Jeziorko portowe w Szczecinie - prawdziwe wymiary w głębiach!

/ 4 komentarzy / 3 zdjęć


Jeziorko portowe znajduje sie w Szczecinie między Regalica i Odra na wschód od wyspy Puckiej. Jest to obszar wyrobiskowy, powstał w czasie budowy Portu Centralnego, zalany wodami rzeki Regaliczki. Dopływ ten istniał do 1946 r. Obecnie jezioro zasilane jest niewielkimi ciekami, opadami atmosferycznymi i wodami podziemnymi. Zlewnie bezpośrednia jeziora stanowia tereny ogródków działkowych i tereny Portu Centralnego PKP, Przybliżona powierzchnia jeziora wynosi 33,6 ha. Stwierdzona głębokość maksymalna wynosi 18,0 m, w kierunku Kanału Rybnego zaczyna się wyraśnie spłycenie jeziora do głębokości nie przekraczającej 4 m.
Polecam!Jeziorko portowe w Szczecinie - prawdziwe wymiary w głębiach! opis łowiska:

Akwen: Jezioro Portowe »
GPS: N 53o 24' 1" E 14o 34' 38"
Położenie: Województwo: Zachodniopomorskie » Powiat: Szczecin »
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Szczecin » (zobacz porozumienia Okręg PZW Szczecin 2019r »)
Regulamin połowu:Żadnego kłusownictwa ani trzodzenia!
Noclegi w pobliżu: Szczecin - meteor
Tagi łowiska: ZACHODNIOPOMORSKIE JEZIORA, JEZIORA Okręg PZW Szczecin

 

4.6
Oceń
(14 głosów)

Jeziorko portowe w Szczecinie - prawdziwe wymiary w głębiach! mapa:- opinie i komentarze

maslabmaslab
0
czy ktoś może napisać coś więcej na temat tego łowiska ?? ja wygląda sytuacja z dojazdem i czy są tam jakiekolwiek ryby ?? (2011-05-04 21:30)
GhostRider89GhostRider89
0
z której strony jest zrobione te drugie foto? Łowie na tym jeziorze kilka razy w tygodniu i cieżko coś powiedzieć o tym miejscu w jednym zdaniu. Dostęp do wody jest nie co utrudniony ze wzgledu na drzewa i inne zarosla, woda mało przejrzysta, dno bardzoooo muliste, lecz jest wiele miejsc ktorych dno jest porosniete różnego rodzaju wodorostami. wiec łatwo o zaczepy. A najgorsze w tym miejscu to kłusownicstwo, ludzie łowiący bez kart wędkarskich ktorzy zabieraja do domu nawet najmniejsze płoteczki, a z łodzi rozstawiaja sieci. ryb tam nie ma zbyt wiele. ale od czasu do czasu mozna zobaczyc plusk ogromnej rybki, sam widzialem tam kilka duuużych ogonów chyba szczupaczka. (2011-07-17 17:20)
maslabmaslab
0
rozmawiałem z kolega który tam często łowi i twierdzi ze karp tam siedzi ktoś może coś na ten temat więcej napisać ?? (2011-08-15 11:04)
sylwestronisylwestroni
0
Byłem rok temu na jesieni na tym jeziorku to tylko drobnica brała (płotka i okoń) (2013-04-11 08:18)

skomentuj ten artykuł