Zaloguj się do konta

Jezioro Dominikowo Duże

Jezioro Dominikowo Duże.

Powierzchnia 70,9 ha;
głębokość maksymalna 16,5 m;
głębokość średnia 9,3 m;
wysokość n.p.m. 79,0 m
długość maksymalna 1740 m;
długość linii brzegowej 4400 m;

Jezioro Dominikowo Duże leży na Równinie Drawskiej. Dojazd do jeziora jest dobry i prowadzi przez wieś Dominikowo, do której dojeżdża się drogą przelotową Drawno - Dobiegniew. Droga doprowadzi nas nad sam brzeg jeziora a dokładnie do szerokiej przestronnej plaży obok której jest pole biwakowe.Plaża jest piaszczysta i pozbawiona drzew wyposażona w duże molo. Pozostałe brzegi zbiornika są strome porośnięte lasem Puszczy Drawskiej tylko plaża ma delikatny uskok dna. Bardzo bujne trzcinowiska występują w północnej części akwenu, tworząc długi zielony półwysep. Na wyróżnienie zasługuje tu przezroczystość wody. Jest to jezioro które posiada jedną z najczystszych wód w porównaniu z innymi go otaczającymi.

Jezioro połączone jest za pomocą rzeki Słopicy z jeziorem krzywe Dębsko położone tuż za nim a dalej z jeziorem Środkowym. Rzeka Słopica łączy się z Korytnicą która wpada do Drawy.

Jezioro jest polodowcowe z rynnową budową dna dlatego występuje tutaj bardzo czysta woda. W okolicach plaży jezioro ma głębokość bliską 10 metrom następnie przechodzi do 15 metrów na samym środku po czym przepłaca się do 5 metrów w kierunku połączenia z jeziorem Krzywe Dębsko.
Takie warunki sprzyjają rybą w osiąganiu dużych rozmiarów a dodatkowo roślinność strefy przybrzeżnej jak i podwodnej jest obfita dlatego istnieje szansa na pobicie rekordu zapalanemu spinningiście czy wędkarzowi gustującemu w łapaniu ryb spokojnego żeru.

Pozdrawiam.
Opis łowiska

Mapa

Opinie (0)

Nie ma jeszcze komentarzy do tego artykułu.