Glinianka Kotlin

/ 4 komentarzy / 7 zdjęć


Duża glinianka .Nad ten zbiornik możemy
dojechać autem bez żadnego problemu ponieważ przy samym akwenie
przebiega asfaltowa droga, a przy niej usytuowany jest parking na którym
to możemy śmiało zostawić auto.

Staw cechuje się dużą głębokością
dochodzącą miejscami do kilkunastu metrów tak więc ryby na jakie tam
można trafić są naprawdę okazałe ( sumy , karpie , amury).


Dominujące ryby: Amur, Jaź, Karaś, Karp, Krąp, Leszcz, Lin, Okoń, Płoć, Sum, Wzdręga, Szczupak, Sandacz, WęgorzGlinianka Kotlin opis łowiska:

Akwen: Staw Kotlin »
GPS: N E
Położenie: Województwo: Wielkopolskie » Powiat: Jarociński » Gmina: Kotlin
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Kalisz » (zobacz porozumienia Okręg PZW Kalisz 2024r »)
Noclegi w pobliżu: meteor-turystyka.pl
Tagi łowiska: STAWY Okręg PZW Kalisz

 

4.3
Oceń
(6 głosów)

Jak było dziś na rybach?

Dodaj swoją relację- opinie i komentarze

z@melaz@mela
0
Znam tę wodę a może warto rozbudować trochę opis ? (2017-01-17 10:09)
Haryyy5Haryyy5
0
Woda wspaniała ale łowić tam niezwykle ciężko. Mnóstwo roślinności czy powiedzmy wprost - krzaków porastających całe dno z nielicznymi miejscami gdzie można położyć zestaw. Do tego jakieś stare pozalewane pomosty czy podobne konstrukcje. Łowi się trudno. A niestety obowiązujące na akwenie dodatkowe obostrzenia nie są przyjazne wędkarzowi żeby nie powiedzieć pozbawione jakiegokolwiek racjonalnego sensu. Mianowicie zakaz używania środków pływających, czy to w celu łowienia (co akurat rozumiem bo akwen nieduży) czy wywózki zestawów, zakaz używania łódek zanętowych, zakaz używania markerów. Nie wiem, może miejscowi mają taryfę ulgową a te zapisy to tylko bat na przyjezdnych, bo stosując się do tych zasad na grunt w tym miejscu łowić się nie da. Najśmieszniejsze że w kotlinie kręcony był program o karpiarstwie, gdzie główny bohater przy pomocy pontonu wybierał miejsca gdzie da się położyć zestaw, nęcił, wywoził, a ostatecznie holował ryby, których niestety nie sposób byłoby wyholować z brzegu bo wszystkie od razu wpadały w zaczepy. Poza tym zakaz pływania, zakaz rzucania dalej niż za połowę i z tego co pamiętam zakaz palenia ognisk - to z tych mniej idiotycznych przepisów, która da się jakoś logicznie wytłumaczyć. Poza tym potwierdzam to co napisał autor - woda piękna i rybna, dookoła cisza i spokój, dojazd dobry, mi udało się podjechać prawie że nad wodę ale nie wiem czy też jakiegoś przepisu nie złamałem. Gdyby nie te idiotyczne obostrzenia mielibyśmy naprawdę świetne łowisko ... tymczasem jednak w grę wchodzi jedynie spławik czy ewentualnie spinning ale tu również trzeba bardzo uważać i liczyć się z ogromnymi stratami. (2017-02-15 12:49)
Jakub KasprzakJakub Kasprzak
0
Czy to jest ten zbiornik na przeciw stacji Lotos ? (2017-04-05 07:34)
briardbriard
0
Woda super .Nie wiem jakie maie ludzie problemy.Do łowienia w toni super.Obecnie taki czas ,że nie trzeba ustawiać zestaw na dnie. (2017-04-15 21:18)

skomentuj ten artykuł

Zobacz podobne wpisy