Jezioro Glinki ze spiningiem

/ 3 komentarzy

Jedno z licznych jezior Pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego. Położone niedaleko miejscowości Włodawa, w otoczeniu jezior takich jak Białe, Święte i Lipieniec. Jest to dość płytki zbiornik o średniej głębokości wynoszącej 3 m. Jednakże, można tu znaleźć dołki i zagłębienia dochodzące do 8m. Do jeziora ma ujście rzeczka Tarasienka, która kilkanaście metrów dalej wypływa z jeziora kontynuując swój bieg, który kończy jako dopływ rzeki Włodawka. Woda jeziora ma kolor ciemnobrązowy. Położone pośród otaczającego go lasu oraz łąk i pól, zapewnia możliwość odpoczynku (o ile nie przypada sezon wakacyjny i tumy "bandytów" turystów - pseudowędkarzy, nie urządzają dyskoteki nad brzegiem).
Wody akwenu obfitują w szeroką gamę gatunkową ryb, która niestety nie przenosi się na ilość okazów. Notorycznie przetrzebiany przez kłusowników zbiornik ewidentnie ma problemy z odbudową swojego ekosystemu. Drugim aspektem jest gigantyczna presja wędkarska. Spławikowcy, gruntowcy, spiningiści, karpiarze oraz każda możliwa odmiana wędkarza jest tutaj możliwa do spotkania. Kiedyś Glinki oferowały nam olbrzymie szczupaki, sandacze, sumy, karpie itepe itede. Dziś są wspomnieniem i rzadkością. Łapią tutaj ładne sztuki i pewnie niektorzy zarzucą mi, że ryby są ale nie potrafię łowić. Ale czym jest jeden porządny szczupak czy sandacz na cały sezon ??
Z uwagi na te wszystkie aspekty, zdecydowałem że najlepszym rozwiązaniem jest metoda Spin UL. Duża ilość (niestety małego) okonia, daję frajdę i przyjemność łowienia o którą tak naprawdę chodzi. Idąc z lightem nigdy nie mogę być czegokolwiek pewny. A to raz nie biorą okonie tylko same krótkie szczupłe (35-35 cm), które na wklejance i żyłeczce 0,16 dają niezły popis ;) Zdarza się malutki sandacz, który wieczorną porą patroluje przybrzeżny pas trzcin a okoń na którego chyba najczęściej kieruję wyprawy mile utwierdza mnie w przekonaniu, że warto tylko im poświęcać uwagę. Dlatego uważam, że na tym łowisku sprzęt na "cienko" przekłada się na "efektywnie". Z UL wybieram się również na szczupaki, które tutaj niestety królują w wymiarach <50cm. Jedynie jesienią przezbrajam się na plecionkę, wędkę do jigowania i poszukuję większych garbusów i sandaczy których tu (mam nadzieję) nie brak.
O innych metodach łowienia na tym zbiorniku nie będę się rozpisywał bo możliwości jest wiele a technik jeszcze więcej. Ja postawiłem na UL i tego się trzymam. Jak do tej pory nie zawiodłem się na tej metodzie i uważam, że jeśli spining na tym zbiorniku to w 90% delikatny zestaw.
Gdzie patyki tam wyniki. Przyjeżdżajcie i próbujcie sił w brunatnych odmętach Glinek. Może akurat komuś się powiedzie i złowi tutejszego "potwora". Połamania ;)Jezioro Glinki ze spiningiem opis łowiska:

Akwen: Jezioro Glinki »
GPS: N 51o 30' 19" E 23o 33' 29"
Położenie: Województwo: Lubelskie » Powiat: Włodawski » Gmina: Włodawa
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Chełm » (zobacz porozumienia Okręg PZW Chełm 2024r »)
Regulamin połowu:Zgodny z regulaminem PZW, okręg Chełm.
Noclegi w pobliżu: Okuninka - meteor
Tagi łowiska: LUBELSKIE JEZIORA, JEZIORA Okręg PZW Chełm

 

4.5
Oceń
(11 głosów)

Jezioro Glinki ze spiningiem mapa:- opinie i komentarze

karpikkkkarpikkk
-1
Darmowa aplikacja PZW ! Masa przydatnych informacji z naszego regionu, świetne przepisy na ciasta i wiele, wiele innych ! http://pzwaplikacja.blogspot.com/2015/06/darmowa-aplikacja-pzw.html (2015-06-05 17:33)
rysiek38rysiek38
0
Sama fotka juz na piątala. a po opisie to wszystko wskazuje na to że to jedno z takich lowisk ktore "tygrysy lubią najbardziej" czyli mniej więcej ja się do nich zaliczam.swego czasu miałem okazję poznać tamtejsze tereny. Parę wpisów w tył na moim blogu jest coś o tym - zapraszam (2015-09-26 21:49)
rysiek38rysiek38
+1
p.s. dokładnie chodziło mi o wpis "wspomnienie szczenięcych lat " choć oczywiście zapraszam na wszystkie moje wpisy i zapraszam do komentowania a za wpis oczywiście piątalek no i czekam na więcej wpisow z takimi fotkami (2015-09-26 22:01)

skomentuj ten artykuł

Zobacz podobne wpisy