Glinianki w Kowalewie

/ 8 komentarzy

W miejscowości Kowalew znajdują się 2 stawy , dawne wyrobiska gliny.
Aby tam dojechać od strony Pleszewa należy wjechać do miejscowości Kowalew a następnie kierować się w kierunku Dobrzycy i przed kościołem skręcić w prawo , dalej kilka zakrętów pierwszy w prawo i tutaj rozwidlenie jadąc prosto drogą żużlową dojeżdża się do "małej glinianki" natomiast jadąc asfaltem w lewo do "dużej glinianki" . Przy obu łowiskach są parkingi na których śmiało można zostawić samochód.

Duża glinianka :
z dojazdem nie będzie najmniejszego problemu bo opisałem go powyżej i jest bardzo łatwy
Staw cechuje się dużą głębokością dochodzącą miejscami do kilkunastu metrów i są to stanowiska na 2 brzegu stojąc przy tym szlabanie grodzącym wjazd. Do ciekawszych miejsc zaliczyłbym okolice szopy cały ten brzeg jest ciekawy w przypadku polowań na białą rybę tak samo okolice parkingu i wyspy . Co do drapieżników to obłowić należy cały zbiornik dookoła bo wiadomo ze środek głęboki i tam szansa złowienia szczupaka to tylko w toni a przy brzegu często czają się spore kaczodzioby.
Z drapieżników występują tam " podobno" duże sumy których nikt nie widział a legenda istnieje przekazywana z pokolenia na pokolenie :).
Dodam jeszcze ze staw w okresie letnim jest opanowany przez sinice i woda jest jak zupa ogórkowa tak więc ja jako spinningista odpuściłem dożywotnio to łowisko bo w takiej zupie to można tylko okonki pod brzegiem łowić.

Mała gliniana:
ten zbiornik jest wg mnie lepszy , ładniejszy jakoś milej spędza się tam czas , może to za sprawą trochę płytszej i czyściejszej wody .
Woda w tym stawie jest znacznie klarowniejsza niż na "dużym" to pewnie za sprawą roślin występujących na dnie zbiornika .
Rybostan podobny jak w pierwszej gliniance bo zarybienia przeprowadzane są z automatu część tu część tam. Plusem"małego" jest mniejsza głębokość a co za tym idzie łatwość złowienia jakiejkolwiek ryby czy to spokojnego żeru czy drapieżnej tak więc możemy tu liczyć na azjatyckie twory typu karp i amur oczywiście pochodzące z licznych i częstych zarybień .
Dawniej występowały tu karasie srebrzyste sporych rozmiarów i się je łowiło regularnie a okazy po 45 cm nie robiły większego wrażenia ale to było kiedyś przed erą karpi i amurów.
Z innych ryb płocie , liny , leszcze karasie natomiast jeśli chodzi o drapieżniki to można przy odrobinie szczęścia szczupaka , dużego okonia , suma lub nawet sandacza .
Miejsca godne polecenia osoba pierwszy raz przybywającym na zbiornik to oczywiście twardo wysiedzone dziury kolo parkingu następnie kierując się w prawi na tym półwyspie i na przeciwnym brzegu wszystkie inne miejsca są dobre ale wymagają głębszego poznania a te to pewniaki.


Na obu zbiornikach obowiązuje zakaż używania środków pływających.
Regulamin PZW + wymiary ok. kaliskiegoGlinianki w Kowalewie opis łowiska:

Akwen: Staw Kowalew »
GPS: N 51o 53' 20" E 17o 43' 31"
Położenie: Województwo: Wielkopolskie » Powiat: Pleszew » Gmina: Pleszew
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Kalisz » (zobacz porozumienia Okręg PZW Kalisz 2024r »)
Regulamin połowu:Regulamin PZW
Noclegi w pobliżu: Pleszew - meteor
Tagi łowiska: STAWY Okręg PZW Kalisz

 

3.3
Oceń
(6 głosów)

Glinianki w Kowalewie mapa:- opinie i komentarze

u?ytkownik43790u?ytkownik43790
-1
Mały opis i mała ocena. Murowana jedynka.
(2010-09-24 15:37)
bobus86bobus86
0
glinianki w kowalewie... hmm moja wiedza nie jest zbyt duza na temat tych zbiornikow.co moge napisac to iz sa barzdzo glebokie niewiem dokladnie ile glebokosci maja ale kiedys lowilem tam metoda gruntowa i zanim koszyczek opadl mi na dno spalilem pol papierosa,wydaje mi sie ze jest tam conajmniej 25 m,jesli chodzi o ryby to napewno siedzi tam gruby karp,sam widzialem jakie prosiaki lowili miejscowi,ogromny sum szczupak,leszcze tez niczego sobie,lowisko wydaje sie mi sie bardzo ciekawe i zachecajace, ale szczerze mowiac trudno tam o rybe.zbiorniki leza przy samej drodze wiec nie ma klopotow z dojazdem.napisalem co wiedzialem:) (2011-01-02 20:15)
Bartek81Bartek81
0
Opis rzeczywiście skromny, natomiast samo łowisko bardzo ciekawe i nieprzewidywalne. Praktycznie występuje tam prawie każdy gatunek ryby. Z uwagi na jego charakter możemy podczas połowów mieć do czynienia z ogromną rybą.
(2011-01-12 17:36)
Maciekppl11Maciekppl11
0
Są miejsca gdzie woda ma 2-3 m, są to takie małe wypłycenia kilkanaście metrów od brzegu, można tam złapać okazałe leszcze i karpie. Dużej glinianki nie lubie, lecz mała jest bardzo ok ;)
(2011-06-06 10:22)
macko19758emacko19758e
0
łowisko ok bardzo wymagające lecz pełne niespodzianek. (2013-11-10 17:30)
Woda99Woda99
0
witam gdzie można kupić pozwolenie na tą glinianke i ile kosztuje (2013-12-07 11:07)
PUCHACZ 13PUCHACZ 13
0
OPŁATA PZW OKRĘG KALISKI (2014-01-16 17:15)
PUCHACZ 13PUCHACZ 13
0
OPŁATA PZW OKRĘG KALISKI (2014-01-16 17:20)

skomentuj ten artykuł

Zobacz podobne wpisy