Jasiołka- płytka woda.

/ 3 komentarzy / 5 zdjęć


Jest to rzeka górska. Mało zaczepów, ale żyła często przeciera się o kamienie. Na tym odcinku rzeki woda jest zazwyczaj płytka. Czasami występują nagłe wgłębienia. Dominują tu: klenie, okonie, kiełbie (kozy), świnki, pstrągi potokowe i karasie. Szczupaki, świnki, brzany i pstrągi tęczowe są trudne do złowienia. Najczęściej spotykanymi rybami są klenie (zazwyczaj około 30 cm) i kiełbie (kozy)[zazwyczaj około 15 cm]. Rzeka Jasiołka leży we Wrocance tj. gmina Miejsce Piastowe, powiat Krośnieński, województwo Podkarpackie.Jasiołka- płytka woda. opis łowiska:

Akwen: Rzeka Jasiołka »
GPS: N 49o 42' 34" E 21o 34' 47"
Położenie: Województwo: Podkarpackie » Powiat: Krośnieński » Gmina: Dukla
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Krosno » (zobacz porozumienia Okręg PZW Krosno 2022r »)
Regulamin połowu:1. Nie śmiecić.
2. Wypuszczać ryby co do wielkości zgodnie z regulaminem połowu ryb.
Noclegi w pobliżu: Jasło - meteor
Tagi łowiska: PODKARPACKIE RZEKI GÓRSKIE, RZEKI GÓRSKIE Okręg PZW Krosno

 

3.9
Oceń
(9 głosów)

Jasiołka- płytka woda. mapa:- opinie i komentarze

witiakwicol1witiakwicol1
0
W takich rzeczkach,potoczkach czy ciekach bywają niespodzianki w postaci wielkich rybek więc musisz być na nie przygotowany.Ja często wędkuję w mniejszych potoczkach i wiem jakie potrafię być zdradliwe.Pozdrawiam.
(2011-04-22 11:36)
RazielRaziel
0
Łowię na Jasiołce dobrych pare lat i nie ma tam brzany i karasi kolego zupełnie ryb dwóch różnych krain barzana moze kiedy i byla ale teraz juz jej nie ma jest jedynie brzanka, co do karasia to gdzie w wodzie górskiej karaś !!! tak samo wzdręga ? W Jasiołce masz uklejkę, klenia, okonia, świnkę, pstraga, lipienia, płoć (bardzo rzadko i niżej na odcinku nizinnym) jelca, kiełbia, szczupaka (też niżej i bardzo mało) i pewnie by było na tyle.
(2011-04-22 21:58)
prezes12prezes12
0
ja łapie na jasiąłce w dukli pale ładnych latt i są tam tylko klenie ! (2012-06-25 21:54)

skomentuj ten artykuł