Jezioro Jaroszewskie - gmina Sieraków

/ 2 zdjęć


Witam. Postanowiłem opisać kolejną dobrą miejscówkę na ryby, jak również świetne miejsca do spędzania wolnego czasu – Jezioro Jaroszewskie (województwo wielkopolskie, powiat międzychodzki, miasta nadbrzeżne: Sieraków, Grobia, Góra). Jego wielkość według danych z 2008 roku to 91.72 ha, jednak w różnych źródłach spotkać się można z wielkościami rzędu: od 80 do 92.2 ha. Jest to jezioro morenowe, a według danych z 2004 roku miało II klasę czystości wody.
W sezonie można wypożyczyć rozmaity sprzęt do pływania: łodzie wiosłowe, kajaki, rowery wodne. Jeśli nasza rodzina nie jest fanem wędkowania, możemy ich zostawić nad brzegiem, a samemu wyruszyć na połów ze środka jeziora, lub umiejscowić się na jednej z dzikich plaż. Dodatkowymi atrakcjami przy tej miejscówce jest: jazda na bananie, czy na nartach wodnych. W sezonie letnim odbywają się tutaj również różne imprezy masowe, jak również kino letnie na plaży. Jeśli jesteśmy z daleka – nad jeziorem jest mnóstwo ośrodków wczasowych, dlatego możemy przyjechać tutaj nawet na kilka dni.
W sezonie można łowić jak wcześniej wspomniano z brzegu, jednak z dala od miejsc kąpieliskowych, jak również z łodzi. Zezwolenia na połów można wykupić w sklepie Relaks (przez miejscowych zwany potocznie Spławikiem) oraz w sklepie Astra. Złowić możemy tutaj piękne okonie, kiedyś było można spotkać również szczupaki – obecnie chyba tylko wybrani mają szanse je złowić.
Zapraszam każdego miłośnika letniego wędkowania nad tą urokliwą miejscówkę – powinno Wam się podobać.Jezioro Jaroszewskie - gmina Sieraków opis łowiska:

Akwen: Jezioro Jaroszewskie »
GPS: N 52o 37' 25" E 16o 5' 22"
Położenie: Województwo: Wielkopolskie » Powiat: Międzychodzki » Gmina: Sieraków
Właściciel: Łowiska komercyjne
Noclegi w pobliżu: Sieraków - meteor
Tagi łowiska: WIELKOPOLSKIE JEZIORA

 

4.6
Oceń
(7 głosów)

Jezioro Jaroszewskie - gmina Sieraków mapa:

Jak było dziś na rybach?

Dodaj swoją relację- opinie i komentarze

u?ytkownik70140u?ytkownik70140
0
Bardzo fajny opis łowiska. Ocena 5. Pozdrawiam. (2012-12-08 17:35)
u?ytkownik60144u?ytkownik60144
0
witam ja osobiście mieszkam w zawierciu ale moja rodzina mieszka niedaleko tego jeziora tak więc dobrze znam te tereny polecam to jezioro jak i inne jeziora takie jak lutom lichwin polecam takrze połowy w rzece warcie piękny rybostan oprucz łowienia ryb polecam zwiedzić miasteczko gminne sieraków położone nad rzeką wartą a także nad samą puszczą nadnotecką ludzie gościnni spokojni i to czyste powietrze prawdziwy raj dla ludzi cenniących spokój czystość a także obcowanie z naturą .pozdrawiam całą rodzinę z sierakowa i wszystkiego co najlepsze w nowym 2013r. (2013-01-02 00:32)

skomentuj ten artykuł