Jezioro Choceń / Borzymowskie

/ 3 komentarzy

Jezioro o dwóch nazwach :Choceń lub Borzymowskie o powierzchni 207,44 ha, głębokość maksymalna10,5 m, głębokość średnia 4,2 m. Słynne z okazałych leszczy, dorodna płoć, okoń, wciąż liczny węgorz, ukleja, karp, wspaniałe sandacze, lin. Największe jezioro w południowej części powiatu włocławskiego o bardzo rozwiniętej linii brzegowej (odnogi, zatoczki), wiele wspaniałych wypłyceń. W północnej części jeziora niewielka wyspa z możliwością rozbicia biwaku. Jezioro strefy ciszy. Brzegi płaskie, dojazd do jeziora na znacznej długości linii brzegowej możliwy po uzyskaniu zgody właścicieli przyległych gruntów. Nad samą wodą dogodne warunki do rozbicia namiotów .
Jeziora blisko miejscowości gminnej - Choceń . W pobliżu przebiega droga wojewódzka nr 269 ( np. z drogi Krajowej Nr 1 w Kowalu skręcić na Choceń), dojazd pociągiem relacji Kutno - Toruń do miejscowości Czerniewice i dalej ok. 5 km np. rowerem. W promieniu kilku kilometrów 'rój' jezior tak Gospodarstwa Rybackiego jak i PZW .Są to m.in. jeziora : Krukowskie, Ługowiska, Lutoborskie, Kępka, Wiktorowo,Lubienieckie i wiele innych mniejszych zbiorników.
Możemy zwiedzić historyczny Kowal( urodzili się tam m.in. król Kazimierz Wielki czy też wielki aktor Jan Nowicki), lotnisko Kruszyn k/Włocławka, Włocławek .Jezioro Choceń / Borzymowskie opis łowiska:

Akwen: Jezioro Borzymowskie »
GPS: N 52o 28' 46" E 18o 59' 19"
Położenie: Województwo: Kujawsko-Pomorskie » Powiat: Włocławek » Gmina: Choceń
Właściciel: Łowiska komercyjne
Regulamin połowu:Amatorski połów ryb w wodach użytkowanych przez Gospodarstwo odbywa się w oparciu o zasady określone w ustawie z dnia 18 kwietnia 1985r. o rybactwie śródlądowym oraz wymogi wprowadzone przez uprawnionego do rybactwa (Gospodarstwo Rybackie Włocławek Spółka z o.o.) . Amatorskiego połowu ryb w jeziorach użytkowanych przez Gospodarstwo może dokonywać osoba, która posiada kartę wędkarską (chyba, że ustawa stanowi inaczej) oraz zezwolenie wydane przez uprawnionego do rybactwa (Gospodarstwo Rybackie Włocławek Spółka z o.o.)
Noclegi w pobliżu: Włocławek - meteor
Tagi łowiska: KUJAWSKO-POMORSKIE JEZIORA

 

4.3
Oceń
(7 głosów)

Jezioro Choceń / Borzymowskie mapa:- opinie i komentarze

użytkownik43790użytkownik43790
0
Trochę szkoda, że nie ma zdjęcia. Mały opis no i mała ocena- 1.
(2010-09-24 15:40)
mutineermutineer
0

Z przykrością muszę stwierdzić iż opis łowiska posiada kilka nieprawdziwych informacji:

1. okazałe leszcze - pomażyć lub cofnąć się o kilka lat do tyłu -- były!!1

2. wspaniałe sandacze - wycięte -brak.

3. głębokość 10,5m - dwa lata temu brakło mi linki do osadzenia ciężarka na dnie 15m !!

4. węgorz - tępiony z powodzeniem przez prywatnego dzierżawcę.

Pozytyw:

Urząd Gminy Choceń w 2010r wykonał solidną robotę jeśli chodzi o zagospodarowanie plaży w Jarantowicach ( okazały pomost, zabudowa plaży w postaci wiat drewnianych-prawdopodobnie to dopiero początek prac przewidzianych w tym miejscu).

Należy tylko żałować iż same jezioro nie przeszło we władanie Gminy -naprawdę szkoda!!!!!!

(2010-12-27 21:28)
BlueBlue
+1
Informacje są przestarzałe, zgodnie z opowieściami tutejszych wędkarzy tak jak napisał kolega to było z 20 lat temu. Obecnie można trafić jedynie na ładniejszego leszcza, z tego co wiem to linów nikt nie widział od ładnych kilku lat, dużo jest drobnicy, płoci, uklei. Jezioro podlega pod Gospodarstwo Rybackie, które masowo wyławia ryby sieciami, co przyczyniło się do zniszczenia sandacza, węgorza oraz szczupaka. Trzeba czekać aż gmina przejmie jezioro może będzie lepiej, bo obecnie jest bardzo słabo zarybiane, a za to nagminnie wyławiane siatkami. (2015-07-13 19:49)

skomentuj ten artykuł