Jezioro Burdąg

/ 5 komentarzy

Dojechać do jeziora można jadąc na Olsztyn przez Nidzicę prosto do Jedwabna i drogą na Pasym. Jezioro znajduje się po prawej stronie zaraz po wjeżdzie do wsi Burdąg. Burdąg jest mała wioską a zarazem spokojną znajdują się tam bary oraz sklep spożywczy w którym można dostać artykuły potrzebne do wędkowania. Jezioro otaczają pola i las jezioro ma około 40 hektarów i głębokości około 5 metrów dno jest muliste a gdzie nie gdzie piaszczyste, brzegi niskie, podmokłe i zarośnięte.

Do wędkowania zostały porobione solidne pomosty na których jest dość miejsca aby 2 lub 3 osoby mogły łowić. Jeśli chodzi o ryby to dominuje płoć i leszcz mój rekordowy miał 27 cm, jako mój pierwszy sezon wędkarski łapiąc leszcze i nieco mniejsze płocie uważam za udany. Poza tymi rybami występuje okoń i sandacz którego też miałem okazje zauważyć jaki zamęt robi przy brzegu jak się tylko troszkę ściemni. Okoliczni mieszkańcy twierdzą że występuje też lin i węgorz ale nie miałem okazji na któregoś trafić. W sezonie jeżdziłem nad te jezioro bardzo często mogłem się tam wyciszyć, odpocząć a przy okazji dobrze bawić. Polecam te jeziorko do odwiedzenia.

 Pozdrawiam
Jezioro Burdąg opis łowiska:

Akwen: Jezioro Burdąg »
GPS: N 53o 33' 40" E 20o 44' 42"
Położenie: Województwo: Warmińsko-Mazurskie » Powiat: Szczycieński » Gmina: Jedwabno
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Mazowiecki » (zobacz porozumienia Okręg PZW Mazowiecki 2023r »)
Noclegi w pobliżu: Narty - meteor
Tagi łowiska: WARMIŃSKO-MAZURSKIE JEZIORA, JEZIORA Okręg PZW Mazowiecki

 

3.6
Oceń
(25 głosów)

Jezioro Burdąg mapa:

Jak było dziś na rybach?

Dodaj swoją relację- opinie i komentarze

Janek ApaczJanek Apacz
0

Jest to kijowe miejsce nie ma tam ryb.Ostatnim razem jak tam byłem to zostałam przependzony przez pomostów i oile mi wiadomo sa to pomosty prywatne .

                                                      Z powarzaniem zawiedziony i przependzony wętkarz! 

 

(2010-03-30 17:07)
lepek60lepek60
0
Kiedyś tam były ryby. Jeszcze kilka lat temu łowiło się węgorze w południe. Kilka lat temu była przyducha. a i częste odłowy zrobiły swoje. Duży leszcz, to przypadek, tak jak lin czy karaś. Pozdrawiam. Nie wierzę w żadne zarybienia, za to odłowy i to po kilka razy w ciągu sezonu to normalka.
(2011-05-01 19:58)
miras83miras83
0
Witam;do jeziorka burdąg mam 2km.Kiedyś była tam piękna ryba,medalowe sandacze,węgorze łowiono w biały dzień na czerwonego robaka.Obecnie jezioro bardzo przełowione przez zakład rybacki Janowo koło Szczytna;zresztą jak inne jeziora w tej okolicy.Złodziejska polityka.Zarybiają jak na lekarstwo,odławiają kilka razy do roku. (2012-04-19 10:51)
miras83miras83
0
Witam;do jeziorka burdąg mam 2km.Kiedyś była tam piękna ryba,medalowe sandacze,węgorze łowiono w biały dzień na czerwonego robaka.Obecnie jezioro bardzo przełowione przez zakład rybacki Janowo koło Szczytna;zresztą jak inne jeziora w tej okolicy.Złodziejska polityka.Zarybiają jak na lekarstwo,odławiają kilka razy do roku. (2012-04-19 10:52)
igorojaz1324igorojaz1324
0
W roku 2019 byłem tam trochę powędkować.Ci którzy byli tam na rybach w ostatnim czasie wiedzą że jest tam sporo ryb. Łowiłem tam na różne metody: spinning, spławik, oraz grunt. Na spinning połowiłem troche okoni i szczupaków.Na spławik na kukurydze głównie płocie, liny ale zdarzały się także karasie a na białe robaki leszcze i małe pojedyncze okonki.Na grunt było ciężko poniewarz dno jest bardzo obfite w roślinność i za każdym rzutem był zaczep ogólnie oceniam jezioro na 4.5 gwiazdki. (2019-08-13 14:13)

skomentuj ten artykuł

Zobacz podobne wpisy