Jezioro Ińsko

/ 2 komentarzy

Na obszarze Ińskiego Parku Karajobrazowego, około 100 km na wschód od Szczecina leży Jezioro Ińsko. Jego całkowita powierzchnia wynosi ok. 487 ha, długość - ponad 5 km, szerokość - niewiele ponad 2 km, a głębokość to prawie 42 metry.

Istnieje przekonanie, że Ińsko jest najpiękniejszym jeziorem pod względem krajobrazowym na Pojezierzu Zachodnim. Wokół niego rozstaczają się wzgórza morenowe usłane głazami, a w niewielkiej odległości od jego brzegów rozpościerają się lasy iglasto - liściaste.
Jego linię brzegową tworzą liczne zakola, półwyspy, przewężenia, strome spady, liczne głębokie rynny, wypłycenia i podwodne wyspy.
Przejrzystość wody jest duża - dochodzi aż do 7 metrów. Jego dno jest pokryte piaskiem i żwirem, choć miejscami jest kamieniste.

Jest to typowe jezioro sielawowe. Lecz złowimy tu również pokaźnych rozmiarów szczupaka, a także okonie, węgorze, liny, płocie, miętusy i wiele innych.
Najlepiej jest łowić z łodzi.Jezioro Ińsko opis łowiska:

Akwen: Jezioro Ińsko »
GPS: N 53o 26' 38" E 15o 32' 30"
Położenie: Województwo: Zachodniopomorskie » Powiat: Stargardzki » Gmina: Ińsko
Właściciel: Łowisko specjalne
Regulamin połowu:Informacje na www.zpw.pl i/lub Gospodarstwo Rybackie Ińsko, ul. Przybrzeżna 8, tel. 562-30-10, 0504-082-640
Noclegi w pobliżu: Ińsko - meteor
Tagi łowiska: ZACHODNIOPOMORSKIE JEZIORA

 

3.8
Oceń
(5 głosów)

Jezioro Ińsko mapa:

Jak było dziś na rybach?

Dodaj swoją relację- opinie i komentarze

Brzoza555Brzoza555
0
Ja tam byłem!!! i łowiłem. Co prawda nie złowiłem dużej ilości ryb ale co mnie urzekło t oczystość tego jeziora i rozwinięta infrastuktura wodna i lądowa!!! Napewno w tym roku odwiedzę to przepiękne jezioro!!! Pozdrawiam wszystkich kolegów po kiju!!! (2008-06-30 13:25)
bigos01bigos01
0
Nie ma lepszego miejsca na wędkowanie !!
Cisza, spokój, piękne widoki i ryba ..., która prawie nigdy Cię nie zawiedzie ! prawie...
Gdy pojechałem tam pierwszy raz, to dnia obecnego jeżdżę wyłącznie tam - Ińsko !
Nie ma w okolicy jeziora o tak czystej wodzie !
Polecam
(2010-03-07 20:51)

skomentuj ten artykuł