Jezioro Dziewicze

/ 5 komentarzy / 7 zdjęć


łowisko położone jest niedaleko miejscowości Kotowice, w niedalekiej odlgłości od Wrocławia. Na łowisko najepiej dojechać kierując się z Wrocławia w kierunku na Oławę, w miejscowości Groblice skręcamy w lewo w kierunku Kotowic. W KOtowicach kirujemy się na staję PKP, przed przejazdem przez wał skręcamy w leśną drogę, jedziemy nią około kilometra. docieramy do rozwidleia dróg gdzie jest umieszczona tablica z cennikiem opłat, skrecamy w lewo i po 50 metrach jasteśmy nad wodą. W łowisku wystepują spore okazy amurów i karpi, jest teżtrochę szczupaka. powieżchnia łowiska to około 5,75 ha, średnia głebokośc to 3 do 4 metrów .w jeziorze zalegają powalone drzewa, można znaleźć połacie roślinności zanużonej i wynużonej. Łowisko otoczone jest lasem mieszanym nad brzegiem dominują dęby. nad jaziorem można znależć kilka dogodnych stanowisk gdzie można się rozbić ze sprzetem. Mimo niedalekiej odległości od Wrocławia można tam znależć cisze i spokój od codziennego zgiełku. mimo troche wysokich cen nad łowiskiem, polecam je.Jezioro Dziewicze opis łowiska:

Akwen: Jezioro Dziewicze »
GPS: N 51o 1' 56" E 17o 11' 60"
Położenie: Województwo: Dolnośląskie » Powiat: Wrocławski » Gmina: Święta Katarzyna
Właściciel: Łowiska komercyjne
Regulamin połowu:regulamin PZW
Noclegi w pobliżu: Jelcz-Laskowice - meteor
Tagi łowiska: DOLNOŚLĄSKIE JEZIORA

 

3.7
Oceń
(3 głosów)

Jezioro Dziewicze mapa:

Jak było dziś na rybach?

Dodaj swoją relację- opinie i komentarze

dareksalmo70dareksalmo70
0
nad opisanym przezemnie łowiskiem byłem na majówce i nad wodą było nas zaledwie pare osób (6), podczas gdy nad innymi zbiornikami Mietków, Mściwojów ledwo można było znaleźć miejsce na rzucenie spławika, może to jest jakaś odmiana szukać zapomnianych jeziorek, starorzeczy ukrytych gdzieś w lasach leżących nad Odrą i innymi rzekami. pozdrawiam. (2011-05-16 15:15)
Mlody001Mlody001
0
Tak bardzo fajnie opisujesz ten zbiornik,że aż szkoda że jest płatny.
Na zdjęciach też fajnie to wszystko wygląda,ale trzeba płacić:-(
Znam wiele takich starorzeczy i fajnie sie na nich łowi ciężko czasami do nich dojechać i tam jest wtedy spokuj i cisza gdzie można dobrze wypocząć i połapać ładne okazy.
Ja dla przykładu znam takie starorzecza nad odrą w Lenartowicach, Głosce czy słup(nie mylić ze zbiornikiem zaporowym).
Pozdrawiam! 
(2011-05-17 19:08)
AsterAster
0

z tego co się orjętuję a byłem tam całkiem niedawno to tych tabliczek z terenem prywatnym oraz z cennikiem już nie ma i można łowić bezpłatnie :) widziałem kilku wędkarzy na miejscu i mi to potwierdzali

(2011-09-18 22:40)
dareksalmo70dareksalmo70
0
dzieki aster za informacje to w tym roku tam sie jeszcze wybiore. (2012-01-09 09:06)
sebastian-sulkowskisebastian-sulkowski
0
Zbiornik pod nadzorem nadleśnictwa calkowity zakaz połowu ryb. (2019-05-26 22:10)

skomentuj ten artykuł