Jezioro Góra

/ 6 komentarzy

W poszukiwaniach idealnej miejscówki położonej blisko Warszawy na szybkie wypady na ryby udałem się do schroniska PZW nad jeziorem Góra.
Na początku muszę podkreślić, że cała wyprawa miała miejsce już pod koniec sezonu wędkarskiego czyli w październiku, więc mój opis może nie pokazywać wszystkich walorów tego miejsca.
Całą trasę z Warszawskiego Imielina do miejsca docelowego pokonaliśmy w godzinę i piętnaście minut. Warto przed udaniem się w to miejsce wyposażyć się w dobrego GPS"a[próbowałem te jezioro namierzyć na google maps, ale nie ma go. Sugerowałbym uprzednie zadzwonienie(0664016911) do ośrodki w celu pozyskania dokładnych wskazówek dojazdowych] bo dojazd jest dość trudny. Sprowadza się to do tego, że w pewnym momencie kończą się znaki, tak samo jak droga, pojawia się las i trzeba jechać po polnej drodze z nadzieją, że jedzie się w dobrym kierunku. Warto wziąć poprawkę na końcowe metry dojazdowe do ośrodka. Gdyby przed wyprawą padał deszcz w dużych ilościach i do tego polna droga byłaby rozjechana to dojazd może być bardzo, ale to bardzo utrudniony.
Na miejscu mamy do dyspozycji typową dla takich miejsc infrastrukturę. Czyli magazyn, mini kuchnia, świetlice i domki. Co do tych ostatnich bo to najbardziej wszystkich interesuję, to muszę z przykrością stwierdzić, że standard jest minimalny. Nieszczelne okna, nie domykające się drzwi to tamtejszy standard. Dlatego odradzałbym wynajmowanie domków wczesną wiosną albo późną jesienią, nawet gdy zabierzemy ze sobą kilkanaście farelek. W porównaniu z schroniskiem nad jeziorem Pomocnia to tutaj jest o wiele niższy standard. Jednak nie dla wygodnego łóżka tu się przyjeżdża tylko na ryby. Przypomnieć warto, że żeby wynająć tutaj domek trzeba mieć kartę wędkarską, więc małe dzieci, które by mogły zakłócić nasz spokój odpadają. Co do cen to są one standardowe jak na tego typu ośrodki.
Czas na ryby.
Przy brzegu jest pomost, który raczej nie nadaje się do wędkowania z powodu braku stabilności. Jednak gdyby ktoś chciał połowić z brzegu to są odpowiednie miejsca wokół jeziora. My wybraliśmy wersje łowienie z łódki.
Jezioro Góra zaliczane jest do tych bardzo małych. Więc gdy pojawią się 3-4 łódki zaczyna być ciasno. Teoretycznie można łowić z łódki na spławik, ale z powodu dużej ilości lilii jest to dość mocno utrudnione i trochę bezsensowne. Nad te jezioro przypływa się na drapieżniki czyli Szczupaki i Okonie. Te ryby z pełnym sukcesem udało nam się złowić, ale z powodu, że nie posiadały stosownych wymiarów i nawet mierząc na oko ciężko by było podciągnąć wymiary pod limit nasze zdobycze wypuszczaliśmy z powrotem do wody. Jednak patrząc po innych łódkach to ryba jest a dokładniej są szczupaki. Ci co łowili na grunt z brzegu też chyba z pustymi rękoma nie wrócili.
Jeśli ktoś lubi jeździć na szczupaki lubi spokój, obojętny jest mu standard domków i chce, żeby to wszystko było w pobliżu Warszawy to te miejsce jest idealne. Ja się tam jeszcze raz na pewno wybiorę bo zostawiłem tam koc i muszę go odebrać:)Jezioro Góra opis łowiska:

Akwen: Rzeka Góra »
GPS: N 52o 26' 22" E 20o 45' 9"
Położenie:
Właściciel:
Regulamin połowu:Trzeba być członkiem Mazowieckiego PZW i mieć opłacone składki.
Noclegi w pobliżu: Nowy Dwór Mazowiecki - meteor
Tagi łowiska:

 

5
Oceń
(8 głosów)

Jezioro Góra mapa:- opinie i komentarze

FanAtykFanAtyk
0
Drogi kolego Łukaszu! Jezioro jest na google maps - jest to ten podłużny zbiornik po wschodniej stronie Narwii. Byłem tam kilka razy i efektów za bardzo nie miałem - możliwe że to przez to iż świeży ze mnie wędkarz i sporo jeszcze muszę się nauczyć. Wędkowanie polecam raczej z łódki (tanio jak barszcz!) z powodu obfitej roślinności, w lato pokrywającej chyba z 2/3 czaszy zbiornika.
(2011-03-23 23:01)
neuroupneuroup
0
Nie byłem pewny czy to jest dokładnie te jezioro. Zaraz naniosę odpowiednie poprawki. W te miejsce to tylko na szczupaki warto jechać. Ryba jest, ale potrzeba trochę szczęścia. Ostatnio kolega mi mówił, że wyciągnął szczupaka między mostem Grotem a Gdańskim :) Daj znac jak będziesz jechał w tą miejscówkę.
(2011-03-24 00:34)
robjachrobjach
0
Witam szanowną brać wędkarską jeśli ktoś chce dokładnie zobaczyć jak to wygląda z góry to podaje link który utworzyłem w zumi na warstwie satelity :)
http://www.zumi.pl/,,,20.7570278,52.4391836,2,1,namapie.html?userMapPointText=Jezioro+Gora&userMapPointX=20.756024&userMapPointY=52.439588

Pozdrawiam
Robjach
(2011-03-30 09:23)
FanAtykFanAtyk
0
Robjach - jezioro o którym tu mowa jest wyżej po prawej
(2011-03-31 20:56)
haryesoxharyesox
0

drogi kolego Łukaszu tak jak napisałeś że z dziećmi może być problem to się grubo mylisz bo można z dziećmi przyjechać na nocleg. Może nie ma jakiegoś placu zabaw ale dzieci mogą tam przebywaćw tym ośrodku, wiem to z własnego doświadczenia(w sensie przyjeżdżałem z dziećmi)3,4 łódki i robi się ciasno-troche śmieszne ja jak jestem na tym łowisku to 7,8 łodek i jest miejsce jesczcze na wiele.Tylko że na ośrodku to nie maja tak dużo łódek ale żeby łowić ze swojej lub pontonu to trzeba mieć pozwolenie które chyba można wykupić na ośrodku.

Co do ryb:okonia jeszcze nie trafiłem ale są szczupaki owszem,piękne płocie leszcze karpie słyszałem nawet że jest węgorz

(2012-01-12 21:44)
marcianomarciano
0
dokładnie, w ośrodku kosztowało to około 150 zł. na sezon - przynajmniej rok temu (2013-10-20 23:13)

skomentuj ten artykuł