Gospodarstwo Rybackie Bogucin

/ 3 komentarzy / 5 zdjęć


Łowisko Specjalne Bogucin.

Witam wszystkich wędkarzy którzy chcą dowiedzieć się czegoś o Łowisku Specjalnym w Bogucinie niedaleko Poznania. We wpisie chciałbym skupić się na zbiorniku karpiowym.

Łowisko:
Zbiornik karpiowy o powierzchni ~1,3 ha obfituje w ogromne ilości tej ryby. Dno zbiornika jest w większości twarde i brak w nim zaczepów. Głębokość wynosi w okolicach 2m. Dostęp do wody jest miejscami utrudniony i bardzo pomaga długi podbierak o dużej średnicy obręczy. Jest stromo i ciężko nabrać nawet wody do wiaderka. Samochodem dojedziemy pod samą bramę łowiska.

Rybostan:
W stawie występują małe leszcze, a także karp lustrzeń, sazan, królewski i amur biały.

Doświadczenia:
Osobiście na łowisko uczęszczam od 2017 roku. Przez 3 sezony zdarzyło się parę wypadów bez brania, natomiast w 90% wypraw udawało się coś złowić. Przez podbierak i matę przewinęły się dziesiątki dużych i małych karpi. Małe <2kg, duże >6kg. Moim osobistym rekordem jest złowiony w kwietniu 2020 lustrzeń o wadze 10 kilo, ale widziałem na żywo ryby 15+. Na miejscu znajduje się toaleta, kosze na śmieci, mały sklepik na terenie łowiska i parking przed samym łowiskiem. Nie jest tajemnicą, że w weekendy dużo wędkarzy wybiera się nad to łowisko, żeby spędzić miło czas. Często jest problem ze znalezieniem stanowiska z odpowiednią ilością wolnego miejsca wokół siebie. W ciągu tygodnia jest dużo luźniej i można bez stresu połowić. Moim zdaniem to idealne miejsce zarówno do spędzenia miło czasu, a także do nastawienia się na naprawdę dużego karpia.

Zezwolenia:
Na zbiornikach gospodarstwa może łowić każdy. Karta wędkarska nie jest wymagana, płacimy za tyle czasu ile przesiedzimy na łowisku. W 2020 roku było to 6zł za pierwszą godzinę wędkowania i 5zł za każdą następną.Gospodarstwo Rybackie Bogucin opis łowiska:

Akwen: Staw Bogucin »
GPS: N E
Położenie: Województwo: Wielkopolskie » Powiat: Poznań »
Właściciel: Łowiska komercyjne
Regulamin połowu:Regulamin dostępny na łowisku jak i na stronie internetowej.
Noclegi w pobliżu: meteor-turystyka.pl
Tagi łowiska:

 

3.1
Oceń
(9 głosów)- opinie i komentarze

zbych51zbych51
+4
Chcieliśmy tam zorganizować zawody ok.35 uczestników , czyli praktycznie cały staw obsadzony.W sobotę. Zgodziliśmy się na opłaty za 4 godziny aktywnego wędkowania . Nie zgodzili się., bo czas liczy się od przejścia przez bramkę na łowisko do momentu opuszczenia łowiska. A gdzie przygotowanie stanowiska, zanęty itp.,a gdzie zakończenie zawodów, catering ( chcieliśmy skorzystać z istniejącej tam infrastruktury)? Niestety rządzą tam twardogłowi, którzy za nic mają rachunek ekonomiczny. Daliśmy sobie spokój z przekonywaniem ich że biale jest białe, a czarne jest czarne. Zrezygnowaliśmy i od tej pory omijamy te łowisko szerokim łukiem. Co do ryb to faktycznie są tam ładne sztuki, ale obsługa łowiska za bardzo nie dba o wodę - śnięte ryby, które psują sie przy brzegach powinny być wybierane. Nie wygląda i pachnie to za ładnie.. (2021-01-05 14:35)
kabankaban
+3
Czyli promocja zbiornika znikoma. Ja wolę inne metody wędkowania ale jeżeli ktoś chce utrzymać zbiornik komercyjny to powinien wziąć pod uwagę organizację zawodów a co za tym idzie promocję danego akwenu bo w ten czy inny sposób z czasem się ta promocja wróci czysto finansowo. (2021-01-18 20:59)
78darekb78darekb
+2
Znam ten zbiornik mieszkam w poblizu to jest ,,Fabryka Karpia" tam sie jezdzi przed Bozym Narodzeniem . Odławiaja siecia. Pozdr (2021-01-20 13:34)

skomentuj ten artykuł