Glinianki w Wiskitkach

/ 7 komentarzy / 3 zdjęć


Łowisko w Wiskitkach to kompleks niewielkich stawików. Wyrobiska gliny, pozostałe po dawnej cegielni. Stawów jest kilkanaście, ale większość z nich jest już zbyt zarośnięta by dało się na nich łowić. Większość stawów ma swoje nazwy :Rozlany, Ogrodnik, Kruka, Czarny, Koński, Biały. Największy z nich Rozlany jest najczęściej odwiedzany przez wędkarzy. Staw ma bardzo urozmaiconą linie brzegową, oraz kilka wysepek ( pozostałość po dawnych groblach). Głębokość łowiska od 0,5 do 3m. W okresie letnim płytsze miejsca są porośnięte przez roślinność wodną i wędkowanie jest tam utrudnione. Na stawach możemy złowić Karasia, Lina, Karpia,Leszcz, Amura, Płoć, Wzdręge a z drapieżników jest Szczupak i Okoń. O łowisko dba koło PZW z Wiskitek. Przy stawach jest też parking dla wędkarzy.Glinianki w Wiskitkach opis łowiska:

Akwen: Staw Wiskitki »
GPS: N 52o 4' 22" E 20o 22' 37"
Położenie: Województwo: Mazowieckie » Powiat: Żyrardów » Gmina: Wiskitki
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Skierniewice » (zobacz porozumienia Okręg PZW Skierniewice 2023r »)
Regulamin połowu:Wymiar ochronny Leszcza 40cm
Noclegi w pobliżu: Żyrardów - meteor
Tagi łowiska: MAZOWIECKIE STAWY, STAWY Okręg PZW Skierniewice

 

4.7
Oceń
(23 głosów)

Glinianki w Wiskitkach mapa:

Jak było dziś na rybach?

Dodaj swoją relację- opinie i komentarze

trzynotrzyno
0

Ja daje 5.

Ładne fotki ze swojej strony moge dopowiedzieć, jest duża presja wędkarska.

(2010-01-25 19:54)
trebrontrebron
0
Naprawdę fajne fotki łowiska. Chętnie bym odwiedził łowisko i proszę o więcej informacji na temat połowu karpia i amura. Czy jest to jeden z dominujących gatunków, czy raczej sporadyczny przyłów oraz o jak najwięcej informacji na temat połowu tych gatunków w waszym łowisku.

Z góry dziękuję za wszystkie informacje.
(2010-02-01 21:19)
bartek99bartek99
0
czy mogę tam łowić należąc do kola pzw sun w Wyszogrodzie (2010-05-29 14:09)
Adrian11372Adrian11372
0
ja raz zlowiłem tam lina co warzył 2 kilo
(2011-04-28 12:24)
pegieopegieo
0
Cześć! Byłem wczoraj na gliniankach w Wiskitkach. Z tym łowiskiem zapoznałem się w zeszłym roku, niestety bez rekordów ale na pewno się nie nudziłem. W mej pamięci pozostał zeszło roczny obraz łowiska - zarośnięta woda, gdzie nie gdzie tylko oczka umożliwiające w miare poprawny rzut przynętą. Od tamtego czasu wiele się zmieniło!  Gdy dojechałem na miejsce, oczom mym ukazał się "kosmiczny" widok. Wszystkie stawy oczyszczone, brzegi zasypane ziemią i gliną (domyślam się, ze zostawiły to koparki) i straszny smród. Cały zapał prysł w jednej chwili. Postanowiłem się kawałek przejsc i zobaczyc co za kometa spowodowała tę pustkę. Znalazłem ją! Kopała przy ostatnim stawie... Wróciłem do samochodu i zmontowalem zestaw.  Po 10 minutach byłem gotowy. Udałem się środkiem glinianek i zaczalem obrzucac pozostałe na środku wody kępki trzcin. Po ok 3 rzutach poczułem bicie, mysle sobie.. OHO! Zaczyna się... Po chwili znowu bicie i zacięcie. Szczupełek wielkości troche wiekszej zapalniczki ląduję na brzegu. Uśmiechnąłem się życzliwie i poprosiłem o zaproszenie starszych czlonkow rodziny :) Buziak -> woda. Poszedlem w inne miejsce. Kilka rzutów i znowu atak, niestety w polowie drogi szczupak zrezygnowal ze spotkania ze mną i odczepil sie z przynęty. Wyprawa nabrała rumiencow i ucieszony poszedlem dalej.  W sumie pochodzilem ze 3 godzinki. Wyprawa zakonczyla sie 3 szczupelkami:) Wiskitki znowu nie zawiodły.  Więc apeluję moi drodzy przyjaciele, jadać tam nie wystraszcie się wykopków. Ryby są i pięknie biorą. Polecam rownież miłośnikom okoni. Pozdrawiam i połamania kija! (2011-10-09 20:00)
mariusz603mariusz603
0
witam. a czy ktoś może coś powiedzieć na temat stawów w Guzowie przy trasie na Żyrardów . gdy przejeżdżam tamtędy to często widzę tłumy wędkarzy . nie wiem czy to jest prywatne łowisko czy pzw (2012-04-28 17:36)
MoskviczMoskvicz
0
ten większy należy do kogoś ( z tego co słyszałem opłata 150zł/rok), drugi w głębi (ten mniejszy) należy do znajdującej się niedaleko firmy Dawtona - jednak ktoś coś tam łowi i nie widać żeby ktokolwiek kogokolwiek przeganiał. Od siebie dodam, że jakiś pajac wpuścił tam dużo sumika karłowatego. (2014-09-15 14:06)

skomentuj ten artykuł

Zobacz podobne wpisy