Jezioro Dywickie (koło Olsztyna)

/ 4 komentarzy / 3 zdjęć


Linowo-szczupakowy zbiornik,hydrologicznie zamknięty,położony na północ od Olsztyna w sąsiedztwie wsi Dywity.Jezioro otaczają łaki i pola,brzegi są płaskie,jedynie południowe wyższe i miejscami strome. Brzegi są zarośnięte trzciną i pałką wodną - szczególnie wschodnia zatoka jeziora(tu spotkać można sporo wędkarzy). Jezioro jest nie zbyt głebokie a jego maksymalna głębokośc dochodzi do 7metrów.Powieszchnia całkowita jeziora to 18,4ha długośc 900m a szerokośc 250m.Dno zbiornika twarde muliste.Jezioro w znacznej części możliwie do obejścia więc daje możliwośc wędkarzom znalezienia dobrego miejsca dla siebie.Obchodząc jezioro do okoła najlepszą metodą połowu jest spining,gdyż można złowic tu ładne okazy szczupaka oraz sandacza.Miłośnicy spławiku moga spodziewac sie brań lina oraz ładnej płoci.Stosunkowo dobra dostępnośc do jeziora dojechać można drogą z Olsztyna w strone Dobrego Miasta. Kilka kilometrów od Olsztyna, w Dywitach po prawej stronie drogi widać jezioro - praktycznie kilkanaście metrów od drogi. Życze wędkarzom sukcesów oraz połamania kija. Materiał zgłoszony na konkurs wedkuje pl.Jezioro Dywickie (koło Olsztyna) opis łowiska:

Akwen: Jezioro Dywickie »
GPS: N 53o 50' 9" E 20o 28' 32"
Położenie: Województwo: Warmińsko-Mazurskie » Powiat: Olsztyński » Gmina: Dywity
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Olsztyn » (zobacz porozumienia Okręg PZW Olsztyn 2023r »)
Regulamin połowu:Zgodnie z regulaminem PZW
Noclegi w pobliżu: Olsztyn - meteor
Tagi łowiska: WARMIŃSKO-MAZURSKIE JEZIORA, JEZIORA Okręg PZW Olsztyn

 

3
Oceń
(2 głosów)

Jezioro Dywickie (koło Olsztyna) mapa:

Dołączone pliki (1)

Jak było dziś na rybach?

Dodaj swoją relację- opinie i komentarze

Adasko69Adasko69
0
Czy ktoś próbował łapać tam na martwą rybkę Sandacza ? Czy w ogóle można złapać tam sandałki ? jak tak to proszę o jakąkolwiek podpowiedź :) (2014-07-28 19:47)
HELOHELO
0
właścicielem tej wody nie jest PZW (2016-01-31 20:52)
Rafał Rafał 213Rafał Rafał 213
0
masakra pzw wyjebało całą rybe (2016-07-18 10:40)
Artur z KetrzynaArtur z Ketrzyna
0
Panowie co wiecie obecnie o tych wodach?Bo obecnie coś chyba się zmieniło i według infa: Co do pozwolenia to jak wyżej koło 100zł w Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Kieźliny - Koło WedkarskieKieźiny RSP. Mamją do dyspozycji trzy zbiorniki:Dywity,Dągi i Sętal. Czy ktoś zna regulamin uprawiania Amatorskiego Połowu Ryb na wędkę. (2019-05-28 06:31)

skomentuj ten artykuł

Zobacz podobne wpisy