Zaloguj się do konta

Jezioro Drawsko Półwysep Uraz

 Dla odmiany nie będę opisywał całego jezioro ze względu na jego  wielkość oraz wszechstronnie dostępne informację w internecie.  Postaram się przedstawić, ciekawe miejsce, w które polecam udać  się,  każdemu wędkarzowi nawet z rodziną.

 Folwark na półwyspie "Uraz" jest to ośrodek agroturystyczny  położony  na półwyspie jeziora Drawskiego.

 Z Koszalina jedziemy na Czaplinek drogą wojewódzką 163. Przed  Czaplinkiem około 13 km na drodze będzie widoczny znak kierujący  nas na miejscowość"Kulczewo" dalej kierujemy się do miejscowości  "Bolegorzyn" w którym skręcamy w lewo do miejscowości "Uraz".

Właściciele Ośrodka w ofercie posiadają do wynajęcia sprzęt pływający oraz silniki spalinowe do łodzi.

Co do ośrodka pominę kwestie cen, dla zainteresowanych można odwiedzić stronę www.folwarknapolwyspie.pl, na której szczegółowo dowiecie się wszystkiego o kosztach rejestracji i wynajęcia sprzętu.

W Ośrodku można skorzystać z różnych atrakcji, między innymi takich jak sauna, balia z gorącą wodą, bilard, ping-pong, orazwypożyczyć rowery i udać się w trasę rowerową prowadzącą przez Drawski Park Krajobrazowy, położony w pobliżu folwarku. Dzieci będąbawić się na dużym, ciekawym i zróżnicowanym placu zabaw, zza płotu będą obserwować nas zwierzęta z mini zoo.

Dla wędkarzy jednak dostępny jest duży pomost, znajdujący się na terenie ośrodka.Linia brzegowa jest dość dobrze dostępna co chwile stanowiska, dzikie plaże pomosty, lecz i tak jednak polecam skorzystanie z opcji wynajęcia sprzętupływającego.

Od strony ośrodka mamy zatokę o średniej głębokości około 5m. Maksymalna głębokość zatoki około 12m. Dno zarośnięte, pofalowane, rowy, rynny, dołki wszystko dobrze widoczne dzięki idealnie przejrzystej wodzie,do głębokości około 4/5m w słoneczny dzień, można swobodnie podejrzeć jak pracuje przynęta lub tętni życie w wodzie.

Co do przynęt i technik, biorąc pod uwagę wielkość całego jeziora, i jego budowę, można śmiało próbować wszystkiego, każdy znajdzie coś dla siebie.

Dla tych, którzy zdecydowali się na wypożyczenie łodzi z silnikiem, polecam udać się w wyprawę spinningową, dookoła półwyspu.Z drugiej strony owego półwyspu, czeka na nasz długa zatoka, dno tak samo ciekawe, jak te od strony ośrodka, bardzo ciekawa linia brzegowa, bogata w duże trzcinowiska, wypłycenia i zatoki, które nie pozwolą na monotonię nawet najbardziej wybrednym łowcą.

Wielkość zatok, jeziora i atrakcyjnych kryjówek gdzie mogą żerować lub odpoczywać ryby, może czasami przytłoczyć, szczególnie tych wędkarzy, którzy przywyklido małych jezior.Mapę batymetryczną jeziora można podejrzeć na stronie www.skleppilker.pl lub w sklepie wędkarskim w Czaplinku.

Dla smakoszy polecam wybrać się do miejscowości Stare Drawsko lub Czaplinka po tutejszy przysmak, wędzoną sielawę.

Co do rybostanu, po prostu można złowić większość ryb słodkowodnych, i to nie małych. Jezioro ogólnie cieszy się dobrą opinią i ciekawymi opowieściamio dużych szczupakach, linach, leszczach oraz okoniach. Oczywiście łowi się również dużo innych ryb takie jak sumy, karpie i sandacze, każdy wędkarzznajdzie coś dla siebie.

Opis łowiska

  • Akwen: Jezioro Drawsko
  • GPS: N 53o 37' 52" E 16o 9' 1"
  • Położenie: Województwo: Zachodniopomorskie Powiat: Drawski Gmina: Czaplinek
  • Właściciel: Łowisko specjalne
  • Ryby:
  • Regulamin: Zgodnie z Regulaminem Amatorskiego Połowu Ryb.

Mapa

Opinie (5)

troc

Patrząc z perspektywy czasu tzn. od początku lat 70 to czasy świetności woda ma już dawno za sobą, rybacy zrobili co swoje... Jest co prawda parę przepięknych miejsc w każdej zatoce ale potrzeba nad tą wodę pojeździć...kilka lat ( ja jeździłem tam prawie 40), efekty były prawie zawsze- ostatnio byłem tam 3 lata temu- nie narzekałem. Woda wymagająca i dla jej znawców cierpliwych... [2015-11-25 17:59]

zbynio5o

Miejsce urokliwe, można tam zajrzeć ale ten folwark straszy... wiadomo czym :))) [2015-11-27 16:07]

czaro93

Fajnie prezentuje się to łowisko i praktycznie każdy wędkarz znajdzie coś dla siebie patrząc z perspektywy ryb i ich metod łowienia. Szkoda, że to łowisko jest tak daleko ode mnie :P Pozdrawiam [2015-12-05 18:19]

Merkusz

Cena kill me ;) [2015-12-07 12:54]

holtrans

To wszystko było kilka lat temu. 2020 rok i w jeziorze nie ma ryb. Nie ma ryb. Całkowita degradacja jeziora. [2020-12-15 13:02]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów.

Czytaj więcej