Zaloguj się do konta

Jezioro Borówko

Jezioro Borówko to jezioro typu linowo-szczupakowego. Dno jest muliste. Akwen ukryty jest w lesie , więc presja wędkarska jest bardzo mała.Brzegi porośnięte są trzciną . W okresie letnim na płytkiej wodzie stoją okonie i szczupaki ,ganiające ławice uklei.
Nieco głębiej złowimy płocie , karpie ,liny i leszcze. Jezioro jest dzikie - "nieruszone jeszcze ludzką ręką". Polecam spinningowanie na gumy , oraz łowienie na spławikówkę na rosówki i czerwonego robaka.
Jeziora otoczone jest lasem mieszanym , w którym rośnie dużo grzybów.
Bardzo łatwo jest trafić do jeziora pociągiem. Wsiadamy do pociągu np. w Nidzicy i po minięciu 2/3 stacji wysiadamy. Przy stacji znajduje się jezioro Bujaki , a tuż za nim nasz cel - Jezioro Borówko.
Otoczone jest one lasem mieszanym , w którym rośnie dużo grzybów. Zapraszam nad jezioro Borówko , nad którym z pewnością złowicie piękne ryby i odpoczniecie.
"Materiał zgłoszony na konkurs wedkuje.pl"

Opis łowiska

Mapa

Opinie (1)

Conquistador

o to jezioro podpytywałem niedawno na forum... Jak tam się ma sprawa z drapieżnikami? Chodzi mi głownie o Szczupaka... Łowiłem na nim dwu-krotnie ale nic konkretnego nie złapałem - same maluchy 30-35cm, tak jakby wszystko co wieksze zostało odłowione w siaty... [2011-02-17 13:37]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów.