Januszewice - Parking wędkarski

/ 13 komentarzy

Parking dla wędkarzy, z specjalnym miejscem na ognisko i krytym miejscem do siedzenia. W tym miejscu ponadto jest uszykowany slip do łódek, niestety nie jest wybetonowany i już trochę zarośnięty. Moim zdaniem jedyna opcja aby tam zwodować łódkę to ją wnieść do wody, zwodować bezpośrednio z przyczepy slipowej raczej nie da rady.
Odnośnie dobrych miejsc na wędkowanie z łódki: praktycznie naprzeciwko parkingu wędkarskiego po drugiej stronie jeziora na lewo od zamku niedaleko brzegu jest dość głęboki rów do 6.2 metra.

Co do miejsc do wędkowania z brzegu, to jest ich uszykowanych sporo, jednakże nie ma możliwości stanięcia autem bezpośrednio przy miejscu do wędkowania. Samochód należy zostawić na przyszykowanym parkingu. Najlepsze miejsca (moim zdaniem) są na samym końcu, także należy się uzbroić w jakiś wózek, bądź nie zabierać zbyt wiele. Ewentualnie można skręcić autem bezpośrednio z parkingu wędkarskiego w prawo, praktycznie wzdłuż trzcin (jednakże droga jest bardzo nierówna, także nie polecam jak ktoś posiada nisko zawieszone auto) po dłuższym kawałku dojedziemy do 3 miejsc wędkarskich, przy których możemy zaparkować. Jednakże tam były średnie brania (ale wygodnie, nic nie trzeba dźwigać :-)
Moim zdaniem najlepszym miejscem jest taka dzika plaża (ze spokojem mogą łowić tam 2-3 osoby), najwygodniej tam dotrzeć z drogi prowadzącej do parkingu wędkarskiego (od Januszewic). Parkujemy w miejscu łączenia się kukurydzy z żytem i w drogę w kierunku jeziora. Miejsce niesamowite urocze i przy samych trzcinach po lewej zdarzają się ładne karpie.
Jednakże i tak bezsprzecznie na zbiorniku moim zdaniem króluje leszcz :-)
Co do opłat jest to woda PZW.Januszewice - Parking wędkarski opis łowiska:

Akwen: Jezioro Strykowskie »
GPS: N 52o 14' 54" E 16o 35' 57"
Położenie: Województwo: Wielkopolskie » Powiat: Poznański » Gmina: Buk
Właściciel: Łowiska komercyjne
Noclegi w pobliżu: Stęszew - meteor
Tagi łowiska: WIELKOPOLSKIE JEZIORA

 

4.3
Oceń
(14 głosów)

Januszewice - Parking wędkarski mapa:

Jak było dziś na rybach?

Dodaj swoją relację- opinie i komentarze

umichaumicha
0
No i? (2016-09-17 20:21)
umichaumicha
0
No i? (2016-09-17 20:22)
PoznanskiWedkarzPoznanskiWedkarz
+1
No i super :-) (2016-09-19 12:00)
rysiek38rysiek38
+1
No to żes się chłopie nie wysilił zbytnio więc piony nie dam ale czwóreczka poleciała = jakbyś tak konkretniej opisał łowisko ,warunki itp no i swoje doświadczenia to moim zdaniem byłoby lepiej i może więcej ludzi byłoby skłonnych odwiedzić to łowisko , no I CENA !! (2016-09-24 19:03)
PoznanskiWedkarzPoznanskiWedkarz
+1
Słuszna uwaga kolego, mam nadzieję że teraz jest lepiej :-) Jakby waszym zdaniem jeszcze czegoś brakowało, to dajcie znać. To pierwszy mój wpis na temat wody i na pewno sporo mu brak do ideału :-) (2016-09-24 23:01)
rysiek38rysiek38
0
Nie ma idealnych wpisów tyn bardziej jak to te pierwsze. ja piszę osiem latek i i tak uważam się za średniaka bo czasem piszę o konkretach a czasem o przysłowiowych pierdołach co nie zmienia faktu że piszę to co mi leży na języku -ktoś stwierdził że pisze na tzw, żywioł i to się sprawdza (2016-09-27 18:44)
PoznanskiWedkarzPoznanskiWedkarz
+2
Każdy ma swój styl :-), ja staram się pisać kiedy mam wenę :-) i robię to dla własnej przyjemności, dotychczas pisałem sam dla siebie w kalendarzu, ale o wiele większy fan daje mi możliwość podzielenia się przemyśleniami/wrażeniami/opinią z innymi niż pisanie do szuflady. (2016-09-27 21:08)
rysiek38rysiek38
+1
No i właśnie o to chodzi by dzielić się swoimi wrażeniami,przemyśleniami , przeżytymi przygodami i to najlepiej tymi ,jakby to ująć - nietypowymi choć prawdziwymi....nieraz zbieram pały za ortografie,interpunkcje itp. pierdoły ale w końcu to portal wędkarski a nie klub miłośników poprawnej polszczyzny i ciesze się z tego że mogę się z kimś podzielić czymkolwiek ,a jak coś się komuś przyda z mego pisania to osiągnąłem cel choć przyznam że najbardziej cieszą mnie komentarze i to nawet te najbardziej krytyczne (2016-09-27 22:30)
PoznanskiWedkarzPoznanskiWedkarz
+1
Nie można się z Tobą nie zgodzić, powera dają pozytywne komentarze, ale także i te z konstruktywną krytyką w których znajdziemy co jest źle i co można by poprawić, Jestem na forum od niedawna, a już podłapałem kilka fajnych trików na, które nie wiem czy sam bym w ogóle kiedyś wpadł :-) (2016-09-28 08:35)
rysiek38rysiek38
+1
Bardzo dobrze to ująłeś z"KONSTRUKTYWNĄ KRYTYKĄ - lecz niestety takich ludzi z jajami jest tu za mało .za to kasta pałujących, nie dowartosciowanych plus ich klony co gnoją a nie skomentują rozpleniła się jak sumiki :-) smutne ale prawdziwe (2016-09-29 20:23)
umichaumicha
0
Tak mi się wydaje jak by ten tekst ewoluował . Co do jeziora to jest jak Alfa Romeo - jedni kochają inni nienawidzą . Czasem potrafi zaskoczyć i wejdą duże leszcze a potem długo długo nic . Ryby to leszcz, karp, lin ,karaś , szczupak również sum , no oczywiście okoń , ukleja bo jakże by inaczej ,co do płoci i wzdręgi wydaje mi się że coraz mniej przez to apeluje by wypuszczać . No więc te ryby tam są , tylko weź je złów . Parking ? Jest , i stanowiska przy nim ale jak nie odbywają się zawody . W środku sezonu w weekend bywa dość tłoczno ale jak się zna okolice to coś tam idzie znaleźć . Jest tam też rybak ale za pgr też był ,osobna sprawa . Wkurza mnie że ktoś pozwala wykupywać tereny przy jeziorach i pozwala na ograniczanie dostępu do wody jak to ma miejsce przy m. Słupia. To na tyle , zwykłe jezioro pzprowskie sory pzw (2016-09-29 21:57)
PoznanskiWedkarzPoznanskiWedkarz
+1
Fakt zawodu są tam często ale tylko na lewo od parkingu i ta duża plaża którą opisywałem również jest zawsze wolna. Są jeszcze dwa fajne miejsca zaraz przy wjeździe przy krzyżu z Januszewic (należy skręcić przed stawkiem w kierunku jeziora - polna droga). Co do suma potwierdzam udało mi się złowić jednego dosyć sporszego :-). Co do ewulowania zgadza się Andrzeju trochę rozbudowałem opis :-) (2016-10-01 11:01)
duffi1983duffi1983
0
Witam wszystkich jestem pierwszy ras na forum. Mam pytanie jak dojechac nad to jezioro z Poznania dziekuje za pomoc i do usłyszenia (2018-02-13 14:13)

skomentuj ten artykuł