Zaloguj się do konta

Jezioro Bycek

Jezioro Bycek to jedno z tysięcy jezior województwa warmińsko-mazurskiego. Jest to akwen typu rynnowego czyli wąski i głęboki. Jego powierzchnia zajmuje 14,7ha. Maksymalna głębokość to ponad 9metrów, zaś średnia gł. wynosi 3,7m. Jezioro otaczają łąki oraz pola uprawne, a od północy także tereny bagienne. Z roślinności wynurzonej dominuje trzcina pospolita oraz grążel żółty, a z zanurzonej: wywłócznik oraz rdest. Rybostan stanowią: karp, lin, karaś, płoć, wzdręga, różanka, słonecznica, okoń, szczupak, sum oraz rzadziej miętus, węgorz i jazgarz. Występuje też śladowa ilość sandacza i tołpygi.
Jeśli chodzi zaś o połowy wędkarskie, to zarówno spinningiści, jak i spławikowcy, a nawet muszkarze znajdą coś dla siebie.

Spinning jest tu dość popularną metodą. Trafiają się tu okazałe egzemplarze okoni, szczupaków i sumów.
Na niewielkie i średnie pasiaki dobre są paprochy w kolorach od motoroilu, przez perłowy, aż do seledynu fluo. Wszystko zależy od pogody oraz żerowania garbusków. Skuteczne są też niewielkie srebrne wirówki z czerwonymi akcentami. Ale na naprawdę duże okonie warto zastosować sporą gumę lub wahadłówkę(mój rekordowy okoń- 1,5kg -skusił się właśnie na Morsa 3). Pasiaków szukamy na głębokich, mocno zarośniętych blatach, grzbietach wcinających na środek zbiornika oraz(duże egzemplarze) w głębokiej toni. Często okonie stadnie atakują drobnicę pod powierzchnią, więc nietrudno odnajdziemy żerujące garbusy.
W zbiorniku przeważają szczupaki do około 60cm długości ale trafiają się także ponadmetrowe okazy zębaczy. Najczęściej stosowaną tutaj przynętą jest średniej wielkości guma w kolorze perłowym, białym lub seledynowym. Sprawdzają się też stare dobre Morsy i Algi w nr 1-3 i duże wirówki typu Aglia. Uniwersalnym kolorem jest srebrny lub złoty z czerwonym akcentem. Dobrymi miejscami są strome spady i mocno zarośnięte blaty. Z sumem jest podobnie, jak ze szczupakiem, jednak na wędce gości rzadko z powodu dość późnego żerowania(dopiero około godz. 21, a jest zakaz łowienia w nocy).
Na wędkach spławikowców i gruntowców najczęściej goszczą płocie, wzdręgi oraz, po dłuższym nęceniu, karpie liny i karasie.
Na płocie i wzdręgi najlepsza będzie odległościówka lub bat. Spławiki 2-6g(match) oraz 0,3-2g do pełnego zestawu. Na przynętę można dać pinkę, białego r., ochotkę, pęczak lub kukurydzę. Z zanęt sprawdzają się tanie mieszanki na płocie z dodatkiem odrobiny przynęt.
Ryb szukamy na łagodnych spadach o dnie mulistym.
Do połowu karpi, linów i dużych karasi obowiązkowe jest długie, minimum 3-dniowe nęcenie. Na miejsce nęcenia wybieramy łagodne spady lub blaty o dnie mulistym z niewielką ilością roślinności zanurzonej. Nęcimy ziarnami typu: pęczak, kukurydza, groch z dodatkiem robactwa i zanęty spożywczej dla kleistości i zapachu. Łowimy odległościówka ze spławikiem przelotowym typu wagler 3-6g i haczykiem nr 4 leżącym na dnie lub gruntówką z koszyczkiem, jeśli warunki na to pozwalają. Na przynętę najlepiej założyć rosówkę, kukurydzę(lub kanapkę z nich) oraz ziemniaka.
Muszkarze mają do dyspozycji kilka płytkich zatok z dużą ilością wzdręg, które pięknie biorą na suchą muchę. Wzdręgi łatwo znaleźć po spławach i lusterkowaniu.

Jezioro jest pod opieką Gospodarstwa Rybackiego Piękna Góra. Zezwolenia można wykupić w:
* Gospodarstwo Rybackie w Giżycku Sp. z o.o Piękna Góra, Piękna Góra 4C, tel. 087 428 54 08
* Miłki Stacja Benzynowa NON STOP, tel. 087 421 10 30
* Stacja Benzynowa – Biłas, al. 1 Maja
* Giżycko Sklep Wędkarski, ul. Warszawska
* Sklep wędkarski ,,Foto - Kaśka Giżycko", ul. Daszyńskiego 28b, tel. 087 428 80 89
* Sklep wędkarski "Eskapada", ul. Wyzwolenia 6, tel. 087 428 80 89
* Hotelik Elixir, 11-500 Giżycko, Guty 9, tel./fax: 087 428 28 26
Dojazd do łowiska od strony Giżycka: jedziemy drogą 63 na Orzysz i skręcamy w lewo w miejscowości Wyszowate. Noclegi można zarezerwować w pobliskich miejscowościach. Jezioro jest mocno zarośnięte trzciną, a pomosty są w większości przystosowane do woderów lub spodniobutów, czyli bez dojścia z brzegu. Dlatego długie wodery lub śpiochy są niezbędne. Nie ma jednak tego problemu, jeśli posiadamy jakiś środek pływający. Miejsc do zwodowania łódki lub pontonu jest na jeziorze kilka.

Opis łowiska

  • Akwen: Jezioro Bycek
  • GPS: N 53o 55' 36" E 21o 53' 5"
  • Położenie: Województwo: Warmińsko-Mazurskie Powiat: Giżycki Gmina: Miłki
  • Właściciel: Łowiska komercyjne
  • Ryby: Karp» Sum» Szczupak»
  • Regulamin: Posiadacz zezwolenia jest zobowiązany do przestrzegania Ustawy o Rybactwie Śródlądowym i wędkowania zgodnie z zasadami aktualnego regulaminu PZW z uwzględnieniem poniższych zmian:
    a) wędkowanie jest dozwolone w porze dziennej, tj. od świtu do zmierzchu, w nocy wędkowanie jest zabronione,
    b) w wodach użytkowanych przez Gospodarstwo Rybackie w Giżycku Spółka z.o.o obowiązują poniższe wymiary ochronne:
    -szczupaka 50cm
    -sandacza 55cm
    -węgorza 60cm
    -okonia 15cm.
    Obowiązuje zakaz połowu sandacza do 30 czerwca.

Mapa

Opinie (8)

korzun04

Gratuluję! Profesjonalnie i przejżyście napisany tekst.Oczywiście za artykuł 5 gwiazdek. Może odwiedzę to jeziorko latem. Mam tylko pytanko;czy nad wodą są jakieś dobre miejscówki do rozbicia biwaku lub ew. jakiś ośrodek wczasowy z łódkami.Pozdrawiam.

[2010-01-03 14:39]

Nuterr

Co do ośrodków to nad samą wodą takowego nie ma ale w promieniu 1-2km od jeziora znalazłyby się i ośrodek i pole biwakowe. Co do łódek to niestety nie ma możliwości wypożyczenia. [2010-01-03 19:15]

użytkownik

Nie znam łowiska , ale opis jest jak widac obszerny , dlatego oceniam na 5 .Pozdrawiam .

 

[2010-01-03 20:13]

użytkownik

http://swiatryby.pl/readarticle.php?article_id=119A co sądzicie o tym opisie koledzy???Jakiś taki bardzo podobny. To też Twój? Bartku? czy może Łukaszu? [2010-01-04 00:07]

Nuterr

Świetnie... już 2 art skopiowany... Dobrze powiem inaczej. Zapraszam Cię nad to jezioro, mam je 100m od domu. Ewentualnie mogę się teraz przejść i zrobić ile tam chcesz fotek i Ci je pokazać. Tutaj jest ten art MOJEGO autorstwa - porównaj autora z tym kontem z którego właśnie piszę. [2010-01-04 14:47]

Nuterr

http://www.wedkarze.boo.pl/readarticle.php?article_id=28 [2010-01-04 14:47]

użytkownik

Skoro piszesz, że to Twoje wpisy zostały skopiowane to ja Tobie wierzę. Zmyliło mnie to. że tamten opis był wcześniej dodany niż ten na wedkuje. Za zbyt pochopne wymysły przepraszam. [2010-01-04 19:35]

Bill

Zaświadczam, że autorem powyższego artykułu jest kolega Bartek. O ile mi wiadomo ten artykuł miał właśnie swój publiczny debiut na stronie wedkarze.boo.pl I kto go tam umieścił? - właśnie użytkownik Bartek SZnam Bartka kilka lat i jestem pewien, że on nie popełnił by takiego grzechu jakim jest kopiowanie czyjejś pracy. [2010-01-07 19:33]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów.