Glinianka Staw Jasień

/ 3 komentarzy / 6 zdjęć


Zbiornik typowo pokopalniany (pow.ok.3 ha) od strony północnej charakteryzuje się dużym spadkiem dna i znaczną głębokością w niewielkiej nawet odległości od brzegu (pozostałości powydobywaniu gliny przez bagier ). Ta częśd zbiornika jest najczęściej uczęszczana przez wędkarzy ze względu na łatwy dostęp do brzegu i niewielką ilośd zaczepów. Dno dośd płaskie z dużą ilością roślinności zanurzonej co jest charakterystyczne dla całego zbiornika nawet na dużych głębokościach ( do 8 metrów dno jest porośnięte co świadczy o dużej czystości ).
Brzeg przeciwny, południowy (od strony torów kolejowych) cechują łagodniejsze spadki z bardziej zróżnicowaną głębokością i co za tym idzie stwarza lepsze warunki dla ryb. Największą bolączką tej strony jest duża ilośd zaczepów w postaci zatopionych pomostów, krzewów i drzew. Takie warunki powodują, że brania okazów tutaj będą częstsze, ale wyjęcie ich będzie bardzo trudne, należy się liczyd z utratą sporej ilości haków na zaczepach.
Brzeg zachodni ( od strony wjazdu ) jak i brzeg wschodni posiadają dno dośd zróżnicowane o umiarkowanej ilości zaczepów ( do łowienia poleciłbym właśnie te brzegi ). Zachodni brzeg jest bardzo atrakcyjny ale też często uczęszczany, skutkiem czego jest przepłaszanie ryb przez wędkarzy zachowujących się niewłaściwie. Wschodnia strona jest miejscem najbardziej godnym polecenia. Tam jest spokojnie a przy przeważających u nas wiatrach z zachodu cechuje się wodą dobrze nagrzaną i doskonale natlenioną co stwarza idealne warunki dla przebywających tam ryb.
W zbiorniku bytują spore ilości ryb takich gatunków jak płod, leszcz, karp, lin, karaś złocisty, wzdręga, amur biały, okoo, węgorz, szczupak, sum, krąp a także w mniejszych ilościach sandacz, tołpyga biała. Ciekawostką jest złowienie dwóch piranii czerwonych przez wędkarzy (każda ponad 20 cm).
Okazy dotychczas złowione:
- karp 15,6 kg
- sum 17,200 kg
- szczupak 8,5 kg
- amur ok. 14 kg
- sandacz ok. 5kg
- węgorz 2,2 kg ( 105cm )
- okoo 1,2 kg.
Rozmiary oraz kondycja ryb wskazują na właściwą strukturę populacji bytującej w zbiorniku na co wpływ mają przemyślane zarybienia prowadzone prze okręg oraz koło.
Zapewniam wędkarzy, że jeszcze większe okazy niż przedstawione wyżej pływają w tym zbiorniku i czekają na walkę z Wami.
Podsumowując jest to zbiornik trudny do łowienia ale okazy mogą dad Wam olbrzymią satysfakcje.
Powodzenia i do zobaczenia nad wodąGlinianka Staw Jasień opis łowiska:

Akwen: Jezioro Jasień »
GPS: N 51o 45' 24" E 15o 1' 28"
Położenie: Województwo: Pomorskie » Powiat: Bytów » Gmina: Czarna Dąbrówka
Właściciel: Łowiska komercyjne
Regulamin połowu:Regulamin połowu zgodny z PZW Zielona Góra
Noclegi w pobliżu: Lubsko - meteor
Tagi łowiska: POMORSKIE JEZIORA

 

4
Oceń
(5 głosów)

Glinianka Staw Jasień mapa:- opinie i komentarze

sylwester-zukowsylwester-zukow
0
po opisie widze ze warto podjechac sadze ze podjade w przyszylm tygodniu mam nadzieje ze trafie jestem z Żar jakies wskazówki dojazdu (2014-06-05 21:22)
akrobataakrobata
0
Byłem zobaczyc i ciekawie wygląda, warto spróbowac powędkowac. (2015-06-09 14:00)
lukasz-okolowiczlukasz-okolowicz
0
ja ostatnio złapałem suma 23kg (2018-08-19 11:17)

skomentuj ten artykuł