Jezioro Drawsko Półwysep Uraz

/ 5 komentarzy / 9 zdjęć


 Dla odmiany nie będę opisywał całego jezioro ze względu na jego  wielkość oraz wszechstronnie dostępne informację w internecie.  Postaram się przedstawić, ciekawe miejsce, w które polecam udać  się,  każdemu wędkarzowi nawet z rodziną.

 Folwark na półwyspie "Uraz" jest to ośrodek agroturystyczny  położony  na półwyspie jeziora Drawskiego.

 Z Koszalina jedziemy na Czaplinek drogą wojewódzką 163. Przed  Czaplinkiem około 13 km na drodze będzie widoczny znak kierujący  nas na miejscowość"Kulczewo" dalej kierujemy się do miejscowości  "Bolegorzyn" w którym skręcamy w lewo do miejscowości "Uraz".

Właściciele Ośrodka w ofercie posiadają do wynajęcia sprzęt pływający oraz silniki spalinowe do łodzi.

Co do ośrodka pominę kwestie cen, dla zainteresowanych można odwiedzić stronę www.folwarknapolwyspie.pl, na której szczegółowo dowiecie się wszystkiego o kosztach rejestracji i wynajęcia sprzętu.

W Ośrodku można skorzystać z różnych atrakcji, między innymi takich jak sauna, balia z gorącą wodą, bilard, ping-pong, orazwypożyczyć rowery i udać się w trasę rowerową prowadzącą przez Drawski Park Krajobrazowy, położony w pobliżu folwarku. Dzieci będąbawić się na dużym, ciekawym i zróżnicowanym placu zabaw, zza płotu będą obserwować nas zwierzęta z mini zoo.

Dla wędkarzy jednak dostępny jest duży pomost, znajdujący się na terenie ośrodka.Linia brzegowa jest dość dobrze dostępna co chwile stanowiska, dzikie plaże pomosty, lecz i tak jednak polecam skorzystanie z opcji wynajęcia sprzętupływającego.

Od strony ośrodka mamy zatokę o średniej głębokości około 5m. Maksymalna głębokość zatoki około 12m. Dno zarośnięte, pofalowane, rowy, rynny, dołki wszystko dobrze widoczne dzięki idealnie przejrzystej wodzie,do głębokości około 4/5m w słoneczny dzień, można swobodnie podejrzeć jak pracuje przynęta lub tętni życie w wodzie.

Co do przynęt i technik, biorąc pod uwagę wielkość całego jeziora, i jego budowę, można śmiało próbować wszystkiego, każdy znajdzie coś dla siebie.

Dla tych, którzy zdecydowali się na wypożyczenie łodzi z silnikiem, polecam udać się w wyprawę spinningową, dookoła półwyspu.Z drugiej strony owego półwyspu, czeka na nasz długa zatoka, dno tak samo ciekawe, jak te od strony ośrodka, bardzo ciekawa linia brzegowa, bogata w duże trzcinowiska, wypłycenia i zatoki, które nie pozwolą na monotonię nawet najbardziej wybrednym łowcą.

Wielkość zatok, jeziora i atrakcyjnych kryjówek gdzie mogą żerować lub odpoczywać ryby, może czasami przytłoczyć, szczególnie tych wędkarzy, którzy przywyklido małych jezior.Mapę batymetryczną jeziora można podejrzeć na stronie www.skleppilker.pl lub w sklepie wędkarskim w Czaplinku.

Dla smakoszy polecam wybrać się do miejscowości Stare Drawsko lub Czaplinka po tutejszy przysmak, wędzoną sielawę.

Co do rybostanu, po prostu można złowić większość ryb słodkowodnych, i to nie małych. Jezioro ogólnie cieszy się dobrą opinią i ciekawymi opowieściamio dużych szczupakach, linach, leszczach oraz okoniach. Oczywiście łowi się również dużo innych ryb takie jak sumy, karpie i sandacze, każdy wędkarzznajdzie coś dla siebie.Jezioro Drawsko Półwysep Uraz opis łowiska:

Akwen: Jezioro Drawsko »
GPS: N 53o 37' 52" E 16o 9' 1"
Położenie: Województwo: Zachodniopomorskie » Powiat: Drawski » Gmina: Czaplinek
Właściciel: Łowisko specjalne
Regulamin połowu:Zgodnie z Regulaminem Amatorskiego Połowu Ryb.
Noclegi w pobliżu: Stare Drawsko - meteor
Tagi łowiska: ZACHODNIOPOMORSKIE JEZIORA

 

4.7
Oceń
(13 głosów)

Jezioro Drawsko Półwysep Uraz mapa:

Jak było dziś na rybach?

Dodaj swoją relację- opinie i komentarze

troctroc
+3
Patrząc z perspektywy czasu tzn. od początku lat 70 to czasy świetności woda ma już dawno za sobą, rybacy zrobili co swoje... Jest co prawda parę przepięknych miejsc w każdej zatoce ale potrzeba nad tą wodę pojeździć...kilka lat ( ja jeździłem tam prawie 40), efekty były prawie zawsze- ostatnio byłem tam 3 lata temu- nie narzekałem. Woda wymagająca i dla jej znawców cierpliwych... (2015-11-25 17:59)
zbynio5ozbynio5o
+1
Miejsce urokliwe, można tam zajrzeć ale ten folwark straszy... wiadomo czym :))) (2015-11-27 16:07)
czaro93czaro93
0
Fajnie prezentuje się to łowisko i praktycznie każdy wędkarz znajdzie coś dla siebie patrząc z perspektywy ryb i ich metod łowienia. Szkoda, że to łowisko jest tak daleko ode mnie :P Pozdrawiam (2015-12-05 18:19)
MerkuszMerkusz
0
Cena kill me ;) (2015-12-07 12:54)
holtransholtrans
0
To wszystko było kilka lat temu. 2020 rok i w jeziorze nie ma ryb. Nie ma ryb. Całkowita degradacja jeziora. (2020-12-15 13:02)

skomentuj ten artykuł