Zaloguj się do konta

Jezioro Dębno

Powierzchnia 59,5 ha, długość maks. 1400 m, szerokość maks. 600 m, objętość 3281,6 tys. m3, głębokość maks. 15,9 m, głębokość śred. 5,5 m.

Śródleśne jezioro położone na południe od jeziora Partęczyny Wielkie. Przez jego północny kraniec przepływa Skarlanka. Konfiguracja dna jest mało urozmaicona z dwoma rozległymi głęboczkami w części środkowej misy jeziornej. Dębnocharakteryzuje się słabo urozmaiconą linią brzegową z trzema niewielkimi zatokami. Brzegi jeziora są w przeważającej części wysokie, a na kilku odcinakach klifowe. W związku z tym dostęp do wody jest utrudniony. W pobliżu wschodniego brzegu znajduje się niewielki ośrodek wypoczynkowy, a w północno-zachodniej części jeziora zgrupowanie domków letniskowych .

Dojazd: szosą asfaltową z Cichego w kierunku Nowego Miasta Lubawskiego (ok. 2,5 km) do części północnej jeziora lub ok. 1 km dalej należy skręcić na południe w szeroką drogę leśną i następnie podrzędnymi drogami leśnymi na zachód w kierunku jeziora. Na jeziorze znajduje się kilkanaście łodzi prywatnych, które ewentualnie można wypożyczyć.


źródło: Przewodnik wędkarski po jeziorach brodnickich.

Opis łowiska

Mapa

Opinie (1)

IDK

Witam jakieś info jak tam z rybą wygląda to jezioro? [2021-09-22 23:42]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów.

Czytaj więcej