Jezioro Bielskie w Bielskich

/ 3 komentarzy

W skład jeziora Bielskie wchodzą jeziora : Bielskie, Okrągłe i skomack.

JEZIORO BIELSKIE:

Jezioro Bielskie o powierzchni 58,9 ha położone jest w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich (K.W.J.M)
- Poezierze Mazurskie. W środkowej partii zachodniego brzegu leży wieś Bielskie. Jego usytuowanie opisują następujące parametry : szer.g.53, 64,5' , dł. g. 21 23,5' oraz wys. n.p.m 145,6. Zbiornik ten nie jest głęboki wynosi 29,5 m. w najgłębszym miejscu. w części południowo - wschodniej znajduje się połączenie z jeziorem Skomack.

JEZIORO SKOMACK:

jezioro Skomack o powierzchni 22,6 ha połozone jest w K.W.J.M - pojezierze mazurskie. Na północnym brzegu leży wieś skomack Mały. Jego usytuowanie opisują następujące parmetry : szer.g. 53 63,5'
dł. g. 21 36,4' oraz wys. n.p.m.146,1 m. Objętość całkowita jeziora wynosi 316,5 tys. m.3. Długosć jeziora wynosi około 650m., zaś szerokość około 200m. Zbiornik dość płytki maksymalna głębokosc to 3,1m.


JEZIORO OKRĄGŁE:

jezioro Okrągłe o powierzchni 19,3 ha położone jest w K.W.J.M - pojezierze mazurskie. Przy południowo- zachodnim brzegu leży wieś Okrągłe. Jego usytuowanie wynoszą następujące parametry:
szer.g. 53 63,5' dł. g. 21 36,4 oraz wys. n.p.m 147 m. objetość całkowita jeziora wynosi 745 tys. m.3. Długość jeziora wynos około 550m. zaś szerokość 400m.
Zbiornik dosc płytki w najgłębszym miejscu około 9 m. ze średnią głebokością 3,8 m.SKLAD JAKOŚCIOWY ICHTIOFAUNY:

Skład ichtiofauny określona na podstawie rozmów z wędkarzami łowiącymi na jeziorach : Bielskie, skomack, okrągłe. Stwierdzono występowanie 15 gatunków ryb: lina, ,karpia, szczupaka, tołpygi, leszcza, wzdręgi, płoci, okonia, suma, węgorza, sandacza, krąpia, jazgarza, karasie złocistego i srebrzystego.
Ryby karpiowate stanowią najliczniejszą grupę ryb występujących w jeziorze. W grupie tej jest najwięcej ryb drobnych ; płoci i leszcza które jako planktonofagi wywierają niekorzystny wpływ na środowisko wodne. powodują przyśpieszenie procesu eutrofizacji zbiornika. z cenniejszych, z wędkarskiego punktu widzenia ryb karpiowatych występujących w zbiorniku są liczne liny i karpie które osiągają znaczne rozmiary.
Ryby drapieżne w zbiorniku pełnią rolę sanitarną, są bardzo ważnym elementem kontroli liczebności drobnych ryb karpiowatych. Poprzez ich eleminacje drobnicy, wpływają korzystnie na jakość wody, mogą hamować proces eutrofizacji/ Głównym drapieżnikiem występującym w zbiorniku jest szczupak. Jest on drapieżnikiem dziennym penetrującym głównie strefę litoralową zbiornika. kolejnymi drapieżnymi gatunkami ryb występującym w jeziorze jest sandacz i sum. W przeciwieństwie do szczupaka gatunki te są aktywne głównie w nocy....Jezioro Bielskie w Bielskich opis łowiska:

Akwen: Jezioro Bielskie »
GPS: N E
Położenie: Województwo: Warmińsko-Mazurskie » Powiat: Giżycki » Gmina: Miłki
Właściciel: Łowiska komercyjne
Regulamin połowu:regulamin PZW
Noclegi w pobliżu: meteor-turystyka.pl
Tagi łowiska: WARMIŃSKO-MAZURSKIE JEZIORA

 

4.3
Oceń
(7 głosów)

Jak było dziś na rybach?

Dodaj swoją relację- opinie i komentarze

rymon123rymon123
0

Witam,

Bielskie to bardzo ladne jezioro, lapalem tam kiedys piekne okazy okonia i szczupaka,zobaczymy co nowy dzierzawca zrobi z jeziorem, wyklusuje czy bedzie eldorado?? Okaze sie w tym roku w maju!!

(2011-01-22 17:10)
rymon123rymon123
0
Witam,
Troche pozno pisze ale nie bylo czasu. od czerwca do pazdziernika  2010 caly czas na Bielskim staly siatki :( wiec zeby zlapac cos duzo trzeba mic duzo duzo szczescia. Od 2011 roku jezioro nalezy do 1 osoby a nie jak bylo wczesniej do spolki "rybackiej". Sam niewidzialem ale podobno zarybiono wegorzem (20cm) oraz rocznym sandaczem). Tak czy inaczej tzreba 2 lata odczekaz zeby bylo widac skutki zarybien.
(2011-10-31 20:57)
grzesiek-strzalkowskigrzesiek-strzalkowski
0
OBECNY WŁAŚCICIEL TO KŁUSOWNIK , STAWIA SIATKI TYLKO CAŁY ROK NIEMA TAM RYBY . 2016 ŁAPAŁEM CAŁY SEZON I NAJWIĘKSZY TO LESZCZYK 15 CM (2017-02-04 02:48)

skomentuj ten artykuł