Jezioro Chojno Małe

/ 7 komentarzy / 4 zdjęć


Małe Chojno - Jezioro te , jest łowiskiem wiosennym. Połączone z dużym jeziorem dość szerokim przepływem., przez który przebiega droga łącząca wieś Budy z miejscowością Chojno. Duża presja wędkarska, ze względu na płoć raczej drobną, którą można sobie solidnie połowic. Jest i tęsknota za długą wędką. Jezioro jest malowniczo położone, wśród pól. Można się tam cieszyć pięknem przyrody i spokojem, Nie jest zbiornikiem sztucznym - powstało ono w naturalnym zagłębieniu. Akwen nie jest niedużym jeziorem około 2,3 ha i więcej niż 1 metr głębokości. Brzeg południowy jak i północny jest płaski i można tam swobodnie rozłożyć i powędkować. Brzegi są obrośnięte trzciną oraz olchą, topolą i krzewami, z jednej strony rosną grążele, są to stanowiska linowe. Są stanowiska wędkarskie! Dno płaskie , dość twarde skąpo obrośnięte roślinnością zanurzoną.
Ryby zamieszkujące wody jeziora Małe Chojno to głównie karasie złote i srebrzyste. Są też liny, szczupaki , płoć i wzdręga. Kilka lat temu złowiłem tam karasia srebrzystego o wadze 1.75 kg. węgorza - 1,50 kg w południe - lin medalowy! którego nie złowiłem, lecz kilka mniejszych. Dojazd praktycznie samochodem nad same jezioro duże – 65 ha i małe 2,3 ha.
Dojazd do jeziora szosą z Brodnicy w kierunku Niewierz – Chojno lub dojazd z miejscowości Niewierz drogą lokalną do miejscowości Chojno lub Budy.Jezioro Chojno Małe opis łowiska:

Akwen: Jezioro Chojno »
GPS: N 53o 15' 17" E 19o 17' 25"
Położenie: Województwo: Kujawsko-Pomorskie » Powiat: Brodnicki » Gmina: Bobrowo
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Toruń » (zobacz porozumienia Okręg PZW Toruń 2023r »)
Regulamin połowu:R.A.P.Ryb
Noclegi w pobliżu: Brodnica - meteor
Tagi łowiska: KUJAWSKO-POMORSKIE JEZIORA, JEZIORA Okręg PZW Toruń

 

3.8
Oceń
(30 głosów)

Jezioro Chojno Małe mapa:- opinie i komentarze

wasielwasiel
0
Dobry opis. Chociaż lina jest tam stosunkowo ciężko złowić, przeważnie duzo "kopią" a słabo biorą, płotka rzeczywiście drobna tak samo jak i wzdręga, słyszało się też ze zdarzały się tam duże karpie. Sam byłem światkiem wyciągniecia sztuki ponad 10kg Jak już jestem w tych okolicach to wole wybrać sie na lina na Duże Chojno. (2009-05-08 09:31)
asd22asd22
0
Ciekawy opis. Z całą pewnością, gdy kiedyś znajdę się w tych okolicach, to zajrzę nad to jezioro. Naniosłem je już na swoją mapę z łowiskami do odwiedzenia. Pozdrawiam wszystkich. (2009-05-09 16:04)
u?ytkownik695u?ytkownik695
0
Uwielbiam jeziorka mające kameralny i nieco tajemniczy klimat a niniejszy opis jest tylko zwieńczeniem i zestawieniem wszystkich walorów jezior tego typu . (2009-05-22 09:51)
u?ytkownik695u?ytkownik695
0
Wspaniały opis , wspaniałego jeziora - nic dodać nic ująć . Jedynym mankamentem i bolączką jezior tego typu jest występująca częstokroć przyducha , eutrofizacja i pleniący się azjatycki intruz - karaś srebrzysty , nie zmienia to jednak faktu iż uwielbiam a nawet kocham takie właśnie urokliwe i zaciszne jeziorka jak to opisane w artykule J .Chojno . (2009-05-22 10:01)
naturszczyknaturszczyk
0
Znam to jezioro dość dobrze. Karasi srebrzystych nigdy nie było w nim nazbyt dużo i najmniejsze łowione miały co najmniej o,2 kg. Ciekawe,że węgorze zwykle lepiej brały w dzień niż w nocy. Najskuteczniejsza był mały żywczyk lub dwie rosówki. Jedna rosówka była obgryzana przez małe okonki. Sporo tam szczupaka ale mając mnóstwo drobnicy rzadko biorą na wędkę. Nie zgadzam się z opinią o twardym dnie. Są odcinki brzegu gdzie wejście w woderach grozi utonięciem.  (2011-03-08 17:12)
malpiszonmalpiszon
0
tak masz racje ze dno jest muliste,i to bardzo.na koszyk nie ma mowy,ja byłem nad tym jeziorkiem 30.04,to powiem wam ze nic konkretnego nie brało,złowiłem kilka płoci,a o innej rybie to nie było mowy,próbowałem na rózne sposoby i lipa,jak ktos łowi w innych jeziorach prosze napisac cos o tych łowiskach,i gdzie sie znajduja.pozdrawiam wszystkich wedkarzy (2011-05-03 19:20)
wojpitwojpit
0
Mile ale niekoniecznie wędkarsko atrakcyjne łowisko. Faktycznie ciężko złowić tam coś ciekawszego. Dostęp do linii brzegowej znacznie utrudniony z uwagi na zarośla. Jezioro płytkie, dno muliste. Atrakcyjniejszym łowiskiem wydaje się sąsiednie Chojno Duże lecz to nie to samo co przed kilkoma laty. Wiem, że jeszcze w zeszłym roku na jeziorach Chojno dokonywano masowych odłowów ryb. Nie znam się na tym lecz nie były to tylko typowe odłowy siecią lecz przy użyciu sprzętu. Przypominało to nie odławianie lecz wręcz wygarnianie ryb. Na chwilę obecną z okolicznych jezior polecam jeziora Marek, Czarne, Wądzyń.
(2012-01-30 18:15)

skomentuj ten artykuł