Zaloguj się do konta

Jezioro Bialskie - Białka

Jezioro Bialskie, nazywane po prostu "Białką" to bardzo malownicze jezioro położone na pojezierzu Łęczyńsko - Włodawskim oddalone ok 20 km od Parczewa. Jego powierzchnia to 32 ha a maksymalna głębokość 18m. Charakteryzuje się bardzo czystą wodą i z każdej strony otoczone jest lasem. Naprawdę urocze miejsce. Dostęp do jeziora - jedna połowa to ośrodki wczasowe i plaże z licznymi pomostami także dostęp do wody jest wygodny, natomiast pozostała część jest mocno zarośnięta trzciną i tutaj połowimy tylko z małych pomostów, których na szczęście nie brakuje. I oczywiście idealnie będzie jeśli ktoś dysponuje środkiem pływającym ( nie można stosować silników spalinowych ). Jest to raj dla wędkarzy nastawiających się na białą rybę. Są tu naprawdę piękne wypasione leszcze, sporo grubego lina a także karpie i płocie. Z przynęt najczęściej stosuje się kukurydzę, różne ciasta własnej roboty i białe robaki. Dobre wyniki są też na czerwonego robaczka ale tu musimy liczyć się czasami z ciągłym braniem natrętnego sumika karłowatego, popularnego "kolucha". W nocy warto też zapolować z rosówką bądź filetem na węgorza ! Co do spiningu, najczęściej stosowanymi przynętami jest tutaj błystka obrotowa, wahadłówka i woblery. Mamy tu szansę na grubego okonia i okazałego szczupaka, rzadko trafi się sum lub sandacz choć też zamieszkują ten zbiornik..
Nad jezioro najlepiej wybrać się poza sezonem urlopowym, wtedy mamy tutaj ciszę i spokój. W okresie od czerwca do września raczej ciężko będzie połowić z brzegu, wtedy odpada raczej połów od strony ośrodków wczasowych gdyż przebywa tu mnóstwo wypoczywających osób.
Generalnie super miejsce na urlop bądź weekendowy wypad. W pobliżu są też jezioro Czarne Sosnowickie i Białe Sosnowickie - to drugie to zbiornik komercyjny także nudzić się tu nie można.
Linki do tych dwóch łowisk :
Jezioro Czarne Sosnowickie
Jezioro Białe Sosnowickie
Pozdrawiam !

Opis łowiska

Mapa

Jak było dziś na rybach?

Opinie (6)

kowal166

Przyznaję urocze jeziorko ! Miałem przyjemnośĆ złowić tam swojego pierwszego węgorza :) [2011-03-13 11:17]

marek-debicki

Piękne okolice i piękne łowiska. Do dzisiaj pamiętam swoje pierwsze wypady z bratem nad zalew zamborzycki, jezioro Białe, a nawet na Bystrzycę. Za opis ***** piąteczka. [2011-03-13 16:36]

Samotnik

      ***** . Szkoda że daleko . Pozdrawiam  [2011-03-19 04:34]

Waldi Fish

Kiedyś były tam ładne ryby. Teraz łowi się głównie koluchy i to co raz mniejsze. [2012-01-06 18:05]

kazikalbertow

jezioro sumin w miejscowosci sumin tez daje ladne efekty -radze sprobowac [2012-07-20 20:26]

popers12

był ktoś ostatnio??? [2013-06-02 18:30]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów.

Czytaj więcej