Jezioro Jeziorak

/ 8 komentarzy / 9 zdjęć


Jezioro Jeziorak.
Tym razem nie będę się rozdrabniał nad opisem geograficznego położenia.

Myślę, że więcej da wam drodzy koledzy umieszczenie map batymetrycznych.

Techniki łowienia.

Po I wspomnę, że obowiązuje zakaz połowu na żywą bądź martwą rybę. ( do odwołania; czyli aż wszystkie ryby wyłapie dzierżawca)

Dobre efekty daje wędkarstwo metodą gruntową, ( najlepsza wedle miejscowych wędkarzy zdaje się być kukurydza)

Spinning - I tu pojawia się problem. Większość działek położonych nad samym jeziorem ma powpuszczane płoty nad sam brzeg a niekiedy NAWET 5m. do WODY!!! Władze miasta i gminy mają to w nosie i nic z tym nie chcą robić.
DLATEGO ODRADZAM WĘDKOWANIE NA SPINING Z BRZEGU. STRATA CZASU I NERWÓW!


Wędkarstwo spławikowe. - kto co woli. Wymaga znajomości miejsc oraz pory w jakich leszcz i karp pływa przy brzegu. Moim zdaniem sztuka trudniejsza ale również może dać znakomite efekty.Ilość ryb w jeziorze?
raport NIK-u stwierdza, że jezioro ma bardzo złą "kondycję" i jest "przekłusowane".
Moja opinia jest podobna. Aby coś złapać, trzeba się dobrze nasiedzieć.Jezioro Jeziorak opis łowiska:

Akwen: Jezioro Jeziorak »
GPS: N 53o 36' 59" E 19o 33' 46"
Położenie: Województwo: Warmińsko-Mazurskie » Powiat: Iława » Gmina: Iława
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Olsztyn » (zobacz porozumienia Okręg PZW Olsztyn 2023r »)
Regulamin połowu:www.grybilawa.pl/

UWAGA! ZAKAZ ŁOWIENIA NA ŻYWCA!!!!
Noclegi w pobliżu: Iława - meteor
Tagi łowiska: WARMIŃSKO-MAZURSKIE JEZIORA, JEZIORA Okręg PZW Olsztyn

 

3.9
Oceń
(7 głosów)

Jezioro Jeziorak mapa:

Jak było dziś na rybach?

Dodaj swoją relację- opinie i komentarze

NoithanNoithan
+1
Witam, Powiem tylko, że łowię nad Jeziorakiem od kilkudziesięciu lat i to co się tam dzieje to jest więcej niż tragedia. Gratuluje gospodarzowi wody skutecznego wytępienia ryb - bo nie można tego inaczej nazwać niż wytępieniem. Bez wielodniowego przygotowania nie macie co liczyć na konkretne ryby - konkretne tz. ok. 1kg. Jeżeli chodzi o spinning to jeżeli będziecie mieli dużo szczęścia + wszystkie znaki na ziemi i niebie będą wskazywać, że to jest dzień na drapieżnika to może złapiecie kilka okonków do 30 cm jakiegoś szczupaczka 1kg - 2kg. sandacza do 1,5kg (te po 1,5kg zdarzają się bardzo rzadko). Tyle można na dzień dzisiejszy napisać o Jezioraku :-( (2014-08-18 13:32)
gruby9090gruby9090
+1
W tym roku w sierpniu nam sie zerwał ładny szczupak koło 5 kg + a tak to max trafił sie jeden 70 cm sandacze to krasnale najwiekszy przez cały sezon 45 cm ale widzialem ludzi co z gruntu ładne sanadacze łapali ale tępią rybe ostroo codzienie siaty w tej jesieni to codziennie wszedzie siaty na całe jezioro. (2015-01-26 23:17)
marecki1973marecki1973
0
Witam. Niestety opinie zamieszczone przez kolegów powyżej są jak najbardziej rzetelne. Wędkuję na Jezioraku od 30 lat. Tu o okazach ryb można mówić już tylko w starych opowieściach wędkarskich. Szlachetnych gatunków brak. Obecnie złowicie tu tylko drobnicę. Oczywiście bywają wyjątki potwierdzające regułę (trzeba mieć dużo czasu). Na szczęście przepiękny krajobraz pozostał. (2015-07-24 12:07)
slawekkiel17slawekkiel17
0
Szkoda, przyjezdzalem do Ilawy w latach 70-tych, jako maly chlopak. Lowilem z pomostu piekne okonie, sluchalem opowiesci ojca i dziadka o wielkich sandaczach i szczupakach. Komu to przeszkadzalo?. ****5-ka (2015-11-27 06:20)
garbussgarbuss
0
Witam, łowię na Jezioraku od okołu 15 lat. Pamiętam lata 90' i wędkarzy z Niemiec oraz całej Polski. Przyjeżdżali złowić okaz życia i odpocząć w pięknie Mazurskiej przyrody. Udawało im się to ale mniej więcej do początków 2000r. Niestety mocarze gospodarstwa rybackiego iława skutecznie wytępili wszystko co się rusza. Dając pozwolenia rybakom na to żeby bili rybę prądem, stawili kilometry siatki wzdłuż i w szerz, trałowali tak jak robi się to na morzu czy oceanie zadanie to nie było trudne. To jest SKANDAL!!! Niby buduje się specjalne korytarze przy autostradach żeby szczury mogły pod nimi przechodzić a nikt kompletnie nie robi nic żeby uchronić Jeziorak przed pazernością prezesa pgr Iława, który to jeszcze ponoć dodał że nie zostawi po sobie żywej żaby!! Wybaczcie Państwo podniosły ton, ale nie da się inaczej...zwłaszcza kiedy widzi się w sprzedaży w okresach ochronnych sandaczyki po 30-40 cm, albo opasłego grubasa który z fajką w gębie pod przyzwoleniem pgr zabija co się da. Gdzie ochrona środowiska!!?? (2015-12-27 19:58)
tratotrato
0
Jade na jezorak w lipcu I zobaczymy jak bedzie. W 2014 r bylem tez nad pieknym jeziorem narie. Ale tam to jest juz calkowity cmentarz. Ryba ktora mozna zliwic to tylko ploteczka, okonek jakis I nic zero null. Martwe jezioro, wszystko wytepione do oststniej zaby. Tak oto GR bogaczewo zaoralo to miejsce. (2017-06-20 20:39)
daniel-wegorekdaniel-wegorek
0
Panowie, jak teraz wygląda na Jezioraku? Znacie jakieś miejsce gdzie można wjechać autem, wejść do wody i połowić z brzegu? Rok i dwa lata temu jeździłem często od strony Siemian i bawiłem się spławikiem z drobnicą z pomostu. (2018-08-08 11:42)
NoithanNoithan
0
Jeżeli kogoś interesuje czy na Jezioraku się coś zmieniło to NIESTETY ale zdecydowanie się pogorszyło :( Polecam jezioro do żeglowania ale o rybach to raczej zapomnijcie. W związku z zaistniałą sytuacją pandemi mam to szczęście, że moge pracować zdalnie więc siedzę nad Jeziorakiem od maja. Tak tragicznego sezonu to jeszcze nie było :( (2020-08-18 09:58)

skomentuj ten artykuł