając łąkę trzymamy się lewej – bardziej uczęszczanej trasy i dojeżdżamy pod zbiornik (w kierunku początku wioski).
UWAGA!!! Trasa druga ogólnodostępna jest tylko w okresach suchych. Po obfitych opadach lub w porze wiosennych przyborów teren może być częściowo lub całkowicie zalany.Dziewin Morocha (starorzecze) opis łowiska:

Akwen: Rzeka Odra: od jazu Wały Śl. do - ujścia Jezierzycy (obw. 6) »
GPS: N 51o 22' 35" E 16o 28' 0"
Położenie: Województwo: Dolnośląskie »
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Wrocław » (zobacz porozumienia Okręg PZW Wrocław 2024r »)
Regulamin połowu:PZW
Noclegi w pobliżu: Ścinawa - meteor
Tagi łowiska: DOLNOŚLĄSKIE RZEKI, RZEKI Okręg PZW Wrocław

 

4.3
Oceń
(6 głosów)

Dziewin Morocha (starorzecze) mapa:

Jak było dziś na rybach?

Dodaj swoją relację- opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł