Jeziorak akwen eldorado

/ 4 komentarzy / 10 zdjęć


Jeziorak to najdłuższe jezioro w Polsce i znajduje się w pierwszej 10-tce pod względem powierzchni . Ma przeszło 30km.długości, kilkanaście dużych wysp na których z powodzeniem można biwakowaćoraz mnóstwo zatok i półwyspów. Średnia głębokość do 5m max. 13m. Typ jeziora leszczowo-sandaczowy. Wspaniałe malownicze krajobrazy w połączeniu z mnogością występowania gatunków ryb jak i ostojami czapli siwej, kormoranów oraz terytoriami bielików i rybołowów sprawiają,że nad jeziorem tym można zgubić cywilizacje i oderwać się od dnia codziennego. Linia brzegowa mocno zalesiona w mniejszości otoczona polami. Baza turystyczna szeroko rozwinięta , ośrodki w Iławie, Makowie, Siemianach itd. Ze względu na ogrom powierzchni wody występujące gatunki ryb mają odpowiednie warunki na spokojne rozmnażanie.Pomimo gospodarki rybackiej prowadzonej na Jezioraku mamy jednak duże szanse na połów dużych okazów leszczy, węgorzy,sandaczy i pozostałych występujących gatunków ryb. Zachecam do odwiedzenia tego jeziora bowiem jest to raj dla wędkarzy,żeglarzy i dla wszystkich ceniących sobie cisze i spokój i obcowanie z niezmienioną przez cywilizacje naturą:) PozdrawiamJeziorak akwen eldorado opis łowiska:

Akwen: Jezioro Jeziorak »
GPS: N 53o 39' 4" E 19o 37' 18"
Położenie: Województwo: Warmińsko-Mazurskie » Powiat: Iława » Gmina: Iława
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Olsztyn » (zobacz porozumienia Okręg PZW Olsztyn 2022r »)
Noclegi w pobliżu: Szałkowo - meteor
Tagi łowiska: WARMIŃSKO-MAZURSKIE JEZIORA, JEZIORA Okręg PZW Olsztyn

 

4.2
Oceń
(9 głosów)

Jeziorak akwen eldorado mapa:

Jak było dziś na rybach?

Dodaj swoją relację- opinie i komentarze

WladeczekWladeczek
0
Jak najbardziej polecam.Urozmaicona linia brzegowa woda atrakcyjna wędkarsko. Jak zanęcisz to napewno będzie świeża ryba na patelni. Cisza i spokój nawet w sezonie letnim. Naprawdę polecam jako wędkarz i żeglarz Pozdrawiam
(2011-12-01 19:18)
ryglo3ryglo3
0
potwierdzam że jezioro piękne . co do ryb to niestety porażka ze względu na kłusownictwo jakie można tam zobaczyć !!! tydzień wędkowania i poza leszczami do 25 cm kompletnie nic ! (2012-02-08 22:37)
PiernikTorunskiPiernikTorunski
0
Ale plener,ja tam lubię takie klimaty, no jeszcze żeby rybka brała, lepiej gorzej ale żeby brała. Pzdr. (2012-05-21 23:39)
kefinkefin
0
Witam! Właśnie wróciłem z tygodniowego pobytu na Jezioraku. Jestem bardzo miło zaskoczony z uwagi na obfitość ryb w tym jeziorze. Łowiłem z łodzi na bacik oraz na grunt z brzegu. Najwięcej było okoni do 30 cm. Bardzo dużo krąpi, krasnopiór i płoci około 20 - 25 cm. Leszcze do 40 cm (wieczorem). Kilka sandaczy. Polecam! (2012-07-15 20:08)

skomentuj ten artykuł