Januszkowice Duży

/ 4 komentarzy

Januszkowice DUŻY wyrobisko pożwirowe o powierzchni około 38,70 hektara leżące w gminie Zdzieszowice. Woda zarzadza koło PZW Kędzierzyn-Kożle nr 1.Akwen o urozmaiconej lini brzegowej z częścią rekreacyjną jak domki cempingowe itp.Przy akwenie znajduje się stanica wędkarska gdzie można zasięgnąc rad odnośnie wędkowania.Zbiornik przez ostatnie lata bardzo zarośnięty ponieważ jest zbiornikiem na ogół płytkim z licznymi rynnami pozostałymi po wybieraniu piasku i żwiru.Akwen co roku mocno zarybiany przeważnie karpiem chociaż w 2010 również pstrągiem. W zbiorniku żyją piękne liny,leszcze,płocie jak i dorodne wzdręgi.Trafiają się węgorze które dorastają do dużych rozmiarów mój rekord na tej wodzie to 107 cm 2.80 kg.ale na pewno są większe.Woda bardzo czysta powodująca latem rozwój roślinności jak i glonów. Od strony wioski Januszkowice rozwinięta siec sklepowo gastronomiczna gdzie można zrobic zakupy.Natomiast od strony zachodniej bar gdzie można dobrze no i tanio zjeść .Wędkarsko woda bardzo atrakcyjna tak jak na akwenie LINOWYM. Mankamentem na DUŻYM jest ptactwo wodne którego jest tutaj multum a szczególnie kurek i kaczek które są zmorą wędkarzy po zakarmieniu ponieważ zlatują się z całego akwenu aby coś dobrego szczyknąc również dla siebie.Zbiornik jest akwenem wędkarskim obowiązuje całkowity zakaz kąpieli co przez miejscowych nie jest absolutnie przestrzegane.Akwen Januszkowice DUŻY polecam ponieważ jest naprawdę zbiornikiem atrakcyjnym.Januszkowice Duży opis łowiska:

Akwen: Staw Januszkowice Duży »
GPS: N 50o 23' 52" E 18o 8' 7"
Położenie: Województwo: Opolskie » Powiat: Krapkowicki » Gmina: Zdzieszowice
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Opole » (zobacz porozumienia Okręg PZW Opole 2023r »)
Regulamin połowu:Regulamin PZW
Całkowity zakaz kąpieli
Noclegi w pobliżu: Góra Świętej Anny - meteor
Tagi łowiska: OPOLSKIE STAWY, STAWY Okręg PZW Opole

 

3.6
Oceń
(9 głosów)

Januszkowice Duży mapa:- opinie i komentarze

blumen1920blumen1920
0
autor wspomina o LINOWYM ? który jest obok . Chciałbym się dowiedziec jaki on jest i czy też jest ZARYBIANY !  Dzięki za odp. (2011-07-27 18:37)
Yahoo88Yahoo88
0
http://podbierak.pl/grupy-wedkarskie/opolskie/forum/topic/januszkowice-linowy/ tutaj masz kolego odpowiedź. (2014-07-02 11:50)
Karp34Karp34
+1
Czy jest ktos kto wie jak dojechac do duzego bo od strony linowego juz sie nie dojedzie ??? (2015-10-08 19:08)
adleradler
0
Witam. Próbowałem w tym roku z każdej strony. Od Zdzieszowic, od Januszkowic i co ? ENTER! Nijak dojechać dojść. Wszędzie działki wykupione Trzeba o tę sprawę zapytać w okręgu. (2015-10-10 12:44)

skomentuj ten artykuł

Zobacz podobne wpisy