Jezioro Kąpka (nazwa potoczna)53°357N 16°06E

/ 1 komentarzy

[p]Jednym z ciekawszych jezior, na jakim udało mi się złowić moje pierwsze karpiki oraz kilka linów, w tym także kilka leszczy jest Jezioro Kąpka, zarządzane przez Okręg Koszaliński. Jest to mały akwen wodny o dużej presji karpiarskiej (w tym roku niestety słabo brały). Ja osobiście używam własnego wyrobu kulek proteinowych o zapachu anyżowym, jednakże koledzy "po kiju" używają różnych zapachów, których nie zdradzają :). Dno jeziora jest czyste - nie muliste - tak więc wybrałem metodę gruntową, gdzie przynętę podaję na włosie. Zasiadkę zaczynam od nęcenia kulkami około trzy dni przed oczekiwanym braniem i nęcę rano i wieczorem; na trzeci dzień delikatnie podrzucam kilka kulek i czekam na efekty.
Jeśli chodzi o połów lina czy leszcza, preferuję spławik a jako przynęt używam dendrobeny, białego robaka, kukurydzy oraz pęczaku - rzadziej ciast. Zanęcem zanętą od Gutkiewicza karp XXL lub zanętami karpiowymi od Dragona lub Merlina. Jeśli zdarzy mi się złowić nadającą się na żywca rybkę (ukleja, płotka), to uzbrajam zestaw szczupakowy bądź węgorzowy.
Zapraszam wszystkich zainteresowanych nad ten akwen, leżący niedaleko miejscowości Złocieniec na trasie z w/w miasta do Połczyna Zdroju, na około 6-tym kilometrze. Jezioro położone jest w otulinie Drawskiego Parku Krajobrazowego i obowiązuje tu strefa ciszy. Bardzo często nabrzeże jeziora odwiedzane jest przez Straż Leśną, Rybacką, często policję, tak więc można powiedzieć, że akwen jest pilnowany. Sami wędkarze dbamy też o porządek nad wodą gdyż warto tu przyjechać - jeśli nie po rybkę to choćby odpocząć. Niedaleko jeziora znajduje się kilka ośrodków wypoczynkowych, w których podczas ciepłego sezonu na pewno miejsc nie zabraknie (tu zainteresowanym sugerowałbym telefoniczną rezerwację miejsc).
Jeśli ktoś jest zainteresowany szerszymi informacjami na temat koła, pod które to jezioro podlega, szczegółów połowu, opłat gdzie i u kogo, itd. -zapraszam do pisania maila do mnie na adres: arthur.m.wierzbicki@gmail.com[/p]Jezioro Kąpka (nazwa potoczna)53°357N 16°06E opis łowiska:

Akwen: Jezioro Cieszyńskie(Kępka) »
GPS: N E
Położenie: Województwo: Zachodniopomorskie » Powiat: Drawski » Gmina: Ostrowice
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Koszalin » (zobacz porozumienia Okręg PZW Koszalin 2024r »)
Regulamin połowu:Jest to jezioro podlegające pod Koszaliński Okręg Wędkarski, zarządzane przez PZW, więc obowiązuje tu normalny RAPR.
Noclegi w pobliżu: meteor-turystyka.pl
Tagi łowiska: ZACHODNIOPOMORSKIE JEZIORA, JEZIORA Okręg PZW Koszalin

 

3.5
Oceń
(6 głosów)

Jak było dziś na rybach?

Dodaj swoją relację- opinie i komentarze

granvorkagranvorka
0
Od siebie dodam, że na jeziorze występuje bardzo duży okoń, którego przechytrzyć jest niezwykle ciężko (mimo to każdego roku słychać o połowach pięknych garbusów). Ciekawostką natomiast jest to, że w zbiorniku występuje pstrąg tęczowy, którego jakieś 10lat temu wpuścili działacze miejscowego koła. (sam złowiłem jednego na algę 1 jakieś 5lat temu). W razie jakichkolwiek pytań w sprawie połowów na tym jeziorze śmiało pisać na gg 2098385, pozdrawiam (2012-02-16 00:16)

skomentuj ten artykuł

Zobacz podobne wpisy