Jezioro Dołgie (Długie) - Zachodniopomorskie

/ 2 komentarzy / 2 zdjęć


Województwo Zachodniopomorskie – Jezioro Dołgie ( Długie)

Jezioro Dołgie nazywane również jeziorem Długim jest typowym jeziorem rynnowym. Leży na terenie malowniczego Pojezierza Szczecineckiego. Linia brzegowa rozciąga się na długości 17 kilometrów. W przeważającej części brzegi otoczone są lasami. Z akwenu wypływa rzeka Dołga (Długa). Maksymalna głębokość akwenu to 21 metrów.

Jezioro Długie oprócz malowniczych widoków oferuje odwiedzającym je wędkarzom medalowe okazy szczupaka oraz leszcza. Nietrudno będzie ponadto wyłowić z wód jeziora dorodną płoć, okazałego okonia i piękne krasnopióry. Nie będą ponadto potrzebne do tego wyjątkowe umiejętności wędkarskie. Ogromne karpie i pstrągi potokowe to już wyzwanie dla specjalistów z branży wędkarskiej.

Brzegi jeziora porasta głównie trzcina, pałka szerokolistna, oczeret jeziorny oraz skrzyp wodny. Występuje ponadto grążel żółty oraz osoka aloesowata, która stanowi siedlisko dorodnego lina. Największą atrakcją jeziora są bez wątpienia kilkunastokilogramowe okazy szczupaków i czterokilogramowe leszcze. Nad jeziorem nie brakuje również uroczych miejsc do biwakowania, gdzie postawić można również przyczepę kampingową. Rozbicie namiotu lub usytuowanie przyczepy kampingowej w części zalesionej należy jednak zgłosić i uzgodnić z leśnictwem (0943757194). Bardziej wymagający wędkarze bez problemu znajdą nocleg w pensjonatach Korolewsko położonego 1,5 kilometra od brzegu jeziora oraz w Gwdzie Wielkiej, 4 kilometry od jeziora, gdzie nabyć można również zezwolenie na wędkowanie.

Wędkowanie dozwolone jest zarówno z brzegu jak i z łodzi od świtu, aż do zmierzchu. Z jeziora wypływa ponadto niewielka rzeczka, która zasila w wodę Ośrodek Zarybieniowy, gdzie hodowane są pstrągi potokowe, szczupaki, sieje, silawy, pstrągi bursztynowe oraz jaguary (krzyżówka pstrąga potokowego ze źródlanym). Zezwolenie na wędkowanie można nabyć w Ośrodku Zarybieniowym znajdującym się w miejscowości Gwda Wielka.

autor: LK na-ryby.comJezioro Dołgie (Długie) - Zachodniopomorskie opis łowiska:

Akwen: Jezioro Dołgie »
GPS: N E
Położenie: Województwo: Zachodniopomorskie » Powiat: Szczecinecki » Gmina: Szczecinek
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Koszalin » (zobacz porozumienia Okręg PZW Koszalin 2020r »)
Noclegi w pobliżu: meteor-turystyka.pl
Tagi łowiska: ZACHODNIOPOMORSKIE JEZIORA, JEZIORA Okręg PZW Koszalin

 

4.7
Oceń
(18 głosów)

Jak było dziś na rybach?

Dodaj swoją relację- opinie i komentarze

SpearSpear
+1
Przetestujemy w kolejnym sezonie ;) (2015-12-11 20:19)
marek-debickimarek-debicki
+1
Piękne wody mamy w naszym pięknym kraju. (2015-12-11 23:08)

skomentuj ten artykuł

Zobacz podobne wpisy