Jezioro Chechło - Nakło

/ 4 komentarzy / 2 zdjęć
  • konto usunięte

 

Okręg PZW Katowice
Ukleja Jaź Amur

Jezioro Chechło-Nakło to sztuczny zbiornik wodny w gminie Świerklaniec (powiat tarnogórski, województwo śląskie). Położone jest przy trasie Bytom-Miasteczko Śląskie-Częstochowa. Niedaleko zlokalizowane są Górnośląskie Koleje Wąskotorowe - Bytom Wąskotorowy-Miasteczko Śląskie.

Łowisko położone jest w terenie leśnym. Dojazd do rybaczówki za okazaniem aktualnej karty wędkarskiej.

Niegdyś znajdowało się w tym miejscu wyrobisko piasku, w latach 70-tych przekształcono je w bezodpływowe jezioro. Dziś jest przede wszystkim miejscem turystycznym, rekreacyjnym. Stanica dysponuje kilkunastoma łodziami (dostępny parking). Chcący odpocząć mogą liczyć na możliwość wypożyczenia kajaków, rowerów wodnych. Można poleżeć na piaszczystych plażach i iść na spacer ładnymi ścieżkami.

Ale i wędkarze lubią to łowisko. Woda jest bardzo czysta, zbiornik zadbany.

Akwen bogaty w wymienione gatunki ryb, przeważa karp, szczupak, leszcz i płoć. Wiadomo mi, że kilkunastokilogramowe okazy karpia nie są tu rzadkością.

POLECAM


Jezioro Chechło - Nakło opis łowiska:

Akwen: Zbiornik Chechło-Nakło »
GPS: N 50o 28' 6" E 18o 54' 37"
Położenie: Województwo: Śląskie » Powiat: Tarnogórski » Gmina: Świerklaniec
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Katowice » (zobacz porozumienia Okręg PZW Katowice 2022r »)
Regulamin połowu:Według regulaminu PZW
Noclegi w pobliżu: Nowe Chechło - meteor
Tagi łowiska: ŚLĄSKIE ZALEWY, ZALEWY Okręg PZW Katowice

 

4.2
Oceń
(22 głosów)

Jezioro Chechło - Nakło mapa:- opinie i komentarze

gaardiangaardian
0
Witam. Woda w zalewie posiada pierwszą klasę czystości. Z białorybu rzeczywiście sporo jest ładnego karpia,dużo płoci i leszcza.Drapieżnik w większości szczupak,okoń,sandacz.Jednak dominującym gatunkiem jest niestety sumik karłowaty.Jak wejdzie w łowisko to praktycznie połyka wszystko na co się zarzuci.Jednak nie warto się nim zniechęcać,wynagradzają to naprawdę piękne okazy w/w rybek.Na spinning wchodzą często wymiarowe szczupłe,z okoniem jest już gorzej.Słyszałem także o sandaczach,lecz osobiście jeszcze nigdy żadnego tam nie złapałem.Najgłębsze miejsca są w okolicy wyspy-szczególnie od strony Miasteczka Śląskiego i pod napięciem od strony T.Gór.Rybaczówka jest w okolicach pola namiotowego lecz wędkowanie tam w sezonie pozostawia dużo do życzenia z racji ciągłego użerania się z pijanymi gnojkami.Na pozostałym terenie w wakacje także ciężko z miejscem do wędkowania ponieważ odwiedza ten zalew bardzo dużo ludzi,lecz warto tam zaglądać w nadzieji że uda się znaleźć jakiś wolny zakamarek nad brzegiem których tam nie brakuje.Jest tam także plaża naturystów,ale to już temat na osobny artykuł.Pozdrawiam i połamania ! (2009-11-22 20:14)
przemcioo91przemcioo91
0
co do sumików i plażowiczów to racja... chociaż miałem przypadek w wakacje że nie umiałem znaleźć miejsca do łowienia, bo tyle ludzi było... i bardzo w łowieniu przeszkadzają kępy zielska, które uniemożliwiają oddanie czystego rzutu na spinning z brzegu.
(2010-03-04 21:06)
KSIENDZUKSIENDZU
0
Byłem i to nie jednokrotnie... miejsca do lowienia w godzinach poludniowych niestety nie ma ale od godzinki 15-16 juz spokojnie mozna znalesc kawalek miejsca do rozlozenia sprzetu.... co do rybek to udalo mi sie zlowic plocie po 20-25 cm no i kilka dorodnych karasi, okonia, linki, dwa sazany no i oczywiscie tony sumika.... niesety nie znam miejsca na "chechle" zeby go nie wyciagnac z wody.... ale z racji tego ze nie posiadam prawa jazdy to moje wypady na ryby sa ograniczone, wiec rowerkiem na chechlo i kij do wody.... :DPozdrawiam i zycze taaaaaaakich ryb :D
(2010-04-07 14:14)
przemcioo91przemcioo91
0
co do słów" zbiornik jest zadbany" nie do końca sie zgodzę.
kiepska droga, a od paru dni na chechle skażona woda ;/
(2010-07-20 19:37)

skomentuj ten artykuł