Jest to mała rzeka w województwie mazowieckim o długości 77km nazwa wzięła się z miejscowości Iłża , ponieważ w tej miejscowości rozlewa się na system czterech jezior przepływowych. Najmniej zanieczyszczony odcinek Iłżanki to Kowalków-Ruda-Dobiec. Jest lewobrzeżnym dopływem Wisły do której wpada w miejscowości Chotcza Dolna. Na wsi Mirów występują takie ryby jak: kiełbie, Płocie, Ukleje, Szczupak Niektórzy mówią że są też okonie ale nie miałem okazji złowić. Niektóre informacje zdobyłem z Wikipedii.Iłżanka- Mirów opis łowiska:

Akwen: Rzeka Iłżanka obw. nr 1 »
GPS: N E
Położenie: Województwo: Mazowieckie » Powiat: Lipski »
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Radom » (zobacz porozumienia Okręg PZW Radom 2023r »)
Noclegi w pobliżu: meteor-turystyka.pl
Tagi łowiska: MAZOWIECKIE RZEKI, RZEKI Okręg PZW Radom

 

3.5
Oceń
(4 głosów)- opinie i komentarze

u?ytkownik42354u?ytkownik42354
0

Drogi Kolego. Opis łowiska ... tak myślę.... powinien zawierać trochę więcej informacji. Podoba mi się, że próbujesz tworzyć własnego bloga i za to dostajesz piątkę. Ale musisz tez być otwarty na rady starszych wędkarzy, bo to może zaowocować w przyszłości rozwojem Twoich opracowań tak pod względem konstrukcyjnym, jak i merytorycznym. Piszesz o łowisku które znasz, czy o takim o którym tylko słyszałeś? Powinieneś podać Kolegom jaki to typ rzeki. Jakie jest dno? Jaka średnia głębokość? Łowi się głównie z brzegu, czy są tzw. główki? Jaki jest nurt tej rzeki? Jest ostra? Szybka? Leniwa? Szeroka?  Jaka jest szata roślinna brzegów? Jaka jest presja wędkarska na danym odcinku? Czy można do rzeki dojechać samochodem? Czy jest to woda podlegająca pod PZW? Brzegi są urwiste, łagodnie nachylone, płaskie ? Są piaskowe łachy, muldy, progi, warkocze....??? Czy można tam spotkać ciekawe gatunki flory i fauny?

Te pytania zadałem po to, byś wiedział jakich informacji poszukują wędkarze. Ważne jest co za gatunki ryb można tam złowić, czy można postawić namiot, czy blisko jest do sklepu spożywczego, wędkarskiego.....

Pisz, kombinuj, podawaj informacje, i nie przejmuj się potknięciami. Szperaj, szukaj, pytaj... a w przyszłości będziesz pisał doskonałe przewodniki. 

Na rozruch piątka - pozdrawiam serdecznie.

Duch

(2010-10-27 15:07)

skomentuj ten artykuł

Zobacz podobne wpisy