Jezioro Bukowo

/ 2 komentarzy / 3 zdjęć


W wakacje miałem możliwość powędkowania nad pięknym jeziorem Bukowo. Jest to jezioro położone w Bukowie Morskim, na Wybrzeżu Słowińskim w województwie zachodniopomorskim - leży niedaleko jeziora Jamno i podobnie jak ono należy do PGR-u Mielno. Jego powierzchnia to 1747 ha, średnia głębokość 2,8 m.
Mój wybór padł na miejscówkę na plaży od strony Dąbek. Z racji tego, że żona z dzieckiem przebywała w sanatorium w okresie maj/czerwiec nie miałem problemu z wynajęciem noclegu w bezpośrednim sąsiedztwie jeziorka. Każdy poranek od świtu do ok godz. 9/10 spędzałem na piaszczystej plaży w towarzystwie dwóch feederków z method feeder. Pomimo, iż raz na jakiś czas zjawiali się starzy wyjadacze tego akwenu i sugerowali mi abym zmienił miejscówkę z tej płytkiej na oddalona o parę km z głębsza wodą to pozostałem wierny pierwotnemu wyborowi. Przecież lekki method feeder najlepiej sprawdza się na płytkiej wodzie. tam było ok 40 - 50 cm wody. no może jak udało się dalej rzucić do nawet 70. Nie zawiodłem się. Prócz pięknie ubarwionych leszczy i krąpi wpadły też płocie i mój osobisty rekord krasnopiórki. Piękna była.... Tak więc jeśli ktoś będzie w pobliżu, może rodzinka będzie w sanatorium, albo nawet sami będziecie się kurować to zajrzyjcie nie nad polecane miejscówki, ale własnie na tą piaszczystą plaże pośród drzew i spróbujcie posiłować się z leszczem holowanym przez parędziesiąt metrów poprzez płyciznę. Polecam nowe wyzwanie.

Jeśli chodzi o opłaty to z racji tego że jest to zbiornik Gospodarstwa Rybackiego „Mielno” obowiązują tam dodatkowe opłaty:
Jezioro Bukowo z kanałem Bagiennica i kanałem Szczuczym
połów z brzegu w dzień* 59 zł
połów z brzegu przez całą dobę 100 zł
połów z łodzi** przez całą dobę 139 zł
* od wschodu do zachodu słońca zgodnie z kalendarzem
** uprawnia również do połowu z brzegu i z lodu

Opłaty za zezwolenia okresowe na rok 2020
Zezwolenia na 3 dni 30 % zezwoleń całorocznych
Zezwolenia na 7 dni 50 % zezwoleń całorocznych
Zezwolenia na 14 dni 70 % zezwoleń całorocznych

Gospodarstwo Rybackie Mielno
Kontakt
“Mielno” Sp. z o.o. Gospodarstwo Rybackie
Sekretariat Gospodarstwa
tel. 94 31 89 054

druk zezwolenia 2020 r:
https://www.zpw.pl/wp-content/uploads/2019/01/druk-zezwolenia-2020.pdfJezioro Bukowo opis łowiska:

Akwen: Jezioro Bukowo »
GPS: N 54o 22' 31" E 16o 19' 1"
Położenie: Województwo: Zachodniopomorskie » Powiat: Sławieński » Gmina: Darłowo
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Koszalin » (zobacz porozumienia Okręg PZW Koszalin 2024r »)
Regulamin połowu:https://www.zpw.pl/pozwolenie/zezwolenie-gospodarstwo-rybackie-mielno/

– Zezwolenie na amatorski połów ryb w wodach Gospodarstwa uprawnia do połowu dwiema wędkami zwykłymi lub spinningiem.
– Osoby dokonujące amatorskiego połowu ryb na wodach Gospodarstwa zobowiązane są do posiadania w trakcie połowu imiennego zezwolenia i karty wędkarskiej.
– Zezwolenia na amatorski połów ryb w wodach Gospodarstwa można wykupić , na blankietach udostępnianych przez Gospodarstwo, w placówkach Poczty Polskiej SA lub biurze Gospodarstwa w Mielnie przy ul. Bolesława Chrobrego 43, tel. 94 3189054.
Gospodarstwo Rybackie „MIELNO” Spółka z o.o. w Mielnie umożliwia dokonywanie opłat za zezwolenia na amatorski połów ryb przelewem internetowym na rachunek bankowy nr
95 1140 2004 0000 3302 7931 3789
W tytule wpłaty należy podać: imię i nazwisko osoby wędkującej, rodzaj zezwolenia , nazwę jeziora, rok a w przypadku zezwoleń okresowych daty rozpoczęcia i zakończenia wędkowania.
Podczas wędkowania należy posiadać przy sobie potwierdzenie dokonanego przelewu bankowego w formie papierowej *drukowanej lub elektronicznej na posiadanych przy sobie w trakcie wędkowania urządzeniach mobilnych w czytelnym dla kontrolującego formacie przykładowo: printscreen – .jpg, .gif, .png lub .pdf. .doc .docx itp.
Pozostałe warunki amatorskiego połowu ryb na wodach Gospodarstwa pozostają bez zmian.
– W razie utraty zezwolenia Gospodarstwo nie wystawia duplikatów i zaświadczeń
– Osoby dokonujące amatorskiego połowu ryb w wodach Gospodarstwa zobowiązane są do znajomości przepisów ustawy o rybactwie śródlądowym z dnia 18 kwietnia 1985 roku z późniejszymi zmianami.

– Osoby dokonujące amatorskiego połowu ryb w wodach Gospodarstwa zobowiązane są do przestrzegania regulaminu amatorskiego połowu ryb organizacji społecznej przeprowadzającej egzamin na kartę wędkarską, ze znajomości zasad i warunków ochrony i połowu ryb.
– Naruszenie przepisów ustawy o rybactwie śródlądowym, przepisów wykonawczych do tej ustawy, a także naruszenie regulaminu amatorskiego połowu ryb powoduje utratę zezwolenia na amatorski połów ryb w wodach Gospodarstwa i inne sankcje przewidziane prawem.
Noclegi w pobliżu: Dąbki - meteor
Tagi łowiska: ZACHODNIOPOMORSKIE JEZIORA, JEZIORA Okręg PZW Koszalin

 

4.5
Oceń
(6 głosów)

Jezioro Bukowo mapa:- opinie i komentarze

patagoniapatagonia
+1
Węgorzy nie było? (2020-09-09 11:20)
skalpelskalpel
0
ano nie (2020-09-09 12:38)

skomentuj ten artykuł

Zobacz podobne wpisy