Jezioro Graniczne - Lubuskie

/ 4 komentarzy

Jezioro Graniczne (Granica) powierzchnia ok. 45ha, dość płytkie, 1,2m śr. głębokość, max. 2,5m. W fazie zarastania. Można dostać się na nie tylko z jednej strony, ze względu na obszar chronionego krajobrazu. Infrastruktura (pomosty) dość dobrze rozwinięta, ale dostać się na nią można tylko sprzętem pływającym.
Łowiłem na nim tylko jesienią. Szczupaki to tutaj dość popularna ryba, tylko trzeba je znaleźć;)Jezioro Graniczne - Lubuskie opis łowiska:

Akwen: Jezioro Graniczne »
GPS: N 52o 5' 29" E 14o 55' 51"
Położenie: Województwo: Lubuskie » Powiat: Krosno Odrzańskie » Gmina: Maszewo
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Zielona Góra » (zobacz porozumienia Okręg PZW Zielona Góra 2022r »)
Regulamin połowu:PZW
Noclegi w pobliżu: Krosno Odrzańskie - meteor
Tagi łowiska: LUBUSKIE JEZIORA, JEZIORA Okręg PZW Zielona Góra

 

3.5
Oceń
(6 głosów)

Jezioro Graniczne - Lubuskie mapa:

Jak było dziś na rybach?

Dodaj swoją relację- opinie i komentarze

romanofficeromanoffice
0
Jezioro jest piękne, gmina robi co może. Piękne molo, niestety projektant nie przewidział wyporności drewna, widać to było po ostatniej zimie 2011/2012. Stojanki dla rybaków i ich stan ma wiele do życzenia. Wokół stojanek widać mnóstwo śmieci: butelki, puszki, torebki plastikowe po zanęcie, istny śmietnik. Kto jest winien za ten stan?ONI? - nie moi drodzy, my jesteśmy winni! Sukcesywnie zaśmiecamy naszą piękną ziemię.Nie wiem jakie Koło Wędkarskie ma opiekę nad tym jeziorem. Bardzo chętnie wezmę udział w sprzątaniu i tworzeniu nowej infrastruktury przy jeziorze. Co prawda mieszkam ponad 200 km od jeziora i jestem w stanie przyjechać, jezioro jest tego warte.Następne pokolenia ocenią nas co im pozostawimy. Totalny śmietnik?Pozdrawiam miłośników Jeziora Granicznego!!!romanoffice@gmail.com
(2013-03-07 13:28)
tumbatumba
0
Zgadzam się z kolegą wyżej.Jeżeli chodzi o mnie również nie chwale tego co widzę wokół TYLKO stanowisk gdzie można łapać a nie chce wdrążać co jest wokół całych łowisk.Moim zdaniem straże powinni kłaść wręcz ogromny nacisk ze swojej strony w kierunku wędkarzy.Kolego ''romanoffice'' w stu procentach jestem po twojej stronie.pzdr serdecznie. (2013-06-04 18:18)
SegitariusSegitarius
0
Cieszyłbym się z udostępnienia jeziora dla łowiectwa podwodnego. W rejonie mamy tylko jedno jezioro gdzie wolno używać kuszy. Łowcy nie pozostawiają śmieci a jedynie sprzątają po wędkarzach. Ponadto przestrzegają limitów. Nie znam wędkarza mówiącego "dość" gdy biorą bo przekroczono limit dzienny. Dla zainteresowanych: https://www.youtube.com/watch?v=bqaWFmKbxg4 Pozdrawiam (2015-07-21 20:52)
orangutan69orangutan69
0
Ktoś spininguje na tym jeziorku? Jak z wodowaniem? Czy jest szansa na szczupaczka? (2017-09-13 19:52)

skomentuj ten artykuł

Zobacz podobne wpisy